Skocz do zawartości

AI w recenzji modelu


Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie przeglądam i myślę, o długi artykuł o modelu, ale tak czytam i czytam,,,

Na szczęście na początku artykułu jest wzmianka, że współautorem jest AI 😉

Warto przeczytać, choćby bo to by się pośmiać...

https://ts2.space/pl/cudowna-majestatycznosc-tworzenie-miniaturowego-f-22-raptor-w-skali-modelarskiej/#gsc.tab=0

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą też tu o nas: "Często fora społecznościowe stają się skarbnicą dzielonej mądrości dla tych, którzy dążą do precyzyjnej regulacji swojej budowy lub rozwijania technik modelowania. "

  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jeszcze chce wyregulować swoją budowę?

 

Ja już robiłem kilka eksperymentów z AI. Moje wnioski są takie, że jest to mocne i bardzo przyszłościowe narzędzie, ale wymaga jeszcze wiele pracy na niektórych kierunkach. Jeżeli model nie był odpowiednio trenowany a zada mu się fachowe pytanie, to zaczyna się zachowywać jak cwany a leniwy student na egzaminie - leje wodę i chrzani trzy po trzy ale bez wahania się i z dużą pewnością siebie. Jak profesor nie słucha zbyt uważnie to co najmniej dostateczny będzie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Trzydzieści-czterdzieści lat temu osobisty pecet czy komórka to był kosmos, sajensfikszyn. Dzisiaj zwykła komórka ma większe możliwości niż ten cytowany wyżej PC. Może i kiedyś będzie podobnie z AI. Dzisiaj jak dla mnie to tylko próbny gadżet, kolejna zabawka dla dużych chłopców. 

A sam artykuł nic nie wnosi do modelarstwa. Dla początkujących też, mało tego wprowadza w błąd bo cal a cm to tylko circa dwa i pół raza różnicy.

I teraz niech ktoś zmierzy cytowany model z Italeri w calach i pomnoży go 48 razy a obok postawi tegoż Raptora zamierzonego centymetrami i razy 48. Bzdura, absurd itp. I to wymyśliła AI😭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z chatGPT i innymi podobnymi, zbudowanymi na tej samej zasadzie, jest taki, że one nie wiedzą, czego nie wiedzą. Budują swoje teksty w oparciu o bogata bibliotekę danych, którą wchłonęły wcześniej i, właściwie dzięki statystycznym narzędziom, obliczają, jaki wyraz nastąpi po poprzednim, który też znalazły w swojej bibliotece. I tak to leci z długimi, nie wnoszącymi niczego nowego "utworami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, krn78 napisał:

Problem z chatGPT i innymi podobnymi, zbudowanymi na tej samej zasadzie, jest taki, że one nie wiedzą, czego nie wiedzą. Budują swoje teksty w oparciu o bogata bibliotekę danych, którą wchłonęły wcześniej i, właściwie dzięki statystycznym narzędziom, obliczają, jaki wyraz nastąpi po poprzednim, który też znalazły w swojej bibliotece. I tak to leci z długimi, nie wnoszącymi niczego nowego "utworami".

To dokładnie tak, jak niektórzy ludzie... Całkiem liczni dodajmy.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cały ten portal to "techniczne" artykuły generowane przez AI. Za dużej redakcji pewnie tam nie ma 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.