Skocz do zawartości

JagdPanzer IV kontra SU-100


czak45

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 312
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na ostatnim zdjęciu pojazd jest chyba pod zbyt dużym kątem... Osobiście uważam, że w pierwszym położeniu wyglądał lepiej - oba miały swobodę - tu oba są zbyt blisko siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba to jest to

Mam nadzieje

 

Tymczasem wykonałem już trzecią podstawke do tego projektu. To już chyba będzie finalna wersja.

Modele trochę podklejone, a co najważniejsze figurki mają już dopasowane łapki.

 

podstawka3ms6.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
będziesz oddzielał je pasem krzaków, zieleni

nie, krzaki beda luźne.

Tymczasem:

 

Sugestie kolegów "apropos" wzorku ułożenia drogi, spowodowały, że zaczelem się nad nią zastanawiać.

Poprzęglądałem zdjęcia na googlach:

 

drogakf6.jpg

 

I doszedłem do takiego styropianowego patentu.

A mianowicie. Z kawałka styropianu odcinam samą góre i podklejam od spodu dowolaną taśmą. Wyginam, rozciągam styropian i powstaje coś takiego:

 

1111qp5.jpg

 

2222eb3.jpg

 

Może nie wygląda idealnie, ale jednym z plusów jest fajne układanie, co pozwala na dopasowanie do terenu (np. zjazd, załamanie, koleiny)

 

3333eq9.jpg

 

Jakie jest wasze zdanie i czy wielkość pasuje do skali?

 

Ps. Mam jeszcze przed sobą eksperymenty z kamyczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla człowieka w tej skali to będą spore kamyczki :|

 

Zgadzam się z Przedmówcą

 

Jeśli chcesz ułożyć bruk na skarpie to z ręką na sercu Ci powiem (z racji zawodu), że nie spotkałem się z takim czymś - skarpy stabilizuje się siejąc na nich trawkę, która ładnie wygląda i trzyma korpus nasypu "w kupie". Jeśli to tylko przymiarki styropianowego patentu to nie było uwagi.

Zwróciłbym tez uwagę na zwisy gąsek w Jagdpanzerze - czy aby na pewno były takie? Z racji układu napędowego, przy dużych zwisach i ruszaniu gąski "wylądowałyby" przed maszyną (minimalnie bym je zmniejszył ale to tylko moja subiektywna opinia )

 

A tak modeliki zapowiadają się bardzo zacnie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla człowieka w tej skali to będą spore kamyczki :|

 

Zgadzam się z Przedmówcą

 

Jeśli chcesz ułożyć bruk na skarpie to z ręką na sercu Ci powiem (z racji zawodu), że nie spotkałem się z takim czymś - skarpy stabilizuje się siejąc na nich trawkę, która ładnie wygląda i trzyma korpus nasypu "w kupie". Jeśli to tylko przymiarki styropianowego patentu to nie było uwagi.

 

A ja pozwolę się nie zgodzić (z racji zawodu poniekąd), i dodam, że taki sposób stabilizacji skarp przeciwpowodziowych (dikes) widziałem w Holandii. Są to spore bazaltowe bloki, którymi "brukuje się" część skarpy wystawiona na działanie fal morskich. Ale to już jest poza tematem bo rejon geograficzny nie ten. Mam gdzies zdjęcia i przekroje jak kogoś interesuje.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie stabilizowano wały przeciwpowodziowe i obsypanie mostu Siekierkowskiego w Warszawie. najpierw warstwa tłucznia potem specjalna siatka a na to ziemia i trawa lub inna roślinność. Obsypane kamieniami skarpy widziałem we Włoszech, Niemczech, Hiszpanii i Francji.

 

Myślę, że jednak czak45 powinien na skarpie po prostu "zasiać" trawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie stabilizowano wały przeciwpowodziowe i obsypanie mostu Siekierkowskiego w Warszawie. najpierw warstwa tłucznia potem specjalna siatka a na to ziemia i trawa lub inna roślinność.

 

Z tym się Kolego zgodzę jak najbardziej - mi chodziło tylko i wyłącznie o typową kostkę brukową i jej ułożenie na dioramie na skarpach (wszelkie inne technologie wzmacniania nasypu zgadzają się z tym co mówicie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się Kolego zgodzę jak najbardziej - mi chodziło tylko i wyłącznie o typową kostkę brukową i jej ułożenie na dioramie na skarpach (wszelkie inne technologie wzmacniania nasypu zgadzają się z tym co mówicie).

 

że się wtrącę ad vocem: masz zupełną rację. Kostka na nasypie jest bez sensu. Dochodzę do przekonania, że Czarkowi chodziło o możliwość wykonania uszkodzeń nawierzchni - koleiny, dziury co przy tej płycie dla kolejkarzy jest raczej wykluczone. A myśmy polecieli w nakową dysputę o wzmacnianiu nasypów he he...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, panowie.

Tak jak kolega TankRed1070 napisal, chcialem tylko pokazac mozliwosci takiego rozwiazania, a ten nasyp byl pod reka.

Oczywiscie ze bedzie na nim trawa ew. bloto.

Fakt kamienie troche za wielkie, ale w skali 1/35 beda pewnie ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc dzisiaj na spacer szedłem drogą wyłożoną kamieniami ( takie jak pokazał czak45 na fotkach). Ich wielkość była tak na połowę długości buta, wiele tez było na 3/4 długości . Ludzie do czego to doszło, żeby spokojnie na spacer nie można było pójść bo wszędzie widzi się scenki na dioramy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten styropian względem gotowca wygląda na duży, ale względem figurki to całkiem w porządku. Przecież kamień na połowę stopy, albo wielkości dłoni jest całkiem realny(chyba ).

 

A figurkę z jakiego zestawu masz?

Powodzenia w dalszych pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.