Skocz do zawartości

Leopard 2PL konwersja dla Leo 2A4 Meng 1/35


Sasini

Rekomendowane odpowiedzi

W 72 Revella można sobie darować . Zostaje prawie już nie do zdobycia Dragon i taki sobie Trumpeter pozdrawi OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zainteresowany w 1:72. Nie wiem jakie masz dokładnie plany ale w 1:72 to chyba najlepiej całą wieżę wydrukować i wtedy nie ma problemu jaki był wyjściowy zestaw. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 1/72 to na pewno cały model będzie do generalnych zmian. Będzie to wymagało sporo pracy. Już z samego faktu, że część detali na pewno nie wyjdzie w druku i będę musiała kombinować z dostosowaniem modelu do możliwości technologicznych. Co do tego jak to wydrukować, czy z wieżą czy osobno to będzie pewnie kwestia testów i analizy co mimo wszystko jest lepsze.  Oraz oczywiście kwestia firm i różnic między tymi wieżami. Paradoksalnie to nie będzie tylko kwestia zmniejszenia modelu, a dużo więcej pracy. Zapowiada się intensywnie 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2024 o 21:21, Sasini napisał:

Rozumiem, tłum się domaga! Trzeba będzie zatem realizować zagadnienie skali 72 😆
Jakieś konkretne firmy was interesują? Bo tutaj zaczynam głównie od Menga ale będzie jeszcze wersja dostosowana do Hobby Bossa i Italeri
 

 

W skali 1:72 podwozi do A4 za dużo nie ma. Revell / Matchbox to chyba jedyne, co może być użyte. Cała reszta to już A5/A6/A7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GreGG24 napisał:

 

W skali 1:72 podwozi do A4 za dużo nie ma. Revell / Matchbox to chyba jedyne, co może być użyte. Cała reszta to już A5/A6/A7.

Będziemy dłubać z tego co jest

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

W kwestii dyskusji o konwersji na Leo 2PL, właśnie zaglądnąłem na stronę Modelltrans, jest tam właśnie nowa konwersja na Leo 2PL, z wieżą i kadłubem do modelu Revella 2A5NL.

Leopard 2PL. Conversion for Revell Leopard2A5. Resin & 3D parts. (modelltrans.com)

Edytowane przez GreGG24
Link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

W końcu udało się przebrnąć przez wszystkie problemy konstrukcyjno/techniczne. Pozostały do zrobienia powierzchnie antypoślizgowe i kilka otworów. Następnie pozostanie tylko rozwiązanie kwestii technicznych podziału oraz przygotowania pod druk. Myślę, że w przeciągu tygodnia podejmę pierwsze próby druku. Oprócz tego równolegle powstaje kalkomania, która również jest bliska końca i niedługo się tutaj pojawi. 

image.thumb.jpeg.52a18229a68232bbc6950a1ce79685de.jpeg
image.thumb.jpeg.baca827144b7a2dd6085ed2f83f5ccd5.jpeg

image.thumb.jpeg.862696b8951bc06d91fa4bf29d877a43.jpeg

image.thumb.jpeg.abf4f1a51b29ce6ac61badda4d164de5.jpeg

image.thumb.jpeg.28d43a701b97785f39c7091b2e52eb2d.jpeg

 

image.thumb.jpeg.5031c6ff9fc5deee3ccd375078298e90.jpeg

image.thumb.jpeg.ce2a5201edbf688e1ea5893307c9861e.jpeg

image.thumb.jpeg.9b5fda0b7efcbf023c1481cc9596f79f.jpeg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że i drukarka 3D da radę oraz ta do kalkomanii.
Przedstawiam gotowy projekt 4 różnych wersji naklejek. Zestaw z konwersją będzie zawierał jeden z nich wedle wyboru.

 

vrfedsgre.jpg

  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do "Heli" to trzeba będzie jeszcze podkowę zaprojektować :bleh: Swoją droga nie wiedziałem, że czołgi też "mają malowania okolicznościowe" jak samoloty.

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, TAW napisał:

A do "Heli" to trzeba będzie jeszcze podkowę zaprojektować :bleh: Swoją droga nie wiedziałem, że czołgi też "mają malowania okolicznościowe" jak samoloty.

Raczej nie, podkowa jest prawdziwą podkową. Zatem kalka będzie jedynie płaską imitacją... Ale! mogę taką podkowę zaprojektować w 3D i wydrukować :)

 

 

9 minut temu, mandrivecs napisał:

To trzeba będzie nerkę sprzedać, żeby nabyć?

Nerkę... ewentualnie dwie. Tak na serio to spokojnie, nie będzie tak źle 🙃

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cuda to może tylko kobieta wyczarować

Czapki z głów Panie Modrić #mecz #mundial #pilkanozna (@Kielek96) ::  Wykop.pl

,  czy zamiast nerki ( bo jestem do niej bardzo przywiązany ) istnieje możliwość np. odpracowania? Czyli auto umyć , odkurzyć , pozamiatać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.