Skocz do zawartości

Techniki Weathering'u


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

 

Czy mogl by ktos umiescic jakies zdjecie tych suchych pasteli i pigmentow, bo ja kupilem takie "suche pigmenty" co wygladaja jak proszek, i niewiem jak tego uzyc

 

A i jeszcze moze zdjecie tych fixer-ow i thiner-ow to bede chociaz wiedzial czego szukac

 

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...

Witam

Z góry przepraszam że przerywam aktualny wątek, ale mam pytanie.

Wiele razy czytałem w sprawozdaniach z warsztatu o tym że ktoś używa filtrów, chodzi o malowanie. I tu moje pytanie, z czego robi się owe filtry? jak się je stosuje? jak nakłada? ogólnie gdyby ktoś kto jest obeznany w temacie zapodał jakiś taki chocby mały poradnik był bym dozgonnie wdzięczny. Chodzi o taki poradnik dla 100% laika w dziedzinie filtrów.

Może jakiś nowy temat w dziale "Tajniki modelarstwa"

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

One nie wyświetlają sie już dawno , a dotyczą gąsek.[ chyba ze sie mylę , ale wydaje mi się ze właśnie na zdjęciach były gąski ] Proszę wczytaj sie w kolejne komentarze na tej 1 stronie .Ale ponieważ są Święta , czas dobroci dla Bliżnich i wspólnego radowania się , wrzucam te porady podstawowe które udało mi się zgromadzić , dzięki doświadczonym Kolegom z Forów. Myślę że coś wybierzesz.

 

weathering-wash-biedronka-zacieki-rdza.

http://www.megaupload.com/?d=3SAMCECZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

 

Posiadam pigmenty Vallejo i White Spirit. Fajnie się nakłada razem z tym białym spirytusem, ale trzymają się dość prowizorycznie. Najmniejsze dotknięcie palcem ściera je. Co mogę zrobić, żeby je utrwalić i się tak łatwo nie ścierały Od razu mówię, że produkty miga odpadają. Potrzebne mi jest jakieś medium plastyczne- tylko jakie. Słyszałem, ze terpentyna balsamiczna dobrze utrwala?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw Fixer (kupisz go w każdym sklepie dla plastyków), ludzie czytajcie w całości wątki, po prostu ręce opadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjęte z tego wątku viewtopic.php?t=27179 .Zacieki:

Dzięki, to taki krótki poradnik o tych zaciekach.

No więc tak:

przygotowujemy white spirita

hamerykanin001-1.jpg

pędzle

hamerykanin002-1.jpg

farby olejne. Brązy, oliwkowe, ochra, biały, czarny. Właściwie można urzyć bardzo dużo kolorów.

lepiej mieć "paletę" bo można operować, mieszać naszymi farbami, ja wlewam do niej jeszcze white spirita, po prostu bede miał dzięki temu do niego szybki dostęp.

Zaciek pokarze na kawałku plastiku.hamerykanin006.jpg

Najpierw, jak mamy wizję gdzie będzie nasz zaciek, delikatnie wymalowujemy go white spiritem, będzie przezroczysty zaciek

hamerykanin008.jpg

Później bierzemy kawałek drutu nawet mały pędzelek i robimy małą kropkę z farby ja wybrałem umbrę paloną, super emituje tai ciemny olej.hamerykanin009.jpg

I pędzlem zamoczonym bardzo lekko zamoczonym w white spiricie, pędzelek musi wręcz tylko musnąć tego white spirita, najlepsze do zacieków są małe pędzelki. I tak ą kropkę z farby maziamy w dół, po tej wcześniejszym przezroczystym zacieku, powstaje nam zaciek

hamerykanin010.jpg

jeśli na pierwszy rzut oka się coś nie uda to farba olejna która można zetrzeć w dół, wszystko da się skorygować, z boku powstaje taki nieładny brud można go zetrzeć patyczkiem do uszu lub po prostu w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw Fixer (kupisz go w każdym sklepie dla plastyków), ludzie czytajcie w całości wątki, po prostu ręce opadają

 

Czytałem i nie ma nic o tym w tym wątku

 

A co do 2 to jest o zaciekach. O utrwalaniu pigmentu nie ma tam nawet słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noz K@%$^& 2 post i kilka pod nim na pierwszej stronie. Nie róbcie z ludzi idiotów

 

Jesli chcemy, by pigmenty zostały zafiksowane a nie rozciapciane pędzlem, przy wpuzczaniu Fixera-nie daajemy wyschnąć thinnerowi,a w tym momencie zmniejszamy cisnienie w aero do minimum i delikatnie psikaweczką pokrywamy całą masę fixerem-thinner zatrzyma nam ja na miejscu a fixer spowoduje "trwałe" zatrzymanie, a przy aero nie "rozciapcia" nam wypracowanej ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od razu mówię, że produkty miga odpadają. Potrzebne mi jest jakieś medium plastyczne- tylko jakie. Słyszałem, ze terpentyna balsamiczna dobrze utrwala?

 

Pozdrawiam

 

Jesli chcemy, by pigmenty zostały zafiksowane a nie rozciapciane pędzlem, przy wpuzczaniu Fixera-nie daajemy wyschnąć thinnerowi,a w tym momencie zmniejszamy cisnienie w aero do minimum i delikatnie psikaweczką pokrywamy całą masę fixerem-thinner zatrzyma nam ja na miejscu a fixer spowoduje "trwałe" zatrzymanie, a przy aero nie "rozciapcia" nam wypracowanej ziemi.

 

Pisał o thinnerze i fixerze od miga, a ja wyraźnie coś napisałem. Nie rób z ludzi idiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennikiem fiixera sa fiksatywy malarskie do utrwalania pasteli

jednak z mojego doswiadczenia wynika ze sa silniejsze i bardzije inwazyjne w dzialaniu....

 

polecam orginalny MIGowy, robi sie po nim z pigmentow beton.

 

Dwa posty dalej, ale widać mój internet jest jakiś inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A do czego chcesz ją używać? Fixer, czy fiksatywna to po prostu utrwalacz, ale nie chyba lakier błyszczący. Reasumując: po zastosowaniu fixera Miga nie zauważyłem, aby pigmenty zaczęły się błyszczeć jak psu jajca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.