Skocz do zawartości

[Haska]warsztat standard, P-47D Thunderbolt 1/72


Wachmistrz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za słowa krytyki i słowa otuchy.  Majstruję, jak umiem. Tymczasem z rurki aluminowo-niklowej AA dorobiłem lufy, a z blaszki żaluzje w okolicy silnika.. 

IMG_1257.thumb.jpeg.901b55697b918ef64db906f0c5e9beae.jpeg

 

Postanowiłem jednak, że popracuję nad tylną częścią kadłuba. Cały kadłub od kabiny do ogona jest za wąski, więc tego nie poprawię, ale mogę nadać bardziej zbliżony do rzeczywistego kształt wylotowi czegoś tam ze sprężarki na dole kadłuba. Sorry, ale nie znam się na tych wszystkich częściach. To co było za wąskie, wyciąłem ze sklejonego już modelu. Nie wiem jeszcze, z czego zrobię zamiennik, najprawdopodobniej wykorzystam połówkę zestawowego zbiornika na paliwo. 
IMG_1258.thumb.jpeg.a8c194d729ee9ed135e8dd3d1f3ed174.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Śmieszna rzecz. Na pierwszym zdjęciu lufy wydają się być krzywe, a na drugim - proste.

Muszę się sprawdzić okulistycznie, wygląda na astygmatyzm.

Edytowane przez zaruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2024 o 00:50, zaruk napisał:

Śmieszna rzecz. Na pierwszym zdjęciu lufy wydają się być krzywe, a na drugim - proste.

Muszę się sprawdzić okulistycznie, wygląda na astygmatyzm.

W pierwszej chwili myślałem, że chodzi Ci o symetrię. Dopiero teraz zobaczyłem, że na pierwszym zdjęciu po lewej (heraldycznie) stronie środkowe rurki wyglądają jak jakieś faje. No nie, takich dewiacji to bym nie dopuścił. To aparat telefoniczno-fotograficzny robi takie zniekształcenia, pokazując nam, że wie lepiej. 

 

Tymczasem przede mną następujące prace "waloryzacyjne":

- wykonanie osłony wylotu powietrza z turbosprężarki;

- wykonanie elementów wzbogacających luk kółka ogonowego;

- wykonanie prowadnicy osłony kabiny;

- wykonanie celownika - tu zamierzam wykorzystać jeden z celowników dostępnych w zestawie Tamiyi;

- wykonanie elementów silnika: prądnicy i dwóch rozdzielaczy (nie pytajcie mnie, do czego służyły), których nie ma w ubożuchnej atrapie zestawowej.

- wykonanie podkadłubowego zbiornika 100 gal. (podobno był to zmodyfikowany zbiornik 75 gal.).

Więcej "ulepszeń" na razie nie przewiduję. Sorry, że tak wolno to idzie, ale chyba takie mam tempo budowy modeli. Myślałem, że dotyczy tylko szmatopłatów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wachmistrz napisał:

- wykonanie celownika - tu zamierzam wykorzystać jeden z celowników dostępnych w zestawie Tamiyi;

- wykonanie elementów silnika: prądnicy

- Do którego celownik?

- Prądnicy? Nie iskrownika aby?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, greatgonzo napisał:

- Do którego celownik?

- Prądnicy? Nie iskrownika aby?

 

- celownik do Normy. Na przezroczystej ramce Tamiyi są dwa.  Fragment tego masywniejszego wykorzystam w Normie. Całości się nie da, bo Haska zamknęła przestrzeń między wiatrochronem a tablicą rozdzielczą. Trzeba będzie jakoś zamarkować.

- może być iskrownik. Po angielsku magneto. Sam przetłumaczyłem 🥴

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z celownikiem chodzi o to, że w Big Ass najprawdopodobniej był już K-14. Może nie na 100%, bo na znanych mi zdjęciach zawsze zakryty jest pokrowcem (co  samo w sobie jest jakąś niedoskonałą wskazówką), ale prawie, bo można określić masywność urządzenia.

 

Iskrownik możesz sobie wykreślić. W silnikach R2800-59 stosowano rozdzielacze ze zintegrowanym magneto i mimo, że producenci zestawów uparcie go wciskają, to samodzielnego iskrownika tu nie było. Tylko zaślepka na jego gnieździe.

Pozostaje pytanie, czy rozdzielacze masz właściwe dla takiej konfiguracji. W P-47 stosowano ich kilka rodzajów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.