Skocz do zawartości

JagdPanzer IV kontra SU-100


czak45

Rekomendowane odpowiedzi

staratiel to... poszukiwacz złota a ściślej człowiek zmuszony do tego typu pracy w ZSRR. Czarek, mam kalkomanie do ostatniego obrazka (smiert Gitleru, sława naszim tankistam) z zestawu SU 122 Eastern Express. nie planuję tego malowania i mogę Ci je podarować. jakby co to odezwij się na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 312
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czekając na kalkomanie, postanowilem podmalować kamo na JP.

Tym razem pędzlem z ręki farbami Vallejo, bardzo miłe zajęcie, chyba juz więcej nie będe bawił się w maski, taśmy, chusteczki i pasty do zębów.

Wygląda to tak, przed poprawkami.

 

camgrey1vr2.jpg

 

camgrey2mz6.jpg

 

camgrey3oy3.jpg

 

camoprzodde6.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pojazdy będą takie jak podstawka -bedzie pięknie,jestem pewien.Jestem raczej oglądaczem forum i modeli,ale naprawdę takie ładne rzeczy robione ze smakiem ogląda sie z wielką przyjemnością.Będę kibicował i czekał na końcowy ,mam nadzieję piękny dla oka widoczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Dobrałem na oko taki oto kolor brązowego kamo.

Na zdjęciach wygląda w moim odczuciu na nieco za czerwony . Myślę że nie ma się jednak co za bardzo przejmować się odcieniami - łosz, filtry i wszelkie brudy przytłumią ewentualną jaskrawość barw - końcowy rezultat będzie napewno efektowny ( jak zresztą w każdym Twoim modelu ).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tez mam takie odczucie i dlaczego calosc psikne rozwodnionym bazowym.

Można spróbować ale powtórzę:

Jestem zdania że nie ma się jednak co tak bardzo przejmować się odcieniami - sidolux, łosz, filtry i wszelkie brudy a na końcu mat przytłumią jaskrawość barw.

Sprawdziłem empirycznie przy Marderze - też trikolor - zastosowanie tych specyfików pociemnia (nieznacznie) i zmienia tonację użytch kolorów.

 

Zainwestowałem ostatnio w Vallejo Air nr.71041 Tank Brown z myślą o szwabskich wynalazkach . Okazało się to totalnym nieporozumieniem - farba po wyschnięciu ma głęboko czekoladowy odcień . Gdy bym na to coś dał cały ten łedering to niechcę myśleć co z tego by wyszło .

 

Pozdrawiam!

 

PS. Też dobieram kolorki "na oko"

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vallejo Air nr.71041

He he tez mam taka i ta pomalowalem wiekszosc moich modeli.

Tylko tyle ze rozrabiałem ja pol na pol z biala.

W sumie to te hiszpanskie MIGI, moglyby nad czyms takim pomyslec, jak farbki o odpowiednio rozjasnionym odcieniu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta plansza z książki nieco przekłamuje. to ma być zielony kolor, nie szary. Co do kamo, zawsze robię z ręki, bez szablonów i najbardziej mi się takie podoba . napisy i oznaczenia fajniej od ręki wychodzą, ale tylko te, które w 1:1 były pisane od ręki, więc poradzisz sobie z napisami "Za Stalina" itp - spokojnie,pędzelek "0".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może mało istotne, i prawdopodobieństwo ułozenia jest, ale kamo brązowe na dwóch lewych kołach z przodu wyglada, jakby pojazd stał i dopiero go pomalowali. Moze kamo na kółku nieco przekręcone wzgledem kadłuba ? Ja wiempo swoich modelach, ze też nie zwracałem kiedys uwagi i potem wygląda to jak pojazd z muzeum, albo pomnika, nieruchomy i pomalowany . Ale generalnie jestem pod wrażaniem Twoich modeli tak trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Model maluje juz 3 raz

Mam nadzieje, ze tym razem brazowy jest bardziej odpowiedni.

Troszke inne bardziej "naturalistyczne" zdjęcia pokazujace wiecej warsztatu.

Bez niebieskiego tła.

 

Plamy malowane pedzlem na raz, no czasami moze 2 razy.

Vallejo rozmieszan z woda.

 

Zostaja moze jakies minimalne zacieki, a raczej przebarwienia, ale po washu brudzeniach niewidoczne.

 

Pytanie.

Czy takie kamo to Niemcy malowalli od reki, a moze mieli szablony?

 

watek1bb0.jpg

 

watek2lm0.jpg

 

watek3ax6.jpg

 

watek4fg6.jpg

 

watek5ee4.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy takie kamo to Niemcy malowalli od reki, a moze mieli szablony?

 

W ostatnim numerze "Super Modelu" 5/6 2008 w artykule pt. Hetzer z Helu autor p. S.K Mokwa opisuje metody malowania pojazdów niemieckich w końcowym okresie wojny (str.80). Reasumując było tak i tak (choć obstawiałbym że częściej lecieli z rączki), wszystko zależało od czasu, inwencji malarzy i dostępności materiałów. W ruch szły szmaty, pędzle i pistolety natryskowe - co akurat było pod ręką i działało. Farby też - jakie wpadły w ręce. Nadmienię że często pojazdy do jednostek trafiały w kolorze podstawowym a nawet jedynie podkładowym. Plamy nanoszono już bezpośrednio w jednostkach - stąd się bierze ich duży indywidualizm w wielkości, rozkładzie itp.

Więcej informacji na temat sposbów malowania, użytych farb i wzorów kamuflażu można znaleść w ksiązkach p. A.Majewskiego pt. "Barwy i znaki Panzewaffe" wyd. Armagedon. Jest tam osobny rozdział poświęcony kamuflażom z okresu końca wojny.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ruch szły szmaty, pędzle i pistolety natryskowe - co akurat było pod ręką i działało. Farby też - jakie wpadły w ręce. Nadmienię że często pojazdy do jednostek trafiały w kolorze podstawowym a nawet jedynie podkładowym. Plamy nanoszono już bezpośrednio w jednostkach - stąd się bierze ich duży indywidualizm w wielkości, rozkładzie itp.

 

I jak tu nie kochac niemieckiej pancerki.

Jejku tyle mozliwosci, wzorów, technik.

A u Aliantow zielono, a czasami zielono-bialo :(

Dzieki Termir.

Czarek, jedno jest pewne...Ty sie starałeś, Oni niekoniecznie:)

Musze sie starac ze wzgledu na skale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ejku tyle mozliwosci, wzorów, technik. Smile

A u Aliantow zielono, a czasami zielono-bialo :(

Mam taką teorię, że co trzeci Niemiaszka w lotnictwie i w siłach pancernych chciał się pierwotnie zajmowac malarstwem nowoczesnym, dopiero gdy Partia odrzuciła sztukęzdegenerowaną i postawiła na NS-realizm, wybrali wojo [albo ono ich] i przy każdej okazji dawaj się wyżywac artystycznie

A u sprzymierzonych fakt, aż nudą wieje Bez polotu, panie, bez polotu ;) No były tam jakieś plamy u Angoli, ale kudy im tam do Rzeszaków...

 

A tak przy okazji, że ten model tyle wizyt w myjni wytrzymał.. solidnie zrobiony widac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, pędzel w dłoń! (na melodię trzech rycerzy)... powodzenia. ale co to znaczy padło? zapchałeś czy kompresor odmówił współpracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.