Skocz do zawartości

Mustang Mk. IVa Italeri (Hasegawa) 1/48


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Po dłuższej przerwie zabrałem się za malowanie drobnych części. Skrzydła już poszpachlowane. Pytanie mam co do wnęk podwozia, jaki kolor ?.

Dla mnie kolor pasa na kadłubie, wygląda tak samo ja niebieski na kołpaku. Myślę, że kolor żółty nawet na czarno białym zdjęciu dawałby większą różnicę. Chyba zrobię tak jak w Matchboxie :)

 

 

IMG_20231001_113924.jpg

IMG_20231001_114147.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnęka kółka ogonowego:

NMF. Poziome profile wzmacniające - ZCY. Możliwe pojedyncze profile IG. Profile wzmacniające na styku ścianka/sufit NMF.



Wnęka podwozia głównego:

- sufit wnęki NMF

- profile wzmacniające sufit wnęki prostopadłe do osi kadłuba - ZCY, możliwe pojedyncze profile IG

- profile jak wyżej na łączeniach ze ścinką przednią i dźwigarem skrzydła - NMF

- żebra - NMF

- dźwigar skrzydła - ZCY

- ścianka rozdzielająca wnęki w osi kadłuba - ZCY

- profile pionowe wzmacniające ściankę rozdzielającą IG, możliwe też DDG

- ścianka przednia wnęki w części mieszczącej koło (z ukośnymi wzmocnieniami)- ZCY, reszta ścianki przedniej NMF

- profile wzmacniające, równoległe do osi kadłuba, w miejscu łączenia wnęki na koło z wnęką na goleń - ZCY, możliwe IG, np. przedni IG, tylny ZCY

- blacha wzmacniająca miejsce montażu goleni podwozia (czyli sufit wnęki w przedziale goleni) ZCY, możliwy NMF

- 'trójkątna' blacha wzmacniająca przed przedziałem goleni NMF

- urządzenia na ściance rozdzielającej wnęki: rozdzielacz hydrauliki NMF, przewody hydrauliczne srebrne, cylindryczny zbiorniczek NMF z pokrywami ZCY i obejmami z gumowymi, czarnymi opaskami



Możliwe podmalówki ZCY w różnych miejscach wnęki.


Wszystkie pokrywy wnęk podwozia od wewnątrz pozostawiano NMF. Pas ochronny na pokrywach kół podwozia głównego mógł być wykończony różnie, ale tu najbardziej prawdopodobny będzie chyba ZCY.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Małe to, ale przyjrzawszy się, to one chyba są od Suttona, tylko późniejszej wersji. Czyli dalej się nie zepną :).

 

Nie wiem czy zestaw zawiera tylko jeden rodzaj rodzaj pasów, ale producent to mógł popełnić błąd przy  tworzeniu tego zestawu. Pasów do kabiny w Twoim modelu, jak sądzę, nie wklejał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, greatgonzo napisał:

Małe to, ale przyjrzawszy się, to one chyba są od Suttona, tylko późniejszej wersji. Czyli dalej się nie zepną :).

 

Nie wiem czy zestaw zawiera tylko jeden rodzaj rodzaj pasów, ale producent to mógł popełnić błąd przy  tworzeniu tego zestawu. Pasów do kabiny w Twoim modelu, jak sądzę, nie wklejał.

W zasadzie racja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo wydaje się nierównomiernie pomalowany. Przedni pas niebieskiego położony bez przetarć z równym odcięciem, tylny - już nie. Być może wzorowałeś się na zdjęciu i wówczas tak ma pozostać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, zaruk napisał:

Pytam, bo wydaje się nierównomiernie pomalowany. Przedni pas niebieskiego położony bez przetarć z równym odcięciem, tylny - już nie. Być może wzorowałeś się na zdjęciu i wówczas tak ma pozostać. 

Jeśli chodzi o nierówności, to oczywiście, że będę korygować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
3 godziny temu, jachud3 napisał:

Tam się chyba coś złego stało z kalką na łopacie "z tyłu" kołpaku?

Tak, zamówiłem kalki i trzeba dać nową, bo lekko się pomarszczyła. Chyba od nadmiaru płynu tak się stało. Hasegawa jednak to nie Eduard lub Tamiya i trzeba się trochę pomęczyć ze spasowaniem itp.  Pewnie nie wyjdzie idealnie, ale jakoś tam będzie wyglądać. Taką mam nadzieję :).

 

IMG_20231029_123053.thumb.jpg.3e86f999dfd880f0a8f3ce699418dd75.jpg

IMG_20231029_123120.thumb.jpg.90f354bc91ae64b2f19a51c2d4e8797e.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mustang jest na mojej liście, w srebrzystym malowaniu, będę śledził... Powodzenia! 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, co do żółtej krawędzi na skrzydłach. Obejmuje ona kaemy, czy się ma kończyć przed nimi ?.  Zastanawiam się też, czy nie pomaluję pasa  tak jak w starym matchboxie, czyli na niebiesko i przed owiewką czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.