Skocz do zawartości

Techniki Weathering'u


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Ziomkowie, a te potocznie zwane "cienie do oczów"(chyba tak się pisze), z Tamiyi weathering master Set, i weathering stick fajne są i jaki efekt mają???

a poza tym jak się nimi obsługiwać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam pytanie odnośnie techniki zwanej potocznie biedronką, jakie kolory farb olejnych stosować do tej techniki i jakie kombinacje nakładać zależnie od koloru kamuflażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zielony dobrze nakładać żółcie (żółć kadmowa), ochry, trochę bieli, może jakaś umbra ziemna, lekko brąz. Na jasne kolory piaskowo-żółte ogólnie też. Na szarych kamuflażach fajnie wygląda dodanie niebieskich kolorów, białego więcej, czarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie zamierzam trochę poeskperymentować z tą techniką i z filtrami, rozumiem, że filtry też w takiej tonacji utrzymywać jak biedronkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Aż tak się dla Wiedzy poświęcać nie będę

P.S. Kto jutro idzie wieczorem ze mną na miasto i budowę? Potrzebuję kogoś kto ma gwoździe.

Za parę dni materiał, jak wyglądają rysy i rdzawe zacieki.

 

Oczywiście żartowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wszędzie czytam, że przed washem trzeba pokryc lakierem blyszczącym bądź sidoluksem.

Czy jest możliwość kładzenia washa na farby akrylowe bez sidoluksa?

 

Problem w tym, że robie swój pierwszy model i na razie wszystko maluje pędzlem. Po nabłyszczeniu modelu będę musiał go w całości pokryc lakierem bezbarwnym, aby model przestał się błyszczeć. Obawiam się, że dla początkującego może okazać się to dosć kłopotliwe.

 

Jeśli nie ma innej metody to czy jest możliwość pokrycia lakierem bezb. w sprayu? Widziałem, że tamiya robi farby w sprayu, warto?

 

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że tamiya robi farby w sprayu

Nie radzę kłaść tego na inne faby, niż lakier. Odpaży się...

Wiem z własnego doświadczenia.

Natomiast na tych tamiyowskich lakierach w sprayu z tego, co się zdążyłem zorientować można spokojnie robić washa bez pokrywania tego lakierem błyszczącym. Napewno, jak zrobisz washa akrylowymi tamiyami bezpośrednio na te tamiyowskie farby w sprayu (da się) to nadmiar możesz bez szkody zetrzeć zarówno rozcieńczalnikiem gunze, jak i tamiyoskim. Robiłem kiedyś taki test.

A same spraye są dość drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję utrwalić pigmenty, a nie mam ani fixera, ani thinnera od MIG-a, a tymczasowo importer ich nie ma. Gdzieś czytałem, że można utrwalać alkoholem, czy white spiritem, ale jakoś mnie te metody nie przekonują.

Czy poleclibyście coś alternatywnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poleclibyście coś alternatywnego?

 

Ja używam Terpentyny.

(A ostatnio nawet poeksperymentowałem na Hetzerze z wodą ale to tylko na drobne warstewki.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zadam w sumie dość podobne pytanie do poprzedniego. Przypomniał mi się artykuł z pewnej gazetki modelarskiej, gdzie autor malował model lakierem MM do metalizerów. Napisła, że lakier ten nie ma faktury, nie jest ani matowy, ani satynowy, ani błyszczący. Czyli przyjmuje fakturę tego co ma pod spodem.

1) Na ile temu wierzyć.

2) Jeżeli rzeczywiście tak jest, to czy nadawało by się to do utrwalenia tych wspomnianych w poprzednim pytaniu pigmentów?

Tak wiem, mógłbym to sam przetestować, ale nie posiadam jeszcze tego środka chemicznego, a bezsensu byłoby go kupować, jeżeli ostatecznie miałbym go nie używać.

3) Czy ten lakier to to?

 

A pigmenty mam w tej chwili nałożone i tymczasowo utrwalone wodą, ale to jest rozwiązanie bardzo tymczasowe- trwałość mnie trochę martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że post pod postem, ale w sumie to sam znalazłem odpowiedź na poprzednie pytanie i się chciałbym nią podzielić z innymi.

Otóż kupiłem sobie dzisiaj ten lakier do metalizerów (sealer for metalizers) od MM. Nałożyłem go zarówno na powierzchnię matową i satynową. Jakież było moje zdziwienie, gdy po wyschnięciu (ciekna warstwa) faktura powierzchni nie uległa zmianie. Powiem więcej dość solidnie utrwaliło to pigmenty. Dodam tylko, że nakładałem to aerografem na pigmenty już wcześniej utrwalone benzyną lakową, czyli utrwalone dość prowizorycznie.

Na korzyść tego lakieru przemawia fakt, że nie przekłamał kolorów, ani nie spowodował znikania delikatnych efektów weatheringu.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
A czy mógłby ktoś obeznany zademonstrować bądź opisać dla kogoś niekumatego jak zrobić okopcenia takie jak np z karabinów w natarciach skrzydeł bądź z rur wydechowych. Będę bardzo wdzięczny

 

Ja biorę kawał plastiku np. z ramki po sklejonym modelu podpalam i okapcam np. kawałek kartonu. W ten sposób mam materiał na model. Wystarczy pędzelkiem nanosić sadzę tam gdzie się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Mam tą stronę sciągnietą.W sumie ok.3,5 Mb, moge ewentualnie podrzucic na Pw,ale zdjęcia dotyczą brudzenia gąsiennic. Sorry ze chcę to wrzucać na Pw ,ale za chiny nie mogę się połapac we wstawianiu fotek.Wiec jesli ktoś chętny ,służę tymi zdjęciami.

Pozadrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.