Skocz do zawartości

Leopard 2PL konwersja dla Leo 2A4 Meng 1/35


Sasini

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Endrju napisał:

No to czekamy do soboty. :super:

Ja odpadam, nie mam modelu Leoparda 2A4 MENG, czekam na konwersję do modelu Hobbyboss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.... model Menga stał się ciężko dostępny, ponadto cena tego modelu nie jest jakaś szczególnie atrakcyjna na tle innych. Też czekam na 1/72 do Trumpetera, rozumiem, że chodzi o ten model: https://www.scalemates.com/pl/kits/trumpeter-07190-leopard-2a4--1428601 ?!

Gdyby się pojawiła konwersja do naszego Leo w 1/35 ale bardziej dostępnego modelu, to oczywiście wchodzę w to jak w dym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kwestia czasu jak Mang wróci. Jeszcze 3 tygodnie temu był na spokojnie do kupienia (wiem bo sama brałam). 

Wersja na Hobby Bossa również jest aktualna i powstanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TAW napisał:

Przybyłem, zobaczyłem, zamówiłem.

Szczęśliwi, którzy listę podpisali :banan:

Miło było poznać zacnego modelarza!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mi było również bardzo miło. Temu służą właśnie takie imprezy. Kolejne postacie znane dotąd tylko z forum stają się realnymi twarzami.

Edytowane przez TAW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, robertmodelarz napisał:

 

W pierwszym momencie pomyślałem że jesteś tym pierwszym który dostąpił zaszczytu budowy Leosia 2PL .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bulik58 napisał:

W pierwszym momencie pomyślałem że jesteś tym pierwszym który dostąpił zaszczytu budowy Leosia 2PL .

O jak miło.....ale nie mam modelu Menga. Na chwilę obecną muszę się zadowolić macaniem wydruków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, robertmodelarz napisał:

O jak miło.....ale nie mam modelu Menga. Na chwilę obecną muszę się zadowolić macaniem wydruków.

Jakie odniosłeś wrażenie widząc to dzieło na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bulik58 napisał:

Jakie odniosłeś wrażenie widząc to dzieło na żywo

Perfekcyjne dopasowanie, wszystkie szczegóły idealnie odtworzone, wydruk z żywice dobrej jakości.  Zgodność wymiarowa z oryginałem, duet pancerno artystyczny, który wykonywał projekt- przyłożył się do roboty.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym podziękować wszystkim za wasze słowa uznania i komentarze. Zainteresowanie konwersją przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.  To w jak licznym gronie odwiedzaliście nasze stoisko na Babarybie to coś niesamowitego. Jednocześnie jeszcze raz przepraszamy za brak możliwości zakupu na miejscu ale wiąże się to tylko i wyłącznie z tym, że chcemy dać wam najlepszą jakość. Zamówień jest tyle, że mam nadzieję że damy radę wygrzebać się z nich wszystkich w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy.

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, daliście nam niesamowity kop motywacji i poczucie satysfakcji, że ostatni niesamowicie ciężki miesiąc pracy, był wart poświęcenia. Mam nadzieję, że już nie długo będziecie mogli cieszyć się swoimi konwersjami we własnych warsztatach. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2024 o 19:21, robertmodelarz napisał:

Ja odpadam, nie mam modelu Leoparda 2A4 MENG, czekam na konwersję do modelu Hobbyboss.

Robert to żaden problem , Aliexpres

Meng Model TS-016 1/35 Niemiecki czołg główny Leopard 2 A4 - zestaw modelarski w skali

194,52

Szacowany termin dostawy: Cze 13 - 20 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bulik58 napisał:

Robert to żaden problem , Aliexpres

Meng Model TS-016 1/35 Niemiecki czołg główny Leopard 2 A4 - zestaw modelarski w skali

194,52

Szacowany termin dostawy: Cze 13 - 20 

Do tego koszty dostawy 83 zł. Czasem można znaleźć coś taniej. Na początek powalczę w Hobbybosem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, robertmodelarz napisał:

Do tego koszty dostawy 83 zł. Czasem można znaleźć coś taniej. Na początek powalczę w Hobbybosem.

Może warto poprosić ,,  duet pancerno artystyczny, ,, o dodanie poprawnej tylnej części kadłuba (blędna ilość żeberk ) do konwersji  Leosia z HB? Błąd ten powtarzany jest we wszystkich modelach Leoparda/i pochodnych pojazdów tej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bulik58 napisał:

Może warto poprosić ,,  duet pancerno artystyczny, ,, o dodanie poprawnej tylnej części kadłuba (blędna ilość żeberk ) do konwersji  Leosia z HB? Błąd ten powtarzany jest we wszystkich modelach Leoparda/i pochodnych pojazdów tej firmy

Przemyślimy to zagadnienie. Ale na pewno wszystkie wasze sugestie odnośnie tego co można poprawić w HB zostaną wysłuchane. Z drugiej strony jest to model gorszej jakości, nie bez powodu wybraliśmy Menga. Także dobrze by było zmieścić się w rozsądnej ilości poprawek, tak by cena nie musiała ulegać zmianie w stosunku do Menga. 


Jednocześnie informuję, że wstrzymujemy zapisy na listę chętnych do zakupu konwersji.

Podkreślam, wstrzymujemy nie zamykamy. W tej chwili jest już tak ogromna liczba chętnych, że musimy zrealizować to co jest obiecane. Także, jeśli ktoś się jeszcze namyśla, to polecam śledzić ten wątek lub instagrama/facebooka. Tam pojawi się informacja kiedy wznawiamy zapisy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, robertmodelarz napisał:

i kalki do tego zestawu:

w Heli brak m.in drugiego diabełka widocznego na zdjęciach...
Ponadto "husarskie skrzydła" na lewej stronie i na prawej stronie pojazdu nie są identyczne, a w "prawie lustrzanym" odbiciu - tak jak syrenka...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Warto może dodać, że czołg HELA był używany przez dowódcę 11DKPanc gen. bryg. Piotra Fajkowskiego podczas ćwiczeń DRAGON 24. W kalkomanii przedstawionej powyżej brak jeszcze małej żółtej tabliczki (naklejki) umieszczonej na prawym błotniku.  Trzeba też we własnym zakresie dorobić proporzec dowódcy i flagę państwową, ponieważ te dwa elementy chyba w kalkach nie wyjdą.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.