Skocz do zawartości

Scania 164L 580 V8 6x4 "Stefan Huber den Scania Longlin


Truckerek93

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

E no to w porządku Bez udziwnień, taki standardzik, bardzo ładnie Szkoda tylko tej ostatniej osi... nie da się już nic zrobić z tymi piastami ?

 

przeszkadzają Ci piasty, a to ze jest inne zawieszenie nie ma znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem że błąd, przeprasza, ale jakoś bardziej podoba mi się to rozwiązanie. Napiszę to tak, powstanie wersja z zdjęcia, lub wersja zbliżona( nie patrzcie na piasty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się teraz przyglądam... rama jest stanowczo za długa, dlaczego jeśli nie miałeś wymiarów, nie mogłeś posłużyć się fragmentami osłon międzyosiowych ? Wygląda to co najmniej nienaturalnie

 

Ja pierdziule, weź wrzuć na luz. Czepiasz się praktycznie każdej rzeczy. Nie wyszło mu, trudno. Przy następnym modelu wyjdzie mu lepiej. Dlaczego wygląda nienaturalnie...? Widziałem już gorsze modele gdzie niektóre elementy wyglądają "nianturalnie", a jednak nie psują wyglądu modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się teraz przyglądam... rama jest stanowczo za długa, dlaczego jeśli nie miałeś wymiarów, nie mogłeś posłużyć się fragmentami osłon międzyosiowych ? Wygląda to co najmniej nienaturalnie

 

Ja pierdziule, weź wrzuć na luz. Czepiasz się praktycznie każdej rzeczy. Nie wyszło mu, trudno. Przy następnym modelu wyjdzie mu lepiej. Dlaczego wygląda nienaturalnie...? Widziałem już gorsze modele gdzie niektóre elementy wyglądają "nianturalnie", a jednak nie psują wyglądu modelu.

 

Przy takim modelu gdzie wydał pewnie około 500zł na konwersje żywiczne to jednak może troche serce boleć ... przynajmniej moje takie zdanie , ja bym poprawił i sie nie załamywał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze za długa, ale tak się zastanawiam, dan skręceniem, tylko o ile?

Bo żeby skrócić to muszę tylko wyjąć wał i go skrócić, oraz skrócić, to miejsce które dokładałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zawsze jakiegoś ale, tylko podpowiadam jak zrobić, żeby było najlepiej, udzielam rad, skoro Paweł wydał tyle kasy na konwersje... jeżeli Ci to nie pasuje, że chce pomóc, to nie czytaj

 

A rozstaw osi w tej Longline powinien być dokładnie taki jak w serii T:

 

c1bd6a4ce382240dmed.jpg

 

Pełne: http://images21.fotosik.pl/60/c1bd6a4ce382240d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł daj spokój, Wojtek teraz ma racje. Jeszcze dzisiaj postaram się przeciąć ramę, skrócić ja o ile z 3 cm? A z resztą będę przymierzał na osłony.

Jeżeli dobrze odczytałem to oryginał ma 4578mm, czyli jakieś 190mm w 1:24?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowiczów można podzielić na dwie grupy. Jedna, która zachwyca się każdym modelem, druga, która analizuje zdjęcia i porównuje prawdziwe auto z modelem. W związku z tym, że na forum nie zwraca się uwagi na realistyczność modelu, na odwzorowanie oryginału, tylko na to żeby model był efektowny druga grupa forumowiczów ma duże możliwości wytknięcia błędu. Dochodząc do sedna, w pewnym momencie pierwsza grupa zaczyna mieć pretensję do tej drugiej, że ta się czepia autora modelu, że w aucie jest tak, a modelu tak. Nasuwa mi się myśl, że przed rozpoczęciem jakiegoś projektu, fajnie by było pozbierać dokumentację techniczną i na jej podstawie kleić model. Teraz, dostanie mi się, że nie można znaleźć takich szczegółów, jak wygląd lub rodzaj zawieszenia, ale jak pokazał trucknology, można znaleźć takie rysunki.

 

Przepraszam za offtopa. Jeżeli ktoś ma ochotę ze mną polemizować, zapraszam na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poparcie Ja nie mówię każdemu, że jest piękny model, bo to oszustwo, mówię co mam na myśli, lepiej prosto z mostu niż kamuflować to co niby jest piękne, a ma pełno wad

 

Truckerek rama nie ma 4578 mm, tylko znacznik G - 7495 mm co daje w przeliczeniu 312 mm dla modelu

 

Pozdrawiam i dzięki za zrozumienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, fajnie, że piszesz to co myślisz, tylko pisz to w bardziej delikatny sposób, bo mówisz to zbyt dosadnie, i inni odbierają to źle.

 

P.S patrzałem na wyznacznik AT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trucknology- to wspaniale że pomagasz, bardzo się z tego cieszę. Ja zrozumiałem to tak, jakby to nie była pomoc tylko wyrzuty do kogoś że źle zrobił i koniec. Jeśli Ciebie uraziłem mówiąc tak, no to przepraszam.

 

Paweł już mnie wyprzedził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pomocy....

Rama, juz idealna nie będzie, ale zbliżona do oryginału. Czy lepiej jak będzie miała 305mm czy 325mm??

Tak będzie to mniej więcej wygladać

obraz037py8.jpg

325mm

 

obraz038sl2.jpg 325mm, element przedłużający...

 

obraz039ia9.jpg

 

305mm

 

obraz036ix4.jpg

305mm element przedłużający

 

Powiedzcie, jak to wykonać, bo zupełnie nie mam do tego głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... Jak już masz pomalowane wszystko itd. to nie ma sensu ciąć ramy, tym bardziej, że nie robisz 100% redukcyjnego modelu. Jak już pociąłeś to zrób 315 mm opcję i będzie w sam raz (jeśli brać pod uwagę rysunki zapodane przez Trucknology-iego).

 

Ps. Nie daj się wpędzić w maliny i rób jak ty uważasz. Jak coś chcesz zrobić wg. oryginału, to rób to od początku do końca, bo zmienianie koncepcji w trakcie budowy nie ma na ogół najlepszych skutków.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.