Skocz do zawartości

Zigarette? (Tamiya 35129)


Mr_X

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw klasyk z 1984 r. Niestety nie wiedzieć czemu od dawna nie wznawiany przez Tamkę (mimo, że wznawia dużo starsze rzeczy). Mam wrażenie, że nad rzeźbą pracował jakiś inny artysta niż zazwyczaj, bo jest jakby trochę inny styl z większą dbałością o szczegóły. Tamka trochę oszukała na pudełku, bo żołnierze mają mundury M36, a ten z chlebkami ma czapkę polową wprowadzoną bodaj we wrześniu 1943 r. Ja wykonałem ich w mundurach M40, czyli szarozielony kolor feldgrau po całości bez ciemnozielonych kołnierzy i pagonów oraz bez szaroniebieskich spodni. W ten sposób osobnik z czapką polową ma więcej sensu. Sierżant ma wstążkę od medalu, ale nie ma krzyża, więc uznałem, że jest to wstążka od medalu za front wschodni.

 

Panu z czapką ponadto dorobiłem uszy z Greenstuffu (bo rzeźba jest dobra, ale nie aż tak dobra...). Dorobiłem również parę innych detali jak paski od hełmów i wyposażenia, papu w menażce i nity na hełmach (Wikol). W zestawie są jeszcze różne inne fajne akcesoria jak: patelnia, kiełbacha ("Oryginalna kiełbasa niemiecka. No powąchaj jak śmierdzi!") i butelki po napoju wysokoenergetycznym. Fajnie by było też je wykorzystać w przyszłości. Figury idealne na dioramkę z bunkrem (Tobruk? Ringstand?). Tylko muszę sobie znaleźć jakiś fajny bunkier w 1:35.

WP_20230906_22_27_45_Pro.jpg

WP_20230906_22_27_34_Pro.jpg

WP_20230906_22_22_19_Pro.jpg

WP_20230906_22_22_29_Pro.jpg

WP_20230906_22_22_37_Pro.jpg

WP_20230906_22_22_45_Pro.jpg

WP_20230906_22_26_47_Pro.jpg

WP_20230906_22_26_56_Pro.jpg

WP_20230906_22_23_04_Pro.jpg

WP_20230906_22_23_12_Pro.jpg

WP_20230906_22_23_42_Pro.jpg

WP_20230906_22_24_39_Pro.jpg

WP_20230906_22_24_44_Pro.jpg

WP_20230906_22_24_12_Pro.jpg

WP_20230906_22_25_36_Pro.jpg

WP_20230906_22_26_16_Pro.jpg

WP_20230906_22_26_21_Pro.jpg

WP_20230906_22_25_43_Pro.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr_X napisał:

...nie wiedzieć czemu od dawna nie wznawiany przez Tamkę (mimo, że wznawia dużo starsze rzeczy).

cenzura polityki antynikotynowej  :haha:

 

Godzinę temu, Mr_X napisał:

 Figury idealne na dioramkę z bunkrem (Tobruk? Ringstand?). Tylko muszę sobie znaleźć jakiś fajny bunkier w 1:35.

przykładowa wersja budżetowa :

https://www.mojehobby.pl/products/MG-Panzernest-german-bunker.html

 

wersje na bogato robią czescy bracia z PlusModel  :

https://www.mojehobby.pl/products/Flak-bunker.html

 

nie wiem czy Ringstandy robi ktoś w 35....  kiedyś chyba Toro robiło w 48  :hmmm:

 

a tu masz inspirację :

świetną robota kolegi @Lipstein  :szczerbol:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mr_X napisał:

Sierżant ma wstążkę od medalu, ale nie ma krzyża, więc uznałem, że jest to wstążka od medalu za front wschodni.

...

WP_20230906_22_26_16_Pro.jpg

1. A to nie było tak,że EK II klasse nosiło się samą wstążkę,  a dopiero EK I klasse  krzyż na kieszeni?

2. Wstążka nie jest o jeden guzik za wysoko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, M.A.V. napisał:

cenzura polityki antynikotynowej  :haha:

 

Można by wykorzystać w kampanii. Np. "Dzieci nie palcie papierosów, bo będziecie dziadkami z Wehrmachtu!"

 

Dzięki za sugestie. Kolega 10 lat temu miał to szczęście, że dostał jakiś fajny zestaw Vacu z tym Ringstandem... Z tego, co jest dostępne, to bardziej ten RPM  by mi podchodził, bo mniejszy bunkier pozwala lepiej figury wyeksponować, a przy takim dużym to one znikną. Na allegro jakiś fajny bunkier często jest dostępny (chyba nawet z miejscem na armatę ppanc), ale do tej pory się nie zdecydowałem, bo ma 30 cm długości, czyli też raczej by przyćmił figury.

 

12 godzin temu, Baas ArK napisał:

1. A to nie było tak,że EK II klasse nosiło się samą wstążkę,  a dopiero EK I klasse  krzyż na kieszeni?

2. Wstążka nie jest o jeden guzik za wysoko?

 

Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale chyba żelazny krzyż II klasy na kieszeń, a I klasy jako wstążka i chyba I klasy można było dostać dopiero po wcześniejszym otrzymaniu II klasy. Również był taki medal z mieczami, którego nazwy nie pamiętam, to jego nosili tak, że wstążka na guziku a sam medal osobno na kieszeni. Figurant ma wstążkę tam gdzie ma, a medalu na kieszeni nie ma, więc zrobiłem z tego medal za front wschodni (z niego się bodaj samą wstążkę nosiło).

Atlantycki-bunkier-1-35-Marka-Inna.jpeg

Edytowane przez Mr_X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mr_X napisał:

Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale chyba żelazny krzyż II klasy na kieszeń, a I klasy jako wstążka

Piałem na podstawie książek o LW, więc chyba nie mieli odrębnych przepisów od Heer. Ale może?

W każdym bądź razie detale, a figuranci  zacni :super: .

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr_X napisał:

Na allegro jakiś fajny bunkier często jest dostępny

jest też opcja żebyś zagadał z @Przemek Przybulewski - może ci wydrukować górę takiego ringstanda.

Geometria prościutka a plany z wymiarami są ogólnie dostępne w necie.

Bardzo porządne rzeczy robi (sam kilka razy już u niego graty kupowałem) i wcześniej ci wyceni ile taki bajer będzie kosztował.

A te wkopywane prostopadłościenne ścianki to sobie wystrugasz z jakiejś masy albo zapytaj Przemka może ma jakieś "odpady" z betonowych płotów to ci dorzuci za grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.