Skocz do zawartości

JagdPanzer IV kontra SU-100


czak45

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 312
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

C.D.

 

Pokrylem calosc pigmentem Russian Earth.

b1lc3.jpg

Potem kostke powycieralem wacikiem.

b2hi7.jpg

Zabezpieczylem sidoluxem miejsca wklejania zarosli.

b3kq7.jpg

Zarosla wykonane z waty stalowej.

b4ui4.jpg

Troszke meczy mnie ta dioramka, bo nie wyglada to tak jakbym chcial.

Jedynie te perspektywy mobilizuja mnie do pracy.

k10pz2.jpg

 

k11ew2.jpg

Zmienila sie koncepcja drogi, a mianowicie:

Su 100 wyjezdza z drogi nieutwardzonej na kostke brukowa, zaczynaja sie przedmiescia jakiegos miasta.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że za często zmieniasz koncepcje. W poprzednich pracach już od pierwszych fotek zdawało się, że masz bardzo konkretny plan. Koniec zaś był tak efektowny jakbyś miał to wszystko co do szczegółu zaplanowane przed wycięciem pierwszej części z ramki. Tu natomiast coś Ci się ciągle nie zgadza. Moim zdaniem niepotrzebnie chcesz aż tak wyraźnie eksponować jagera. W końcu to Su jest wygrane na tej dioramie i pasowało by,gdyby forma przewidziała stanie suczki wyżej. Bo teraz, nie znając koncepcji to musiałbym sie domyślać, że jeden jest nieczynny.

Chyba, że ostatecznie przewidujesz silne po przypalanie jagera. Wiesz brakuje takiego czystego, jasnego odbioru, który by nadto pasował do kraju pochodzenia suczki i ich sposobu przedstawienia rzeczywistości.*

 

 

*- moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku, może poczekajmy na produkt finalny z takimi opiniami? toż to proces twórczy w toku... Czaku, a nie za dużo tej zieleniny (srebrzyny)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku i Andrzeju powiem wam, ze strasznie mnie ta praca wymeczyla.

Cos w niej jest nie tak sam nie wiem co? Jakby nie ustawiac tych pojazdow to zawsze lipa wychodzi.

Chyba sobie daruje ten projekt.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju.. finał finałem, ale z samolotu nie wyjdzie za ostatnim ruchem pędzla lokomotywa. Prawda?

 

Czak, jak mawia starosłowiańskie przysłowie: "kto wybredny ten nie rucha".

Może nie rezygnuj, a odpocznij sobie jakimś lekkim modelikiem. Przemyśl jeszcze raz... popatrz na poprzednie podstawki, pooglądaj fotki. Wyobraź sobie, że robisz od początku z trochę bardziej gotowych substratów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarku wydaje mi się iż problem polega na umieszczeniu podobnych w kształcie pojazdów pa jednym poziomie. Może gdyby hitlerowciec był zepchnięty do rowu..., lub bardziekj rozpiepszony. Tak lubisz bawić się Photoshopem. Pokoloruj oba pojazdy. Może różnica w kamo będzie wyglądać OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarku wydaje mi się iż problem polega na umieszczeniu podobnych w kształcie pojazdów pa jednym poziomie. Może gdyby hitlerowciec był zepchnięty do rowu..., lub bardziekj rozpiepszony. Tak lubisz bawić się Photoshopem. Pokoloruj oba pojazdy. Może różnica w kamo będzie wyglądać OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Czarku! Bardzo podoba mi się Twój projekt. Szkoda, że jak piszesz, chcesz go sobie darować... Popróbuj różnych wariantów. Tu masz fotki z podobnych sytuacji. Wprawdzie pojazdy inne trochę, ale układ analogiczny. Może wpadnie Ci jakiś pomysł do głowy:

 

panzer30.jpg

 

panzer110.jpg

 

Źródło: zbiory własne, podebrane z internetu

 

Albo może zrób przewróconego szkopa:

 

panzer97.jpg

 

Podwozie w Dragonie chyba nieźle zdetalowane...

 

Albo może postaw Niemca w poprzek drogi, zdezeluj go mocno, coby widać było że trup, dodaj jakieś bambetle, druty, gruzy i niech robi za blokadę drogi. A na dachu SU, postaw załoganta, który by się zastanawiał jak to ominąć...

 

Na pewno uda Ci się coś wykrzesać!

 

Nie porzucaj projektu, bo zacny

 

pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czak, jak mawia starosłowiańskie przysłowie: "kto wybredny ten nie rucha".

niezle nie slyszalem

 

 

Nie wiem czego ty chcesz od tej scenki Czaku- mi się ona bardzo podoba. Przymierzasz te modele w te i z powrotem.

 

Poprostu mi nie pasuje, czasami wszystko idzie jak po masle np. moj projekt z Panthera, a czasami jak widzac na zalaczonym obrazku.

Modeli nie maluje przed wykonaniem podstawki, poniewaz zniszczylbym je od tego ciaglego przestawiania

 

Pracuje nad nowa podstawka, narazie nie pokazuje fotek, zeby nie zapeszyc

 

Wyjasnie co mi nie pasowalo w ej podstawce:

 

closedjm4.jpg

 

1. Droga, powinna byc na chociaz minimalnym wzniesieniu i powinna oddzielac sie jakos od pozostalego terenu.

2. Bloto, za duzo go dalem na drodze i w dodatku wszystko utrwalilem sidoluxem. Ponadto pod su-100 znajduje sie samo bloto, musialem tak zrobic aby wyruwnac teren, co by model nie lewitowal.

3. Krzaczory tez nie tak sobie wyobrazalem, a o malowaniu ich to nawet nie chce pisac.

4. Miejsce na zdjeciu powyzej z zaznaczona czerwona kropka i napisem tu:

Strasznie pusto w tym miejscu, no ale co mozna wstawic przed rozpedzonego su-100?

 

Mysle ze warto napisac czasami o swoich porazkach modelarskich.

Wiadomo na bledach najlepiej sie uczyc.

 

Mam nadzieje ze lada moment wstawie fotki z nowa podstawka i calkowicie nowym ustawieniem.

Dodam ze jest to juz prezentowana wczesniej podstawka na ktorej droga jest na wzniesieniu.

 

 

Ps. Dodam jeszcze, ze jestem bardzo wymagajacy jesli chodzi o kompozycje dioramki.

I prosze sie nie zdziwic jak bede ocenial kompozycje innych ze swojego punktu widzenia.

Siebie juz pojechalem

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samokrytyka to cenna cnota.... czekamy na dalszy ciąg. skomponować coś naprawdę dobrze nie jest prosto, czasem nawet krzywo, jak widać w załączonym wątku. ale ślepe uliczki wiodą w dobrą stronę. powodzenia i cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje postawić tam moją ulubioną... krzyżową zaporę przeciwpancerną znaną z plaż Normandii :P

 

I mam pytanie co do tej faktury odlewów czy próbowałeś ją zrobić innym klejem bo planuje zakup podobnego JP4 i niechciałbym nic "zciapciać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie komentarze i podpowiedzi.

Udalo mi sie zrobic, jako taka podstawke.

Wyglada ona tak.

 

q1vh5.jpg

 

q2gk9.jpg

 

q3ei0.jpg

 

q4wa9.jpg

 

q5hi9.jpg

 

Pozdrawiam.

Ps. Nie pisye ya duyo bo szstem mi pada i widac co sie dyieje.

Z rowna sie Y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.