Skocz do zawartości

M 16 Multiple Gun Motor Carriage Tamiya 1:35


Lipstein

Rekomendowane odpowiedzi

Kalkomania wyszlifowana papierem 320, ubytki wypełniłem białą farbą Valejo, czekam, aż wyschnie i znowuż szlifowanie...

IMG_8238.JPG

 

 

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Niestety zdjęcia nie widzę... Ale z opisu brzmi to jak coś co sam miałem Ci zaproponować.

Jeszcze kiedyś wyciąłem sobie szablon na gwiazdę z taśmy maskującej i przez ten szablon ja namalowałem, więc jest to jak najbardziej do zrobienia. Gorzej jest z napisami, ale gwiazdy naprawdę nie są problemem.

Życzę powodzenia i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę...

Niestety pech nadal unosi się nad tym projektem - dojechała gąsienica od kolegi Adamsa, a ja, mądrala - wsadziłem ją do wrzątku, aby ją wyprostować. 

IMG_8238.JPG

IMG_8242.JPG

IMG_8243.JPG

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lipstein napisał:

Ja widzę...

Niestety pech nadal unosi się nad tym projektem - dojechała gąsienica od kolegi Adamsa, a ja, mądrala - wsadziłem ją do wrzątku, aby ją wyprostować. 

IMG_8238.JPG

IMG_8242.JPG

IMG_8243.JPG

Ja wiem że nie wygląda najlepiej ale to ze złomu było:mrgreen:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 5 modeli w różnym stadium zaawansowania prac; to kara od losu za to, że ciągle rozpoczynam coś nie kończąc poprzednich projektów. Model dostanie obicia, zabezpieczę je lakierem i do pudła, aż się znajdzie kolejny dawca

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lipstein napisał:

Mam 5 modeli w różnym stadium zaawansowania prac; to kara od losu za to, że ciągle rozpoczynam coś nie kończąc poprzednich projektów. Model dostanie obicia, zabezpieczę je lakierem i do pudła, aż się znajdzie kolejny dawca

Przeszukam szafę może mam gdzieś resztę części do tego Tamiowskiego  Halftracka, ale nie obiecuję że to mam czy tego nie wywaliłem , a tą jedną sobie zostawiłem do robienia śladów :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lipstein napisał:

😤

No już nie płacz obiecałem że poszukam to poszukam:super:. A tak swoją drogą po kiego grzmota chciałeś ją prostować ( i to we wrzątku) , ona była oryginalnie tak wygięta bo była wpasowana na układ jezdny. Jak znajdę to się odezwę na PW. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Jak nie znajdziesz to tylko druk 3D uratuje Twój model:

https://www.mojehobby.pl/products/M2-M3-halftrack-boogies.html

46506_rd.png

Ale bajeranckie te wózki, gąski z lekkim ugięciem :super:, ale mi narobiłeś smaka, pytanie czy też pasują do Dragona:mrgreen:. Pozdr. A. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogawe trochę, a i z jakością może być różnie, ktoś kiedyś na tym forum zrobił zbliżenie na koła do Sd kfz. 251, schodki były...

Poza tym skoro to był gumowy odlew i było koło napinające, to jakie ugięcie?

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby coś to znalazłem jeszcze coś takiego:

https://www.shapeways.com/product/KLKWSXSWE/1-48th-us-halftrack-running-gear?optionId=301430137

Co prawda to 1:48, ale jeśli poziom detalu by pasował, to można gościa poprosić o przeskalowanie tego w górę i też będzie git.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Paweł, możesz jeszcze raz zapodać link do manuala do tego M45? Zapodział mi się ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Raczej omijać tego producenta, jakość Fc druku pozostawia sporo do życzenia. Można zobaczyć w wątku o Sdkfz250/3, szkoda kasy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2023 o 20:28, Lipstein napisał:

ktoś kiedyś na tym forum zrobił zbliżenie na koła do Sd kfz. 251, schodki były...

 

No właśnie ...

Może jeszcze pokuszę się o przerobienie rolek podtrzymujących, bo w modelu obie rolki to jeden element, a można zrobić 4 elementy: dwie rolki i te dwa wygięte elementy mocujące 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kalki nałożone, zabezpieczone lakierem, zrobiony łosz, obicia i inne lekkie syfienie. Dojechała druga gąsienica "z odzysku", więc może przy następnym napadzie weny pociągnę warsztat, ale i ta gąsienica wymaga dołączenia krótkiego dorobionego fragmentu (ktoś ją łączył chcąc zgrzać końce, ale mu wybitnie nie poszło) za pomocą protezy z Hipsu. Klosze lamp przednich wydrążone i zalane żywicą epoksydową dwuskładnikową - pierwszy raz próbowałem!

IMG_8252.JPG

IMG_8257.JPG

IMG_8258.JPG

IMG_8259.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Lampy dobrze wyszły. Radziłbym spróbować podobny efekt uzyskać wikolem - wygląda podobnie, a materiał o wiele łatwiejszy w pracy.

 

Widzę, że gwiazdę na masce się udało całkiem ładnie wyciągnąć.

 

Życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

 

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2024 o 15:07, pmroczko napisał:

Cześć!

Lampy dobrze wyszły. Radziłbym spróbować podobny efekt uzyskać wikolem - wygląda podobnie, a materiał o wiele łatwiejszy w pracy.

 

Widzę, że gwiazdę na masce się udało całkiem ładnie wyciągnąć.

 

Życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

 

Paweł

Do robienia kloszy lamp polecam klej dwuskładnikowy UHU plus, przy aplikacji daje dokładny i równy menisk wypukły oraz nie ma żadnych bąbli powietrza, działaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą moją żywicą nie jest tak źle, jeno stygnie kilka godzin zamiast 30min, jak napisano na opakowaniu.

IMG_8285.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.