Skocz do zawartości

Scania 164L 580 V8 6x4 "Stefan Huber den Scania Longlin


Truckerek93

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmmm, rama w Scani Longline jest prawie taka sama jak w Scani z normalną kabiną cr19. Jest tylko dłuższa. Baki, akumulatory, koło zapasowe itd. jest identycznie rozmieszone. Zresztą wieczór Ci znajdę zdjęcia z budowy takiego modelu, którego robi chłopak z wretringera (nie wiem jak się pisze ale wiadomo o co chodzi). On się wzorował na oryginale więc podejrzewam że dobrze to zrobił. Może Ci się to jakoś przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

I nie odpisałeś(ale nie jestem zły). No więc co do skrzynki akumulatorów, zrobię uproszczoną wersje, czyli nie zabudowaną osłoną między osiową, tylko z schodkami. Ale Mirku, w "mojej" Scanii zbiornik jest z drugiej strony. No nic, teraz mam pytanie odnośnie błotników tylnych. Jak zamontować, pierwszy(patrząc od silnika) błotnik, jest tam tylko jedno miejsce, na "uchwyt" a przyklejając jeden błotnik do drugiego ten pierwszy się "rozciąga" i jest nie kształtny do kola.

 

P.S potrzebuje pomocy, czy można wykorzystywać, wykałaczkę, aby zrobić, przedłużenie mocowania? Jeżeli nie to co innego użyć. Średnica tego czegoś to 2,3-2,4mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki.

 

P.S teraz martwię się o długość ramy, czy aby nie za długa przedłużałem o 5cm. I tak sie zastanawiam ale dam fotki:

obraz021ug0.jpg

obraz022rl1.jpg

obraz023fw1.jpg

obraz024kv8.jpg

obraz025zk4.jpg

obraz026hl5.jpg

Nawet zrobiłem instalacje Proszę o komentarze i te dobre i te złe.

Silnika i skrzyni biegów, nie przemalowałem, bo było mi szkoda Tak mi się podoba.

A błotniki z przodu nie przyklejone, a te schodki też. Zastanawiam się czy je dać czy nie. Ale jest 80% że je dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się prezentuje. Fajnie bd wyglądać kolor ramy i karoserii. Instalacja fajnie wygląda, nie pasuje mi tylko ten kolor silnika, aczkolwiek wygląda oryginalnie, a poza tym robisz model tak jak Ci się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama robi wrażenie A tak po za ramą podobają mi się również fele Można wiedzieć jaki to lakier na nich ?

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja na 100% tak nie może biegną w rzeczywistości, ale w tym modelu się ładnie prezentuje "mądry wie o co chodzi, a głupi powie że tak ma być". Co do ramy, to mi się wydaje że jest ok, ale przymierzysz kabinę to zobaczymy. Powodzonka.

 

PS> Moja scania T stoi nie mam czasu odlac piast :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze post pod postem. ale dzięki temu , będzie temat wyróżniony.

 

Mały aktual, nic się nie dzieje, to dam fotkę co zrobiłem to tej pory.

obraz028jm8.jpg

obraz029oj1.jpg

obraz030aj0.jpg

obraz033pi6.jpg

Tak więc pomalowałem błotniki, skrzynkę akumulatorów, domalowałem i zamontowałem zderzak, a czarny przewód na silniku biegnący do chłodnicy, jest nie pomalowany ani przyklejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truckerek93 Ogółem prezentuje się znakomicie . Co do ramy to przewody wyglądają dobrze jednak jak jak na moje oko brakuje kilku blaszek do których w prawdziwym trucku montuje się przewody np jak w streamlince ,możesz pomyśleć o tym w kolejnej scanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to wszystko się prezentuje :shock: Naprawde jestem pełen podziwu ! Jedyne, co mi się nie podoba to piasty... to nie jest 6x4 tylko 6x2 z wleczoną więc w ostatniej osi powinny być króciótkie piasty z dekielkiem, a nie te długie co na napędowej... dałeś ciała z tym Można było to przerobić z Italerowskich kół, a nie dawać na siłę KFS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dokładka zderzaka i osłony na reflektory?

 

To nie są osłony na reflektory - to są specjalne reflektory montowane w miejsce oryginalnych.

Co do osi to oczywiście że jest wleczona - praktycznie się nie spotyka (nawet w Szwecji) napędu 6x4 w takich ciągnikach, które nie służą do wożenia gabarytów. Wybór podwójnego czy pojedynczego ogumienia należy do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest źle ten napęd, ale pisałem o tym wcześniej. Do zderzaka, ta listwa na dole będzie, ale nie będzie tych reflektorów,nie podoba mi się to, (widziałem fotki tej Scanii z zwykłymi reflektorami). I nie będzie też tych światełek, pomiędzy reflektorami(też była taka opcja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są zwykłe soczewki xenonowe, a nie osłony Truckerek o jakie Ci światełka chodzi między reflektorami ? Panowie jak nie wiecie co to oś wleczona, to nie zabierajcie pewnego głosu Szkoda, że nie będzie to wierna kopia... tylko a to tak, tamto inaczej, bo pięknie się zapowiadało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.