Skocz do zawartości

Scania 164L 580 V8 6x4 "Stefan Huber den Scania Longlin


Truckerek93

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobra, teraz postąpiłem bardzo źle, ale to częściowo przez was. Chciałem przerobić podłogę, ale nie wyszło. Teraz mam pytanie, czy jest możliwość zrobienia takiej podłogi z żywicy ponownie, może ktoś ma dojście do kogoś kto tak robi, lub ktoś tam tak robi. Najgorsze jest to ze nie mam jak tego wymiarować. Pomocy, bo postąpiłem bardzo źle, i chcę naprawić swój błąd, podłoga niech będzie taka jak w oryginale z KFS'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być z polistyrenu, nawet z plasteliny( przesadziłem) nie mam wymiarów, a jak bym miał wymiary to wole z żywicy, bo boję się o swoje umiejętności. A to co sknociłem to wyciąłem cały dół z oryginalnej podłogi aby była niżej tak jak w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

No wiec tak dawno nic nie pisałem. Podłoga doszła za co jestem bardzo wdzięczy Jarkowi jak i Łukaszowi ten drugi bal się ze będzie nie pasować jest super. No ale do rzeczy. Model idzie jak krew z nosa. Kabina dostała bazę i jedna warstwę lakieru. Przyszło mi nakładanie kalek, Jedna strona wyszła super a druga po prostu do niczego i tu mam prośbę jeżeli ktoś by miał Kalki od Scanii Seri 4 (srebrne) to niech da znać na PW lub gg. Do tego chciałem byś sprytny ale to nie wyszło i tylko zepsułem przedni grill jego też szukam w dobrym stanie. Sama kabina na ramie pasuje ale osłony miedzy osiowe idą pod katem( nie wiem czemu) myślę ze to wina ramy? do tego zapomniałem ze błotniki są żywiczni i nie powinno się ich kapać w dotcie ale je wykąpałem i zrobiły się miękkie. W miedzy czasie zamówiłem Kalki z MF-Zone tylko nie wiedzieć czemu rwały się przy najmniejszym dotknięciu i nic z nich nie zostało. Dodatkowo KFS zrobi ogromnego babola w kabinie. A mianowicie jest ona tylko i wyłącznie do r'ki ponieważ ma boczki( te na gorze) od eRki i nie pasuje dodatkowe łózko od 4'ki. TAk pozatym jest bardzo fajnie. Zamówiłem blachę ryflowaną fototrawiona Aber'a z Martoli ( czekam od piątku a wybrałem wysyłkę priorytetem). I zamowiłem przed chwilą osłonę słoneczną i trąbki od J.C.Lescrenier z Modelltrucks & parts. Teraz wkleje parę fotek żeby pokazać taki ogół modelu.

 

Fotki:

20082009281.jpg

20082009282.jpg

20082009285.jpg

 

Tylko mnie nie bijcie Proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to pierwsza warstwa lakieru, ale nie wygląda zbyt ciekawie . Trochę niespodzianek miałeś już z tym modelem, życzę pomyślnego ukończenia, bez kłopotów .

 

PS. A osłona międzyosiowa idzie pod kątem, bo jest krzywo przyklejona, popatrz nie dolega do błotnika.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kalek to dalej myślę o zamówieniu z mf-Zone takich które są bardziej oryginalne. Lakier jest jeszcze nie skończony, bo muszę dać najsampierw kalki. Osłona nie przyklejona inaczej nie pasuje. jak przykleję to będzie tak jak jest teraz. Nie wiedzieć czemu?

 

P.S przyszło potwierdzenie wysłania blachy ryflowanej. I mam pytanie siodło powinno być równo miedzy osiami? Swoja droga to mój pierwszy i ostatni model z dodatkami żywicznymi( aż w tak dużym stopniu). Samo zawieszanie tylne (żywicznie) jest dobre ale kabina masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ... Może to wina fotek, ale na twojej Long lakier zalatuje pod brąz,a w oryginale jest on bordowy . Ja bym jeszcze przemyślał pomalowanie kabinki ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki29021, człowieku, czy Ty umiesz czytać??. Słyszysz, że żywica w połączeniu z DOT'em robi się miękka.. Weź się sam do roboty i pokaż nam jakiś porządny model, bo jak narazie to sypiesz nam teorią, a w praktyce u Ciebie nie jest najlepiej .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilonzo ;)... przepraszam- mistrzu. Jade na 7 do roboty, wracam od 20 zdarza sie 22 a nawet późna noc. Więc nie mam czasu na modele a co dopiero pokazywać na forum. Jak już robię to robię nie wiele w nocy i ide spać ;)

A z tą teorią... jakoś pierwszy raz mi ktoś zwrócił że nie miałem racji ??

Fakt nie czytałem dokładnie że dot zmiękcza żywice, ale to nie oznacza żeby od razu jeździć po ludziach... troszkę się człowieku opanuj ;)

 

Fakt jest faktem że mało modeli w życiu zlepiłem, ale troszkę już się naczytałem, naoglądałem i mam swój rozum. Więc na następny raz spokojnie napisz żebym doczytał a nie od razu z buta bo i ja zaczne Ciebie butować co na pewno nie będzie miłe. Sam nie zlepiłeś dużo modeli i nie każdy jest taki profi jak ty i od razu klei nie wiadomo jakiego gabaryta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.