Skocz do zawartości

Scania 164L 580 V8 6x4 "Stefan Huber den Scania Longlin


Truckerek93

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Heh, zawsze mogę zrobić tak jak było, ale chyba trochę skrócę to 325mm, i będzie fajnie. Wiem że zrobiłem to dość, noobowsko, ale i tak się zastanawiałem nad opcją skręcenia. Tak się zastawaniem, większego końcu i tak przychodzi blacha ryflowana która to zasłoni.

 

P.S Tomku 20mm do chyba mało. Ale ostatnio oglądałem program o budowniczych statków 1cm błędu a coś może nie pasować... Więc 20mm w 1:24 to dużo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic straconego z tą ramą. Podkleić z drugiej strony dyskretnie i będzie. Owszem problem będzie z zachowaniem prostoliniowości ale... też sklejałem ramę z mana do ramy ze scani. Bedzie widać, ale jest sposób. Weź w miejscach łaczeń od zewnątrzmocowanie baku przyklej, od wewnątrz zbiornik z powietrzem albo jakiś "modół", może być mocowanie na koło zapasowe (poza szpachlowaniem). A jak dasz jeszcze potem osłony między osiowe będzie grało i buczało. Jak będziesz ją podklejał zamiast zwykłego kleju proponuje byś użył nitro na pędzlu i kleił nitrem.

 

PS> Co do moich przedmówców jeśłi uważacie że jest źle to napiszcie ale powiedzcie też jak to naprawić, a nie post pod postem się kłucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No to tak, jak pisałem rama sklejona, osłony między osiowe, zrobione, teraz tylko pomalować, błotniki tylne( na ostatniej osi) ucięte na wzór oryginału, zrobiłem nawet wnętrze pikowane, do pomalowania.

Fotki:

obraz002g.jpg

obraz003i.jpg

obraz006z.jpg

obraz007b.jpg

obraz008j.jpg

obraz010e.jpg

obraz012m.jpg

 

Na razie, tyle, dzisiaj pomaluję osłony i błotniki podkładem, i jak dobrze pójdzie to jeszcze dzisiaj pierwszą warstwą bazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rama ładna,ale pikowana skóra nie,kup sobie na stacji irche do polerowania auta,powsadzaj głowki od szpilek w dziórki które tam są i będziesz miał wszystko idelanie równo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ciekawy pomysł. Dobrze ze Poxlinina, nie trzyma się mocno żywicy, i ładne odchodzi.

ScaniaV8 a masz może jakieś foto jak to wygląda, żebym potem nie szukał długo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze że przerobisz tą pikowaną skórę ,bo ta aktualna trochę nie za bardzo Ale za ramę Masz plusa u mnie Bardzo ładnie się prezentuje

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie podoba. To cos na ścianach kabiny wygląda ohydnie. Rama wygląda trochę lepiej niż kabina. Twoje docinanie ramy wyszło jej bokiem. Wyraźnie widać schody w miejscu cięcia, od wewnątrz nawet jej nie wyszpachlowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż.. rama tak jak powiedział voseba , niestety, ale mi się też nie podoba - w miejscu szpachlowania wygląda na niedomalowaną ... Druga sprawa to "skóra" . Ja w swoim Volvie też kładłem Poxilinę, ale moja jest położona w miarę równo (czyli da się ją jakoś sensownie ułożyć ) ... Sądząc po fotach, śmiem stwierdzić, ze Poxilina zaczęła Ci wysychać i zacząłeś jej nakładać jak najwięcej, aby do końca nie stwardniała o wyrównaniu nie wspominając... Popraw to, bo wygląda fatalnie . Do tego pierwsza międzyosiówka wygląda na krzywo sklejoną. Nie obraź się, ale takie są moje odczucia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również się nie podoba "to coś niby skóra". Do ramy mam mieszane uczucia. Albo popracuj z tą poxiliną, albo zobacz taką mase modelarską "Miliput" jak się postarasz to będzie ładnie wyglądać.

 

Pozdr. eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Czytamy, tej "skóry" nie będzie, chyba napisałem??

 

Właśnie co do międzyosiówki, nie wiem czemu, ale ona jakoś tak wygląda, jest to minimalna różnica.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , ja się nie irytuje, ale nie którzy wypomnieli by taki błąd. Zrobię to z irchy, tak jak radził Scania V8. Co do ramy, mogę się założyć, że widać tego nigdy nie będzie. Tylko wtedy będzie widać, gdy podniesie się ciągnik i zobaczy od dołu. Wiem jest to pójście na łatwiznę, ale człowiek uczy się na błędach. I w kolejnym projekcie, który zacznę po kwietniu, będę się przykładał i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

A wiec wyszedłem z założenia, lepiej zadać głupie pytanie, niż żałować. A więc jak wyczyścić, dach kabiny z farby nie używając papieru ściernego. Chcę zauważyć że jest to z żywicy, może jakiś roztwór dota, kreta, sam nie wiem, szlifowanie dlatego nie po jest to dość żmudny proces, I nie dojdę we wszystkie trudne miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.