Skocz do zawartości

Daf XF 105 Flying Dutchman II


Praetorian

Rekomendowane odpowiedzi

Hejas!

 

Niektórzy mieli okazję widzieć model nieskończony na MTM 2008. Zakładam relację dopiero teraz, bo miał być niespodzianką, ale premiera nie za bardzo się udała

 

Model według własnego pomysłu. Przerobione przednie koła na Super Single. Rama pomalowana na czarny metallic. Buda w kolorze Electric Orange z palety Forda (Focus ST). Malowanie według własnego pomysłu zrobione przy pomocy taśmy tamiya 40mm i 6mm. Logo DAF i napisy "Flying Dutchman II" zrobione na ploterze (dzięki Wojtek )

 

fbb2a6e8616eb154.jpg

 

3739890d777a80c1.jpg

 

057f5041e1879f5f.jpg

 

2c1c17928ecfc152.jpg

 

2ace7e4018fa410d.jpg

 

f9c9ff3651698513.jpg

 

97755d63d0bc87e3.jpg

 

686e0557f5f801bc.jpg

 

b8ba787366b3363a.jpg

 

 

Myślę, że model będzie ukończony w granicach jednego tygodnia.

 

Pytania i komentarze mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknyyyy ! a te napisy i reszta to naklejki czy folia ? Czekam na koniec bo kolor jest piekny .

 

Napisy na bokach i logo na globie, to wycięta ploterem folia samoprzylepna biała. Natomiast głowy fenixa (jak się przyjrzycie to zobaczycie :P ) na bokach kabiny są malowane aerografem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, malowanie jest świetne (mówię o wzorach na bokach kabiny). Jeśli chodzi o folię, to ja z niej zrezygnowałem, bo niestety wychodzi dość gruba - robiłem próbę dużych napisów na kontener i nie byłem zadowolony.

Trochę mało na tych fotach widać, lepsze byłyby w świetle dziennym, ale pewno takie zrobisz

Model bardzo fajny, ale czyżbym widział tam łączenie na baku?

A czy ta Mapa Polski nie jest trochę za duża?

Powiedz, czym malowałeś "denka" reflektorów z przodu?

Czy będziesz robił uszczelki i podszybię (szyby przedniej) na czarno?

No i pytanie dodatkowe, jaka naczepa?

Podoba mi się ten model

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny kolorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow Chłopaki... ale mi słodzicie

 

 

Jest mi niezmiernie miło z tego powodu

 

Co do naczepy to jeszcze się zastanawiam, ale mam pewien pomysł... Jeśli uda mi się zdobyć HDSa, to będzie albo inny pojazd z hdsem, albo przełużę dafa i wpakuję go za kabinkę. Naczepa będzie wtedy firanką z otwartym dachem, albo w ogóle platforma, a na niej? Vostok I HDS będzie umieszczał go na pomniku (mam w zestawie z Vostokiem taką fajną podstawkę).

 

Reflektory są wyklejone sreberkiem od tabletek. Niestety nie miałem folii śniadaniowej pod ręką i teraz mnie szlag trafia, bo robiłem to na szybko czego widać efekty Natomiast kierunki pomalowane markerem spirytusowym.

 

Co do tych wszystkich okablowań, przestawiania zbiorników itd, to po prostu chciałem aby ten DAF ładnie prezentował się na półce i abym mógł stestować na nim aero. Jestem z niego zadowolony.

 

Bak... Ehhhh... Szlifowałem go hmmm.... Dwa dni? TAk! Ale niestety klej nie wytrzymał... polerki i szlifowania pod wodą... I mi się rozkleił i dlatego wygląda jak by był nie szlifowany. Ale stwierdziłem, że nie będę go moczył, bo łączenia są za międzyosiówkami.

 

Co do uszczelki szyby, to będzie malowana, a podszybie raczej nie, bo nawet w oryginalnych dafach jest w kolorze nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie chwaliłeś na MTM, że to Twój model Podoba mi się dafik, no i mam nadzieję ujrzeć go już ukończonego w Oleśnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie było się czym chwalić, bo wszyscy się z niego polewali

 

No taki też mam zamiar, dlatego napisałem, że w ciągu tygodnia będzie finisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też widziałem, ale za tyle kasy, to ja ściągnę sobie je chociażby z Niemiec i jeszcze do tego coś więcej wezmę.

 

Wnętrze, kabina i felgi malowana aerografem, a rama ze zbiornikiem to spray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko : Rewelacyjnie daf się prezentuje, kolorek robi swoje bardzo mi się podoba, również cieszy oko czyste wykonanie Przemku.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było sobie zrobić. Kazał ci ktoś Kenwooda stawiać prosto?

 

Ojjj tam... Mogłem go w ogóle nie przywozić, bo niewiele osób o nim wiedziało, ale nie wytrzymałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.