Skocz do zawartości

PT- 91 TWARDY (Trumpeter + Kapitan Kurt Design) 1/35


TAW

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, halset napisał:

Dosadziłbym jeszcze parę krzaczków albo wysokiej trawy przy samych drzewach.

Wysoka trawa mi zaginęła, ale dosadzę jeszcze ciemnych niskich krzaczków tak jak mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

TAW czy wieża jest posadowiona bezpośrednio na kadłubie, czy może działałeś coś z jej dołem? Pytam, bo przymierzam się powoli do swojego Twardego ale chyba pożenię konwersję z Das Werk-iem i wieża położona bezpośrednio na kadłub wydaje się haczyć przy obrocie o wystające elementy stropu kadłuba. 

Edytowane przez FAHR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, FAHR napisał:

TAW czy wieża jest posadowiona bezpośrednio na kadłubie, czy może działałeś coś z jej dołem? Pytam, bo przymierzam się powoli do swojego Twardego ale chyba pożenię konwersję z Das Werk-iem i wieża położona bezpośrednio na kadłub wydaje się haczyć przy obrocie o wystające elementy stropu kadłuba. 

A sprawdze Ci zaraz, bo mam Amusinga,  a to to samo co Das Werk. Z tego co pamiętam, musiałem podciąć od dołu lekko worek jarzma armaty, bo za grubo uformowałem jego fałdę. To spowodowało, że w Trumpeterze już wieża nie haczyła o właz kierowcy. Z tego co pamiętam, to w amusingu ta wieża zaczepiała o wszystko do okoła, z tego względu, że Amusing miał szerszy otwór łożyska wieży. Ale upewnie się i odpisze.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słońce już na zachodzie, przygoda na warsztacie dobiega końca a Twardy zmierza ku galerii.

w.jpg.09ff0c293ddf261e0501e6995d2c86f4.jpg

 

Dziękuję za nadzór budowlany i zapraszam na odbiór techniczny :)

 

 

Godzinę temu, Kapitan_Kurt napisał:

Z tego co pamiętam, musiałem podciąć od dołu lekko worek jarzma armaty, bo za grubo uformowałem jego fałdę. To spowodowało, że w Trumpeterze już wieża nie haczyła o właz kierowcy.

@FAHRmiałem dokładnie tak samo jak KK napisał powyżej. Wręcz podnosił mi się przez to przód wieży ale po zeszlifowaniu osłony jarzma na równo z dnem wieży nie było potem problemów. Cieszy, że kolejny PT w drodze :super:

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, FAHR napisał:

TAW czy wieża jest posadowiona bezpośrednio na kadłubie, czy może działałeś coś z jej dołem? Pytam, bo przymierzam się powoli do swojego Twardego ale chyba pożenię konwersję z Das Werk-iem i wieża położona bezpośrednio na kadłub wydaje się haczyć przy obrocie o wystające elementy stropu kadłuba. 

Sprawdziłem. Generalnie tak, wieża fizycznie pasuje i wizualnie nie ma z nią problemów. Natomiast, tak jak pisałem wcześniej otwór w kadłubie amusinga/das werk, jest za duży przez co wieża "lata". Zaczepianie sie powoduje worek jarzma, który od dołu należy przyciąć i wtedy problemy znikną. Wizualnie na długość i szerokość wszystko jest ok. Zalecam do użytku. 😁

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kapitan_Kurt napisał:

Sprawdziłem. Generalnie tak, wieża fizycznie pasuje i wizualnie nie ma z nią problemów. Natomiast, tak jak pisałem wcześniej otwór w kadłubie amusinga/das werk, jest za duży przez co wieża "lata". Zaczepianie sie powoduje worek jarzma, który od dołu należy przyciąć i wtedy problemy znikną. Wizualnie na długość i szerokość wszystko jest ok. Zalecam do użytku. 😁

No i git. Zapewne dam cienki pasek z plastiku po obwodzie pod spodem wieży, chociaż myślałem żeby zjechać spód do zera i dać dół z Amusinga/ Werka ale tyle roboty... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, FAHR napisał:

No i git. Zapewne dam cienki pasek z plastiku po obwodzie pod spodem wieży, chociaż myślałem żeby zjechać spód do zera i dać dół z Amusinga/ Werka ale tyle roboty... 

Oj no, z tym wycinaniem to by była droga przez mękę. Pasek brzmi najrozsądniej. Zawsze też możesz poszerzyć łożysko wieży paskiem tamiya epoxy putty i po przeschnięciu przeszlifowac na gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie lub nie... dodam, że wieża z konwersji wpada też w otwór w kadłubie Trumpetera pomimo, że ten otwór trzeba było poszerzać żeby weszła normalna wieża z tego zestawu. Niestety żywica się skurczyła, ale cóż to za problem dla modelu, który ma stać na półce a nie służyć do zabawy. Wystarczy ustawić prawidłowo raz i może stać długi czas. Ale nie tylko wieża jest elementem "styku" konwersji z bazą. Są jeszcze fartuchy boczne, które też się skurczyły w procesie stygnięcia żywicy. W połączeniu z modelem Trumpetera trochę nie dostają do końca (zdjęcia na 1 str. tego warsztatu) ale tragedii nie ma. Nie wiadomo za to jak trzymałoby to wymiary z Amusingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, TAW napisał:

Na pocieszenie lub nie... dodam, że wieża z konwersji wpada też w otwór w kadłubie Trumpetera pomimo, że ten otwór trzeba było poszerzać żeby weszła normalna wieża z tego zestawu. Niestety żywica się skurczyła, ale cóż to za problem dla modelu, który ma stać na półce a nie służyć do zabawy. Wystarczy ustawić prawidłowo raz i może stać długi czas. Ale nie tylko wieża jest elementem "styku" konwersji z bazą. Są jeszcze fartuchy boczne, które też się skurczyły w procesie stygnięcia żywicy. W połączeniu z modelem Trumpetera trochę nie dostają do końca (zdjęcia na 1 str. tego warsztatu) ale tragedii nie ma. Nie wiadomo za to jak trzymałoby to wymiary z Amusingiem.

Przyłożone na sucho do mojego gotowego T-72m  z Das Werka fartuchy boczne wypadają dokładnie tak samo, ale to jest najmniejszy problem i IMO zamiast łączyć je z tylnym chlapaczem lepiej wyjdzie docisnąć do przedniego błotnika a tył sztukować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.