Skocz do zawartości

Mi-24D PKW Irak 2007 Zvezda 1/48


Psar77

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. W tytule chyba wszystko zawarłem.  Projekt chodzi za mną już od dłuższego czasu, trochę mnie przekonał do założenia tego wątku Husarz kolegi @TAW🙂

Tez zamierzam zrobic swojego Mi-24 w locie bo uważam, że tylko w locie pięknie się prezentuje. Zestaw na bogato ale model zvezdy prosto z pudla jest po prostu biedny więc dorzuciłem trochę dodatków.

Kupił mi go kumpel w Rosji jak jeszcze nikt nie pomyślał nawet, że może wybuchnąć wojna. Mam więc rzeczy obecnie u nas niedostępne ze sklepu ArmaModels : dwa zestawy blaszek do tego modelu oraz wypukłe nity w formie kalek.

20230920_224622.thumb.jpg.cd125573a779bac6f0ba3602dbaa7cb2.jpg

 

Zamierzam zrobic smiglaka w wersji D, konkretnie maszynę 461 z okresu jej pobytu w Iraku w 2007r. Jest na fotce, która leży na pudełku.

20230920_224847.thumb.jpg.7b3e519a3cac485339a11989c4b7aab1.jpg

 

Bardzo mi sie podoba to kammo i to, ze maszyny latające w Iraku były dosyć mocno wymęczone - postaram się to oddać w modelu.

Na razie nic jeszcze nie zrobiłem, bo mam kilka watpliwosc, które mam nadzieję - rozwiejecie. Po pierwsze chodzi mi o różnice w pierwszej kabinie pomiędzy wersjami D i W. Kupiłem co prawda zestaw drukowanych dodatków Edka ale nie zawiera on żadnych elemtow do kabiny operatora uzbrojenia a jedynie celownik dla pilota podwieszony do ramy osłony kabiny. Sama kabina w Zwezdzie biedna - zastanawiam się właśnie czy trzeba inwestować w cały żywiczny kokpit Edka czy jednak cos dorobić własnym sumptem. Czy w zestawie zvezdy jest element celownika do wersji D ? W instrukcji są tam zaproponowane dwa elementy zależnie od wersji malowania która się wybierze...20230920_232543.thumb.jpg.269730b1323a7d49b3a8dd79da97b9a8.jpg

 

Czy któryś z nich ma zastosowanie do wersji D ?

 

Edytowane przez Psar77
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, kolejny latający czołg. Przyznam, że to malowanie jest znacznie ciekawsze niż standardowe NATO’wskie. Czekam na efekt końcowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi niezmiernie miło, że jakieś natchnienie mogłem włożyć w kolejnego 24 i to naszego. Podejście widać na poważnie - masa dodatków i nity wypukłe :super: Także atrakcyjne kamo i te oczy. I na dodatek jako bojowego, a nie paradnego można też ciekawiej uciorać. I jak najbardziej jestem za latającym - ta sylwetka jednak trochę się  marnuje na postoju. Jest ogromny potencjał w tym projekcie - powodzenia!

Edytowane przez TAW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, będę obserwował z 3 powodów:

1. znam maszyny bo jestem ex technikiem

2. pamiętam pierwsze Mi-24 w Iraku - przyleciały w styczniu 2005 do Al Kut

3. Jestem autorem kalkomanii :)

 

janek.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Adamsky napisał:

Hej, będę obserwował z 3 powodów:

1. znam maszyny bo jestem ex technikiem

2. pamiętam pierwsze Mi-24 w Iraku - przyleciały w styczniu 2005 do Al Kut

3. Jestem autorem kalkomanii :)

 

janek.jpg

@Adamsky witam na pokładzie 💪😄

Jak masz, a pewnie masz jakieś foty z pobytu to będę prosił o zapodanie jak przyjdzie czas malowania 😉

@mirage3 dzięki dobrodzieju 😆

 

Dzisiaj spędziłem na dzień na analizowaniu wyposażenia kabiny i stwierdziłem, że żywiczny kokpit Edka do wersji D to mus. Zatem póki go nie kupię to za dużo się nie podzieje, ale skoro już kości zostały rzucone to coś myślę drgnie. Po części robię go też, żeby móc na konkursy wystawiać coś nie tylko w kategorii Odrzutowce 1:72 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Psar77 napisał:

@Adamsky witam na pokładzie 💪😄

Jak masz, a pewnie masz jakieś foty z pobytu to będę prosił o zapodanie jak przyjdzie czas malowania 😉

@mirage3 dzięki dobrodzieju 😆

 

Dzisiaj spędziłem na dzień na analizowaniu wyposażenia kabiny i stwierdziłem, że żywiczny kokpit Edka do wersji D to mus. Zatem póki go nie kupię to za dużo się nie podzieje, ale skoro już kości zostały rzucone to coś myślę drgnie. Po części robię go też, żeby móc na konkursy wystawiać coś nie tylko w kategorii Odrzutowce 1:72 😆

chwilowo tylko obserwacja , niedawno pochowałem ukochana zonę i jest mi bardzo ciężko 😞

  • Sad 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mirage3 napisał:

Jakieś wyczesane zestawy do Mi-24 robi ResKit ale to jest majątek...jest też wirnik główny.

Nad wirnikiem się zastanawiam. Kabina odpada bo oni robią do wersji W. A ta edkowa do D jest bardzo spoko.

 

43105_0-auto_downl.thumb.jpg.481946a1fa99e896a7c37d48a1d258d4.jpg41842_rd.thumb.jpg.31e8e192d312c1880f74a81cdfd68866.jpg

 

Co prawda ogrzewanie szyb zrobili w 2d z blaszke, ale to się wymieni ;-) No i są wiatraczki !!!!

Edytowane przez Psar77
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Juffre napisał:

Powodzenia w budowie. Przygotowałeś niezły zestaw dodatków :) Dzieło życia? :D 

Może tak być 😆

 

2 godziny temu, mirage3 napisał:

Fakt napisałeś, że w locie :stolek: Pewnie kółek się qrdę nie chce malować :wpier:

Nie - po prostu w locie wygląda kozacko, a jak siedzi na ziemi to ma urok srającego psa :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do obserwujących. też mam go w "niedalekich" planach w takim malowaniu tylko w 72 i nie zamierzam się nad nim tak doktoryzować,

5 minut temu, Psar77 napisał:

Nie - po prostu w locie wygląda kozacko, a jak siedzi na ziemi to ma urok srającego psa :szczerbol:

Hehe, podobnie jak z F-16. Na ziemi to jakiś pokrak.

Powodzenia w budowie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2023 o 22:36, Psar77 napisał:

Nad wirnikiem się zastanawiam. Kabina odpada bo oni robią do wersji W. A ta edkowa do D jest bardzo spoko.

 

43105_0-auto_downl.thumb.jpg.481946a1fa99e896a7c37d48a1d258d4.jpg41842_rd.thumb.jpg.31e8e192d312c1880f74a81cdfd68866.jpg

 

Co prawda ogrzewanie szyb zrobili w 2d z blaszke, ale to się wymieni ;-) No i są wiatraczki !!!!Niedostępne

 

Bardzo fajna szoferka, obawiam się tylko, że po zamknięciu szkiełka będzie z tego widoczne z 50%. Sam dwa zbudowałem (oba z otwartymi kabinami i też nie widać wszystkiego co włożyłem).

No chyba, że to model życia i dla własnej frajdy 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel.G napisał:

No chyba, że to model życia i dla własnej frajdy 😉

Określenie model życia jest dla mnie trochę niebezpieczne bo jakby zakłada że albo nic lepszego albo co gorsza nic więcej już w nim nie zdziałam więc wybieram opcję "dla własnej frajdy" 😄

No i chcę, żeby robił wrażenie jednak a nie stanowił źródło cichych komentarzy "no ale w kabinie to się mógł bardziej postarać" :szczerbol:....

Paweł są gdzieś tutaj na forum te Twoje sztuki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mitrandir napisał:

Specem to jest tu Adam... ja tylko lepie wiatraki :szampan1:

Dziękuje za uznanie, pomogę w miarę możliwości , proszę pamiętać ze w Iraku były wersje D , a model to W - to sa różne śmigłowce, w obecnej sytuacji proszę mi wybaczyć jesli bede z opoźnieniem odpowiadał

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Adamsky napisał:

Dziękuje za uznanie, pomogę w miarę możliwości , proszę pamiętać ze w Iraku były wersje D , a model to W - to sa różne śmigłowce, w obecnej sytuacji proszę mi wybaczyć jesli bede z opoźnieniem odpowiadał

 

Fajnie, że w ogóle jesteś...  Trzymaj się chłopaku :roll:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitrandir napisał:

 

Fajnie, że w ogóle jesteś...  Trzymaj się chłopaku :roll:

Dziękuje za Wasze wsparcie , postaram sie byc w EPDE

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.