Skocz do zawartości

Leopard 2PL konwersja dla Leo 2A4 Meng 1/35


Sasini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na moim warsztacie, pierwszy raz w tej tematyce. Nie sądziłam, że kiedyś utworzę wątek w kategorii nie lotniczej ale cóż, jak widać życie bywa przewrotne.

 Zatem w przerwie od dłubania przy Su-34 prezentuję proces powstawania konwersji do modelu Leopard 2A4 firmy Meng na Leoparda 2PL. Konwersja będzie wykonana w formie żywicznego druku 3D.

 

Prace rozpoczęłam od zaprojektowania wieży Leoparda 2A4 zgodnie z wymiarami wieży z zestawu. Następnie wykorzystując dostępną dokumentację zdjęciową zaprojektowałam segmenty pancerza dodatkowego wieży, jednocześnie dostosowując ich wymiary do wieży modelu. Na poniższych zdjęciach prezentuję aktualny stan prac.

Na chwilę obecną do ukończenia wieży brakuje:

- systemu wyrzutni granatów dymnych;

- agregatu prądotwórczego

- przyrządu obserwacyjnego dowódcy (PERI)

- powierzchni antypoślizgowych wieży oraz agregatu

- detali (zawiasy itp.)

Po ukończeniu etapu projektowania planuję również, zaprojektować i wykonać kalkomanie pozwalające na wykonanie modeli wozów Leopard 2PL z 10BKPanc oraz 1WBPanc.

 

 

image.thumb.jpeg.440af90b06884cb892208796c5397325.jpeg

 

image.thumb.jpeg.32e12e1653a8c2de5895dc63e303a65a.jpeg

 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to grubo się zapowiada :wow: Coraz więcej tych naszych typowych polskich modeli trafia na warsztaty ludzi, którzy potrafią projektować czy lać żywicę. Cieszy mnie to ogromnie bo producenci plastików nas takimi cudami nie rozpieszczają. Trzymam kciuki, powodzenia!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, cag napisał:

Czy planujesz pozniej wypuszczenie na rynek tego zestawu?

na pewno będą chętni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cag napisał:

Czy planujesz pozniej wypuszczenie na rynek tego zestawu?

 Tak, planuje. Z resztą nie tylko tego, na liście projektów do zrealizowania jest więcej ciekawych pozycji… ale o tym w swoim czasie :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mała aktualizacja. Póki co może nie zachodzą tutaj jakieś spektakularne zmiany. Dużo, dużo poprawek przy detalach, które nie rzucają się jakoś bardzo w oczy. Walka z proporcjami i ich konsekwencjami. Nie jest to jeszcze efekt końcowy, poprawiam dalej, dorabiam brakujące elementy i brzmi to jak historia bez końca 😶

004.jpg

005.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowane)

Już widać światełko w tunelu. Czeka mnie sporo detalicznych poprawek, ale napawa optymizmem fakt, że najważniejsze elementy i te najtrudniejsze mam już za sobą.
Musicie mi wybaczyć wrzucanie za każdym razem innych skrinów ale sama nie jestem przekonana, która forma prezentacji odpowiada mi najbardziej 😶

image.thumb.jpeg.e583700ccf389096595e24b35b8ed5f5.jpeg

image.thumb.jpeg.863b903911f40e527b5cd772b1499323.jpeg

Edytowane przez Sasini
błąd stylistyczny
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Czy ten celownik obsługuje czołgistów mających niewielką wade wzroku? Proponuję dodać szkła progresywne i fotochromy. Nagrodę na festiwalu modelarskim BABARYBA 2024 masz już w kieszeni.

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Czy ten celownik obsługuje czołgistów mających niewielką wade wzroku? Proponuję dodać szkła progresywne i fotochromy. Nagrodę na festiwalu modelarskim BABARYBA 2024 masz już w kieszeni.


Haha, mam nadzieję że będzie spełniał wymagania każdego. Zobaczę jeszcze ile z tego wyciągnę podczas druku. Na pewno będą elementy drukowane osobno takie jak wycieraczka. 
Co do Babaryby to dobrze będzie jak do tego czasu ogarnę wydruki 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, GreGG24 napisał:

Na konwersję w 1:72 też można będzie liczyć?

Myślę, że w przyszłości na pewno. Aczkolwiek nie jestem w stanie powiedzieć kiedy dokładnie by to było. 
Jeżeli pojawi się więcej głosów domagających się tej skali, postaram się ogarnąć to szybciej 😶

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sasini napisał:

Myślę, że w przyszłości na pewno. Aczkolwiek nie jestem w stanie powiedzieć kiedy dokładnie by to było. 
Jeżeli pojawi się więcej głosów domagających się tej skali, postaram się ogarnąć to szybciej 😶

To ja się domagam 72.

I to bardzo domagam się. 

Przemek

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, tłum się domaga! Trzeba będzie zatem realizować zagadnienie skali 72 😆
Jakieś konkretne firmy was interesują? Bo tutaj zaczynam głównie od Menga ale będzie jeszcze wersja dostosowana do Hobby Bossa i Italeri
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.