Skocz do zawartości

Mi-24D PKW Irak 2007 Zvezda 1/48


Psar77

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Adamsky napisał:

Dziękuje za Wasze wsparcie , postaram sie byc w EPDE

Ja będę:-) Może się jakoś spikniemy 🙂

Oczywiście buduje wersję D i wiem, że są znaczace różnice w stosunku do W. Dlatego zakupiłem konwersję żywiczna wypuszczona przez Edka, który zawiera -proszę wybaczyć- "ustrojstwa" do naprowadzania rakiet pod kabiną operatora uzbrojenia oraz wyrzutniki flar podpięte na pasach do belki ogonowej.  Śledziłem też Twoje komentarze przy galerii tego śmigłowca w skali 1/72 tutaj na forum 🙂 Także większości różnic jestem świadomy, niektóre dość specyficzne jak np ostrzegacz o opromieniowaniu za wirnikiem wymieniony tuż przed wysłaniem do Iraku na ADROS KT-1 🙂

Screenshot_20230923_120230_Firefox.thumb.jpg.7ad9e14232f60ea8c6a5600682fb8e53.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mitrandir napisał:

Paczam i siem uczem... :szampan:

Plany jak najbardziej są na takie malowanie... nawet zanabyłem Adasiowe kalki 😎

 

45 minut temu, Mitrandir napisał:

Liczę na to :szampan1:

Mitrandir z Tobą również chętnie zamienię słowo 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mitrandir napisał:

 

Trochę już zasobów mam 😎

 

16954966430373581577878394867993.thumb.jpg.353440e619fbf169372e7c8f487794ab.jpg

 

1695496996043306033320901778495.thumb.jpg.43b8b4ce450d86509fe23d8b6a3dc70e.jpg

Też się biłem z myślami czy nie robić w 72 ale ostatecznie wygrało to, że w 48 już wcześniej sporo zainwestowałem... jak oceniasz ten zestaw czeski z MH Models ? Możesz wrzucić fotkę zawartości? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2023 o 08:21, Psar77 napisał:

Określenie model życia jest dla mnie trochę niebezpieczne bo jakby zakłada że albo nic lepszego albo co gorsza nic więcej już w nim nie zdziałam więc wybieram opcję "dla własnej frajdy" 😄

No i chcę, żeby robił wrażenie jednak a nie stanowił źródło cichych komentarzy "no ale w kabinie to się mógł bardziej postarać" :szczerbol:....

Paweł są gdzieś tutaj na forum te Twoje sztuki ?

Nie ma ich ja to w zaciszu domowym robię😜

a tak serio to nie lubię a może nie umiem zdjęć robic..

Jeden jest wystawiony w Poznaniu i będzie jeszcze we Włocławku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel.G napisał:

Nie ma ich ja to w zaciszu domowym robię😜

a tak serio to nie lubię a może nie umiem zdjęć robic..

Jeden jest wystawiony w Poznaniu i będzie jeszcze we Włocławku 

Kurcze, akurat ani na jednym ani na drugi konkursie mnie nie ma.... 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, Gospodarz wątku wybaczy, ale zapytam

jak oceniasz wydruki z zestawu MH Models?

14 godzin temu, Mitrandir napisał:

1695496996043306033320901778495.thumb.jpg.43b8b4ce450d86509fe23d8b6a3dc70e.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Grzes napisał:

Mam nadzieję, Gospodarz wątku wybaczy, ale zapytam

jak oceniasz wydruki z zestawu MH Models?

 

Sam jestem ciekaw  🙂

 

A w ogole to chyba zrezygnuje z zakupu tego żywicznego kokpitu. Blachy ruskie przyszły bez instrukcji a jak zobaczyłem w necie ile tam dobra jest to dla paru pierdół które mogę dorobić z polistyrenu nie opłaca ssie kupować całego zestawu no i już mogę zacząć coś dziubać 🙂

Screenshot_20230924_124223_Firefox.thumb.jpg.0b97ada58353d9e23387f2064e469a87.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2023 o 12:03, Psar77 napisał:

Ja będę:-) Może się jakoś spikniemy 🙂

Oczywiście buduje wersję D i wiem, że są znaczace różnice w stosunku do W. Dlatego zakupiłem konwersję żywiczna wypuszczona przez Edka, który zawiera -proszę wybaczyć- "ustrojstwa" do naprowadzania rakiet pod kabiną operatora uzbrojenia oraz wyrzutniki flar podpięte na pasach do belki ogonowej.  Śledziłem też Twoje komentarze przy galerii tego śmigłowca w skali 1/72 tutaj na forum 🙂 Także większości różnic jestem świadomy, niektóre dość specyficzne jak np ostrzegacz o opromieniowaniu za wirnikiem wymieniony tuż przed wysłaniem do Iraku na ADROS KT-1 🙂

Screenshot_20230923_120230_Firefox.thumb.jpg.7ad9e14232f60ea8c6a5600682fb8e53.jpg

 

na D przed modernizacja byla Ł -166W-1 AE „Ispanka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj Mi-24D w PKW OIF w okresie w którym planujesz robić w zasadzie były bez uzbrojenia - My  "Silersi" mówiliśmy na nie KIWI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adamsky napisał:

Pamiętaj Mi-24D w PKW OIF w okresie w którym planujesz robić w zasadzie były bez uzbrojenia - My  "Silersi" mówiliśmy na nie KIWI

Pamiętam - będą tylko dwa zasobniki UB-32-24 i ... wystające przez okna kabiny transportowej karabiny PK 🙂

 

 

51878.jpg

Edytowane przez Psar77
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karabin PK/PKM 7,62 - popularna "pekaśka" na każdym typie śmigłowca - W-3, Mi-8 oraz Mi-24

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Zaczynam podglądać bo mam go częściowo złożonego. Aczkolwiek kabina i dwie połówki ogona średnio ze sobą pasują i powstaje na dole szpara. Ciekawe czy będziesz miał to samo. Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.