Skocz do zawartości

[W] Dornier Do17 Z-2 (ICM, 1/48)


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.03.2024 o 09:33, Thalgonis napisał:

To nie jest preshading na marmurku tylko marmurek na czarnym podkładzie z pomijaniem linii łączenia blach.

Tak, to widać - chodzi mi o to że właśnie to pomijanie wyszło perfekcyjnie jak od linijki, a to już dyscyplina ręki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

4 godziny temu, jachud3 napisał:

Tak, to widać - chodzi mi o to że właśnie to pomijanie wyszło perfekcyjnie jak od linijki, a to już dyscyplina ręki 😉

 

Ale wiesz, że Thalgonis zamaskował łączenia wąska taśmą, potem machnął marmurek i po zdjęciu taśmy wygląda, jakby mu się ręka nie trzęsła?  😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, lord_karton napisał:

 Ile czasu zajmuje zrobienie takiej podmalówki (tak mniej więcej w godzinach)?

3-4 godzinki (obie strony) <- oczywiście mówimy tu o tym małym bydlaku - przy takim meśku 109 to o wiele mniejsza powierzchnia :razz:

57 minut temu, slawbo napisał:

 

Ale wiesz, że Thalgonis zamaskował łączenia wąska taśmą, potem machnął marmurek i po zdjęciu taśmy wygląda, jakby mu się ręka nie trzęsła?  😁

Thalgonis nic nie maskuje, co najwyżej ciosy publiki :razz::haha:

Edytowane przez Thalgonis
  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dobra, dziura na plecach „zatkana” :szczerbol:

 

 

Do17-10.jpg

 

PS. ma ktoś może zdjęcie z jakiegoś wydawnictwa jak wysoko podnosiły się klapy na silnikach? Wszystko co znajduję w sieci to albo ze zdjęctymi całkowicie albo zamknięte...

Edytowane przez Thalgonis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Thalgonis napisał:

ma ktoś może zdjęcie z jakiegoś wydawnictwa jak wysoko podnosiły się klapy na silnikach? Wszystko co znajduję w sieci to albo ze zdjęctymi całkowicie albo zamknięte...

Jak wrócę do domu to pogrzebię, coś powinno być wink4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adamo722 napisał:

Zostaw jak jest zamknięte.

Dlaczego?  Z taką jedną stroną podniesioną też fajnie wygląda...

 

image.thumb.jpeg.99f1385c7e6834a96e31527e1e7f9a7c.jpeg

 

Godzinę temu, barszczo napisał:

Jak wrócę do domu to pogrzebię, coś powinno być wink4.

Już dziękuję - w tym linku od Wojtu204 znalazłem podniesione  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Thalgonis napisał:

Już dziękuję - w tym linku od Wojtu204 znalazłem podniesione  :)

Dokładnie te zdjęcia chciałem wrzucić, są na fińskiej stronie SA-Kuva. Generalnie jest tam mnóstwo zdjęć używanych przez Finów samolotów i sprzętu w doskonałej jakości. Jakbyś chciał te fotki w większej rozdzielczości to pisz. A co do osłon, to dość istotne są tam charakterystycznie wygięte ich podpórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wygląda dobrze.

Tak z ciekawości w celu samodoskonalenia. Na jakim ciśnieniu i przy jakim rozcieńczeniu malujesz? Ile warstw (jak dotychczas)? Pytam, bo cały czas mam tendencję do zalewania i całe wcześniejsze przygotowania idą się kochać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Baas ArK napisał:

Już wygląda dobrze.

Tak z ciekawości w celu samodoskonalenia. Na jakim ciśnieniu i przy jakim rozcieńczeniu malujesz? Ile warstw (jak dotychczas)? Pytam, bo cały czas mam tendencję do zalewania i całe wcześniejsze przygotowania idą się kochać.

Wszystko co robię - czy to lotniki czy lądowniki - jadę na w miarę niskim ciśnieniu i dobrze rozrzedzonej farbie. Te czarno białe przygotowanie pod spodem to biała farba 1:10  (na czarnym podkładzie). Kolory bazowe czy też camo to najczęściej 1:5 lub 1:6. Przy takim rozrzedzeniu oczywiście kilka cienkich warstw na niskim ciśnieniu. Pomiędzy warstwami często pomagam sobie suszarką, bo farba mokra wyraźni inaczej kryje tę całą misterną robotę pod spodem :D A ilość warstw to już różnie - trzeba patrzeć czy jeszcze widać coś na spoddzie… Trudno to opisać, bo też zależy to od koloru i farby. Ja 90% tego o psikam to gunziaki na mlt.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.