Skocz do zawartości

Bradley M2A2 Tamiya 1:35


LuckyStrike

Rekomendowane odpowiedzi

No to ruszam. Kółka już zrobione i czekają na montaż. Natomiast w kolejnym kroku w instrukcji widzę polecenie aby uciąć krawędź kadłuba. Nigdy wcześniej tak mocno nie ingerowałem w wanne stąd pytanie czym najłatwiej będzie przyciąć taki kawałek plastiku, żeby wyszło w miarę równo? Wystarczy nożyk modelarski czy kombinować nad jakąś piłą? Pytam bo chciałbym uniknąć potem sytuacji w której musiałbym nakładać tonę szpachli. Co ciekawe, ale o niczym to nie świadczy, widziałem na YT film gdzie jeden gość tej części nie wycinał.

IMG_20240110_083742.jpg

IMG_20240110_083619.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierz na sucho górę kadłuba z wanną, jak nie ma szpary to po co to odcinać. 3 minuta filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=nTmyY4l8WHk&list=PLdJw6ip4aN3WVd36BtxP3VZpoTpV7YjE_&index=2

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz, przynajmniej dla mnie, najtrudniejsza część. Gąsienice..., kupiłem z Hobby Boss. Jakieś pro tips jak to poskładać żeby się jeden koniec z drugim końcem gąsienic ładnie zbiegł i spasował? Montaż tych pojedynczych ogniwek pewnie chwile potrwa...

IMG20240117212637.jpg

IMG20240117212647.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopasowanie nie bedzie najłatwiejsze bo wystająca część wanny nad niebieską linią jest integralną częścią i utrudnia dostęp. Zastanawiam się też czy górna część gąsienic powinna być naprężona czy ma być lekko zwisająca i opierać się na górnych kółkach? Teoretycznie i tak fartuch będzie zasłaniał górę gąsienic ale jestem ciekaw jak prawilnie powinno to wyglądać?

IMG_20240118_195748.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2024 o 20:00, LuckyStrike napisał:

Dopasowanie nie bedzie najłatwiejsze bo wystająca część wanny nad niebieską linią jest integralną częścią i utrudnia dostęp. Zastanawiam się też czy górna część gąsienic powinna być naprężona czy ma być lekko zwisająca i opierać się na górnych kółkach? Teoretycznie i tak fartuch będzie zasłaniał górę gąsienic ale jestem ciekaw jak prawilnie powinno to wyglądać?

Gąsienice powinny opierać się na górnych kołach podtrzymujących. Zwis nie ma sensu, ponieważ będzie zakryty bocznym fartuchem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Daniel_ napisał:

Nigdy nie widziałem takich gąsienic z bliska , czy na każdym ogniwku trzeba  nakleić nakładkę gumową ? A razem ze sobą to one na wcisk się łączą , czy jakimiś bolcami? 

 

Montaż polega na połączeniu dwóch ogniw zaznaczonych na czerwono z trzecim elementem w kształcie trójkąta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto malować bo potem pigment mógłby nie chwycić żywego plastiku. Ale to tylko moja opinia kogoś kto ma krótkie doświadczenie z modelarstwem. Bardziej doświadczeni koledzy na tym forum musieliby się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w kropce. Okazało się, że gąski z hobby boss mają za szeroki rozstaw oczek i nie pasują do rozstawu ząbków z kół tamiya. Niestety te kółka mam już sklejone superglutem i nie chcą puścić ratunku. Jest jakaś metoda chemiczna żeby superglut już skleił dwie części koła puścił? Próbować mechanicznie czy chemicznie jakoś?

IMG20240123144547.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie puści, bo SG jest w zagłębieniach zapewne. Chyba łatwiej będzie rozciąć i wkleić odpowiedniej grubości krążki z polistyrenu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LuckyStrike napisał:

Fantastycznie, w życiu bym nie pomyślał że te gąski mogą nie pasować, nauczka dla mnie na przyszłość....😔

Przecież na pudełku jest napisana informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LuckyStrike napisał:

Jaka informacja?

Pod nazwą firmy Hobby Boss podane są 4 różne modele , czyli są to gąsienice uniwersalne bez zaznaczenia z jakich firm te modele mogą pochodzić. Najlepszym wyjściem było złożenie krótkiego odcinka gąsienic i dopiero wtedy zmontowane na sucho koło dopasować do traków , gdyż problemem może być zarówno rozstaw  kół jak i dopasowanie zębów wchodzących w otwory na każdym traku z osobna. Nie raz trzeba te zęby zeszlifować gdyż sa za grube lub ścinać całkowicie i doklejać w inne miejsce na kolę napędowym. 

IMG20240123110751.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bulik58 napisał:

Pod nazwą firmy Hobby Boss podane są 4 różne modele , czyli są to gąsienice uniwersalne bez zaznaczenia z jakich firm te modele mogą pochodzić. Najlepszym wyjściem było złożenie krótkiego odcinka gąsienic i dopiero wtedy zmontowane na sucho koło dopasować do traków , gdyż problemem może być zarówno rozstaw  kół jak i dopasowanie zębów wchodzących w otwory na każdym traku z osobna. Nie raz trzeba te zęby zeszlifować gdyż sa za grube lub ścinać całkowicie i doklejać w inne miejsce na kolę napędowym. 

IMG20240123110751.jpg

Dobrze wiedzieć, nie miałem pojęcia. Spróbuje jakoś te koła rozkleić jak się nie będzie dało to już trudno założę te zestawowe z gumy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LuckyStrike napisał:

Dobrze wiedzieć, nie miałem pojęcia. Spróbuje jakoś te koła rozkleić jak się nie będzie dało to już trudno założę te zestawowe z gumy...

Najlepszym wyjściem jest rozciąć je pośrodku i wstawić kawałek hipsu przeszlifować i po bólu , lub popytać na forum czy ktoś nie posiada podobnych kół , dobrze gdyby były z otworami ulgowymi gdyż te pełne byly używane we  b.wczesnych wersjach

image

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LuckyStrike napisał:

Dobrze wiedzieć, nie miałem pojęcia. Spróbuje jakoś te koła rozkleić jak się nie będzie dało to już trudno założę te zestawowe z gumy...

Nie musisz nic rozklejać ,tak jak napisał Bulik wystarczy przeciąć i zrobić wstawkę i będzie git , a gumowce są dobre wyłącznie do robienia śladów na dioramach:haha:. W którymś z wcześniejszych postów  pytałeś jak się sprawdza luz na gąsienicach, ja nie miałem w wojsku do czynienia z pojazdami gąsienicowymi, ale zapytałem znajomego który w wojsku był mechanikiem-kierowcą T72 i powiedział mi że robili to na czuja: przed pierwszym kołem jezdnym trzeba było odpowiednio nadepnąć gąsienicę i zobaczyć o ile się ugnie:mrgreen:, jak to robi się dzisiaj  zapytaj Kapitana Kurta z forum , on jest kierowcą czołgowym napisze Ci jak się to dzisiaj odbywa .  Działaj dalej jesteś obserwowany:wow::wow::wow:.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.