Skocz do zawartości

PT- 91 TWARDY (Trumpeter + Kapitan Kurt Design) 1/35


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

0.jpg.1f02d7b80e43e45cef8479e1abae2145.jpg

Zawsze chciałem go mieć na półce i w końcu przyszedł czas, żeby coś zrobić w tym kierunku. Dobrze mi już znany zestaw Trumpetera będzie wzbogacony ruchomymi gąsienicami tej samej firmy, zapinkami z ET,  linami Eureki i oczywiście i przede wszystkim konwersją do budowy Twardego opracowaną przez Kapitana Kurta i odlaną przez Snajpra TBG. Zobaczymy czy dzięki temu wynalazkowi przeciętny modelarz będzie w stanie zrobić wciąż (niestety) nieprzeciętny temat modelarski.

Na razie niewiele się dzieje ale na dowód, że coś ruszyło:

4.jpg.d1884528968c32e5e8169edd4f236a0a.jpg

Jak widać praca u podstaw już zrobiona. Teraz powinno zacząć przybywać i bryły i detalu i radochy z budowy :) Postaram się budować małymi krokami do przodu mając w pamięci, że jeszcze do skończenia jest K2, a ja nie lubię mieć niedokończonych spraw...

Docelowy egzemplarz wybrany. PT-91 z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, tutaj na trzech znalezionych przeze mnie zdjęciach podczas ćwiczeń Allied Spirit z 2020 r. Na pewno będzie bez oprzyrządowania do ćwiczeń, za to planuję mu trochę inną "stylizację". Ważne, że widać nr rejestracyjny i kamuflaż wygląda na wz14. Jednak tylny zasobnik na wieży ma trochę ciemniejszy brąz.

1.jpg.b8744630ac09120d06dc659516040ff0.jpg

 

2.jpg.13081f323b48fa8b4a28aec20aab60a7.jpg

 

3.jpg.e1e42cf55691c3e43989eb6c5ff9c0c8.jpg

* Zdjęcia znalezione w internecie, zamieszczone jedynie w celu dyskusji.

 

Edytowane przez TAW
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Kapitan_Kurt napisał:

W końcu się doczekałem. 😉

Zasiadam w pierwszym rzędzie i obserwuję, jednocześnie kibicując.

No to zapraszam do nadzoru budowlanego. Oby wyszedł twardziel a nie miękiszon :)

 

31 minut temu, Sasini napisał:

Jestem ciekawa efektów, podrzucam motywacyjny filmik i powodzenia!

Dzięki! Reklama taka, że aż chce się iść do salonu i zamówić 😉 ale zmieniłbym podkład w filmiku na "I need a hero"  :szczerbol:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Radek Filipek napisał:

Ej, wracaj do K2 😛

Ale ja nigdzie nie odszedłem, K2 ciągle ma priorytet. Po prostu muszę mu zrobić aerografem to, co Ty już zrobiłeś na swoim a nie mam ostatnio warunków na wyciągnięcie tego sprzętu. O wiele łatwiej przykleić parę części z partyzanta :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajesz:) ja nawet swojego jeszcze nie ruszyłem bo brak czasu... Ale po nowym roku pewnie i ja zasiądę.  Z rozkoszą będę podglądał efekty pracy. Zwłaszcza że ktoś pierwszy publicznie robi tą skromną konwersję 😉

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Tylna płyta już na gotowo. Z własnych modyfikacji musiałem jedynie wyrzeźbić mocowania na WŁWD i łącznik między środkowymi podporami beczek. Także same podpory trzeba było lekko zmodyfikować bo Trumpeter nie przewiduje tego, że nie chcemy beczek.

1.jpg.756c2a17e973e2bc282834d2c522d2ed.jpg

 

2.jpg.9c9fde0ce0be2147cbc0eebd1d5c5b06.jpg

 

Przednia płyta przygotowana na położenie kostki:

3.jpg.b5fff8a9f5b3066e5b255e6858673097.jpg

3a.jpg.c1cf3a23f95e9171b04d1fca39af8962.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, TAW napisał:

Tylna płyta już na gotowo. Z własnych modyfikacji musiałem jedynie wyrzeźbić mocowania na WŁWD i łącznik między środkowymi podporami beczek. Także same podpory trzeba było lekko zmodyfikować bo Trumpeter nie przewiduje tego, że nie chcemy beczek.

1.jpg.756c2a17e973e2bc282834d2c522d2ed.jpg

 

2.jpg.9c9fde0ce0be2147cbc0eebd1d5c5b06.jpg

 

Przednia płyta przygotowana na położenie kostki:

3.jpg.b5fff8a9f5b3066e5b255e6858673097.jpg

3a.jpg.c1cf3a23f95e9171b04d1fca39af8962.jpg

Mówią że makro wrogiem :), mylą się

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie!

10 godzin temu, Kapitan_Kurt napisał:

Lejesz Pan miód na oczy moje.

Miód się zacznie kiedy otworzę beczułkę czyli ten szary kartonik pod drzewkiem z pierwszego zdjęcia :)

 

9 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Ten kabelek przy peryskopów to chyba służy, również jako zasilanie do MP3 dla kierowcy, żeby go właz nie przeciął.

Słyszałem, że i najnowszego CoolPhone'a też naładuje 😉 A serio nie wiem jaka jest jego rola ale jest i trzeba było zrobić bo w wydaniu Trumpetera bardzo płaski był.

 

4 godziny temu, Evildead napisał:

Mówią że makro wrogiem :), mylą się

I chyba tylko w makro ten napis na blaszce będzie widoczny. Czasem wróg okazuje się przyjacielem kiedy go oswoić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TAW napisał:

 

Słyszałem, że i najnowszego CoolPhone'a też naładuje 😉 A serio nie wiem jaka jest jego rola ale jest i trzeba było zrobić bo w wydaniu Trumpetera bardzo płaski był.

Prąd elektryczny doprowadzony do drutu oporowego w peryskopie, ogrzewa urządzenie i zapobiega oszronieniu i zamarzaniu.  Niektórzy byli żołnierze  notorycznie jeżdżą samochodami osobowymi- na czołgistę!!!

Uwaga, czołgiści na mieście! - Szkoła Jazdy Sklep i Aktualności

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
4 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Niektórzy byli żołnierze  notorycznie jeżdżą samochodami osobowymi- na czołgistę!!!

Może dzięki temu czują się bezpieczniej... Dzięki za wyjaśnienie tego drutu :super:

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Śródokręcie prawie gotowe. Prawie, bo reszta elementów powinna łączyć się z błotnikami, tj. instalacje elektryczne i podpory lamp przednich. Więc bez zrobienia błotników nie ruszę dalej.

Rzut oka na płytę nadsilnikową:

1.jpg

 

Z przodu pojawiły się kostki ERAWA i zestawowy T-72 zaczyna twardnieć :) Bez bicia przyznaję się, że nie jest idealnie ale też tragedii nie ma. Nie jest to takie łatwe bo nie wieliki odchył na samym początku rzutuje mocno na to co wychodzi na samym końcu - zobaczycie 😉. W planach i tak miałem jakieś gałązki na tym czołgu to się to jakoś na końcu wyprowadzi.

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

I jeszcze rzut okiem w okolice peryskopu kierowcy.

kol.jpg

 

Także teraz skok w bok na błotniki. Będzie co robić: zapinki, kostki, kabelki itp. :)

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Napisano (edytowane)

Witam po dłuższej przerwie. Praca, ferie i... lenistwo przeszkadzały, ale udało się popchnąć to do przodu. Doszły błotniki z kosteczkami i zapinkami, lampa przednia i priorytet drogowy z instalacjami oraz przedni fartuch. Konwersyjne osłony trakcji trochę się skurczyły w procesie stygnięcia żywicy i nie dostają do tylnych błotników - postanowiłem je rozciąć i pozostawić niepołączonymi. Tak też powinno być poprawnie bo są łączone na coś w stylu zdejmowanego rygla.

a.jpg

 

b.jpg

 

c.jpg

 

d.jpg

 

Jakkolwiek by to nie zabrzmiało, to na dole twardszy już nie będzie :oops:  Do zrobienia została już tylko wieża. Szybka przymiarka i sylwetka zaczyna mi się podobać :szczerbol:

e.jpg

Edytowane przez TAW
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Pan Porucznik to jednak fachowiec.......

Tak było

Mój zestaw do budowy TWARDEO leżakuje na półce w garażu.  Słoneczko wyżej Sikorski bliżej, tak mówili po wrześniu 1939.  

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
20 minut temu, M.A.V. napisał:

tą belkę podpiętą na zadku będziesz poprawiał i szlifował ? 

wszystko super a ona bardzo kłuje w oczy    

Słusznie zauważyłeś - będzie szlifowana i dodatkowo nacinana, powinno wyjść mniej więcej tak, jak ostatnim razem z tym zestawem:

9a7ff7f4e1733251cc43f9701a6b5f4c.jpg

A jak nie to się błotkiem chlapnie 🤪

Edytowane przez TAW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.