Skocz do zawartości

PT- 91 TWARDY (Trumpeter + Kapitan Kurt Design) 1/35


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Kapitan_Kurt napisał:

Model prezentuje się wzorowo!

Dzięki za recenzję, czekam na malowanie, a w dalszej przyszłości na możliwość ujrzenia Twojego żółwia na jakimś konkursie. 💪😃

 To była przyjemność Panie Kapitanie! I satysfakcja ogromna bo w końcu powstał. Wielkie ukłony dla Was wraz ze Snajperem TBG za tą konwersję i podziękowania. Też mam nadzieję, że będziesz mógł na żywca rzucić swoim fachowym okiem na gotowy już model i swoją recenzję mi wystawić 😉

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł mega ❤️ czyli zarwane nocki co by to cholersto poodlewać było wartę twoich słów uznania:) No to dwaj rób eksmisję lokatorów, aero w łapy i ogień 🔥😉

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
8 godzin temu, SnajperTBG napisał:

Wyszedł mega ❤️ czyli zarwane nocki co by to cholersto poodlewać było wartę twoich słów uznania:)

Cieszę się bardzo, ze zdołałem sprostać oczekiwaniom i Twoja praca nie poszła na marne. Naprawdę warto było te parę nocek zarwać (przynajmniej z mojej perspektywy jako nabywcy 😉 )Ze swojej strony powiem jeszcze tylko tyle, że stworzyliście bardzo fajną rzecz z której powstanie jeszcze kilka modeli, które by bez tego nigdy nie powstały. Brawo dla Was i dziękuję.

Edytowane przez TAW
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 5.04.2024 o 18:27, TAW napisał:

Kolorowanie zawsze zaczynam od czarnego :bleh:

Normalnie jak Ford model T:

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabrał koloru. Czarny to Tamiya Nato Black, zielony Hataka Greyish Green, brązowy Hataka Greyish Sand + Tamiya Flat Earth 50/50.

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

 

Model jest bez lakieru błyszczącego. Zieleń Hataki jest jednak o wiele bardziej błyszcząca od mocno matowych kolorów Tamiya.

  • Like 21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kapitan_Kurt napisał:

Piękna sprawa!

Wspaniale sie prezentuje. Nie moge sie doczekać, aż nasze petki staną obok siebie 😁

Trzeba założyć im kagańce, bo się pogryzą skubańce. Zresztą oba samce. Król Lew jest tylko jeden 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
3 godziny temu, grzesioc napisał:

Tak się rwie na poligon, że mu kółka pospadały.

Nie pospadały tylko musiałem mu zabrać żeby nie pojechał taki czysty. Jak on by się w takim stanie na poligonie pokazał? :szczerbol:

 

2 godziny temu, Kapitan_Kurt napisał:

Nie moge sie doczekać, aż nasze petki staną obok siebie

Tak właśnie w tamtym tygodniu myślałem o Babarybie i przeanalizowałem grafiki, opcje i możliwości, plany, siły i zamiary i gdybym się spiął i jechał zgodnie z założonym optymistycznym wariantem to... i tak lipa  😞 W czerwcu do Twardego spotkania jeszcze nie dojdzie bo maj ze swoimi dwiema komuniami mnie rozkłada na łopatki pod względem wolnego czasu.

 

Godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Trzeba założyć im kagańce, bo się pogryzą skubańce. Zresztą oba samce. Król Lew jest tylko jeden 

E no myślę, że Mufasa by Simby nie zaciukał... A zaprawdę król jest tylko jeden.

Edytowane przez TAW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Konrad-Ciba napisał:

Aż mi się zachciało zrobić swojego. :D

Popieram jak nie wiem co! Resztę też zachęcam do wyciągnięcia szarych pudełeczek ze składzików. Nie warto kitrać takiego towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, patrykd napisał:

Piekny model. Ale mam mala uwage ten żółty to kolor niewlasciwy. Na naszym twardym mamy taki czerwono brazowawy kolor. 

Mamy oba wzory kamuflażu na twardych. Kolor jest poprawny.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, patrykd napisał:

Ale mam mala uwage ten żółty to kolor niewlasciwy. Na naszym twardym mamy taki czerwono brazowawy kolor. 

Tak jak napisał Sam100 nie ma tylko jednego właściwego koloru brązowego dla WP. Nasze Wojsko dale jednak trochę możliwości żeby poszaleć :) Ja celowałem w kolor brązu ze środkowego zdjęcia a do czystej Hataki domieszałem Flat Earth bo przy niepełnym kryciu ten kolor musiał być bardziej nasycony - inaczej poszedłby mi w odcień żółci.

por.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie słuszny to sino koperkowy róż. Lokalny Matejko z JW trysnął tym co kupił WOG. Teraz we wojsku to się nie pije i to pewnie dlatego taka różnica kolorów.

Certyfikat ten, zgodny z normą NO-80-A200:2021, jest potwierdzeniem zgodność, produktów wchodzących w skład systemu powłok Industrial, pod kątem wymagań dla maskowania sprzętu wojskowego. System ten może być stosowany przy produkcji i remontach pojazdów

Kolor taki sam, ale inny. Jest kwit jest git- spełnia wymagania.

Edytowane przez robertmodelarz
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Jedynie słuszny to sino koperkowy róż. Lokalny Matejko z JW trysnął tym co kupił WOG. Teraz we wojsku to się nie pije i to pewnie dlatego taka różnica kolorów.

Certyfikat ten, zgodny z normą NO-80-A200:2021, jest potwierdzeniem zgodność, produktów wchodzących w skład systemu powłok Industrial, pod kątem wymagań dla maskowania sprzętu wojskowego. System ten może być stosowany przy produkcji i remontach pojazdów

Kolor taki sam, ale inny. Jest kwit jest git- spełnia wymagania.

Innymi słowy, cytując klasyka "sztuka jest sztuka"

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadany mu został nr rejestracyjny, opłacone OC i AC. Poszedł czarny wash punktowy i biedronka żeby przegryźć kolory i przygotować powierzchnię na właściwą fazę brudzenia. Pomalowałem też brezentową osłonę jarzma z bardzo lekkim cieniowaniem, którego na błyszczącym lakierze nie widać. Będzie tam jeszcze zastosowany ciemnozielony wash żeby wydobyć więcej przestrzeni w zakamarkach fałdowania. Dodałem też delikatne uszkodzenia Erawy, błotników i zasobników. Następna faza to już brudznie właściwe kolorami kurzu i ziemi.

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.