Skocz do zawartości

Pfalz DXII, 1/72, TOKO


sianko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dawno temu ten zestaw wpadł w moje ręce, ale zupełnie "świeżutko"skończony wylądował na mojej półce. 

O zestawie nie ma co się rozpisywać, gdyż swoje lata ma. Jednak uważam że z niewielkim nakładem można spróbować zbudować całkiem przyzwoitą replikę tego myśliwca z okresu WWI.

Swój model delikatnie zwaloryzowałem we własnym zakresie, a do pomalowania głównych powierzchni użyłem farbek: AK Batleship grey+odrobina srebrnej, oraz AK yellow.

Model przedstawia maszynę ltn. G. Kleina- czyli pudełkowe malowanie.

Pfalz_DXII_02.jpg

Pfalz_DXII_01.jpg

Pfalz_DXII_03.jpg

Pfalz_DXII_04.jpg

Pfalz_DXII_05.jpg

Pfalz_DXII_06.jpg

Pfalz_DXII_07.jpg

Pfalz_DXII_08.jpg

  • Like 28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle - klasa. Piękne wykonanie, te wszystkie przebarwienia, wypłowienia, cienie, zacieki - radość dla oczu.

O ile czegoś nie mylę, ten samolot nie cieszył się zbyt dobrą opinią wśród pilotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zaruk

3 godziny temu, zaruk napisał:

 

O ile czegoś nie mylę, ten samolot nie cieszył się zbyt dobrą opinią wśród pilotów.

Raczej bawarski producent nie miał" dobrej prasy" w Idefagu, a samolot nie ustępował osiągami Fokkerowi DVII, jednak był od niego cięższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zjawiskowy. Zastanawiam się tylko, czy to malowanie jest potwierdzone, czy to nie jest ekstrapolacja kolorów z Pfalza D.IIIa Kleina...

Aha, ta jednostka, której Pfalze się nie podobały to był Idflieg 😉 , czyli Inspektorat Lotnictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PrzemoLPP napisał:

Model zjawiskowy. Zastanawiam się tylko, czy to malowanie jest potwierdzone, czy to nie jest ekstrapolacja kolorów z Pfalza D.IIIa Kleina...

Aha, ta jednostka, której Pfalze się nie podobały to był Idflieg 😉 , czyli Inspektorat Lotnictwa.

Dzięki, miałem go robić w dobrze udokumentowanym malowaniu, ale wypadek z lozegną przekreślił moje zamiary i na szybko wykonałem to co widać.

Idflieg- ach ten niemiecki zęby można na nim połamać😁

12 godzin temu, Wachmistrz napisał:

Piękny. Ma chyba z 8 cm rozpiętości. Nie wiem, jak Ty to robisz....

Takie do 10 cm jeszcze jakoś mi wychodzą, im większy model tym gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.