Skocz do zawartości

T-34/85 Zvezda + Friulmodel + Voyager model


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmmm co wam mam dużo powiedzieć wypiłem 0.5 gorzkiej żołądkowej i 4 piwa, i wam powiem dobrze się po nocy buduje... ogarnąłem cały ten model i powoli czytam monografie.... rzeczywiście sporo roboty ale mi się na szczęście nie śpieszy. Chyba z pół godziny pisałem ten tekst aaaale robota do rna a więć Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

 

 

 

 

Jutro jak dobrze pojdzie nastepne fotki z z budowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinowałem i wstawiłem koło od panthery, zmontowane i gotowe. Zastanawiam się czy z drugiej strony też zamienić.

 

Najgorsze jest to, że zvezda pod błotnikami nie zrobiła płyty i są potężne szpary po obu stronach.

 

Sory za jakość zdjęć, fotograf ze mnie nie będzie.

 

1a4fce0af144192c.jpg

 

5147e96c65f42cf0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że zvezda pod błotnikami nie zrobiła płyty i są potężne szpary po obu stronach.

Nie tylko u Zvezdy są takie dziury, Tamiya też takie ma. Nagromadziłeś kupę dodatków do tego modelu to warto te dziury załatać, jest na to bardzo prosty sposób.

Musisz skombinować duży arkusz poliestru 0,5 mm, odwracasz kadłub czołgu, odmierzasz cały otwór między błotnikami, przodem i tyłem kadłuba.

Wycinasz odpowiedni kształt poliestru i wklejasz między błotnikami. Łoczenia ładnie zaszpachluj i przyklej wannę.

Posłużę się fotkami z budowy mojego zvezdowskiego teciaka:

Przez otwór na wieżę widać poliester, wyciąłem kawałek, żeby nie było widać go przez otwarty właz kierowcy:

th_DSC00643.jpg

A tak to wygląda po sklejeniu:

th_DSC00635.jpg

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo wygląda super , no i skorzystaj z rady Seba , i zamaskuj dziury.

 

 

Dokładnie tak zrobię ale swoim sposobem czyli karton utwardzony super glue

i zaszpachluje resztę, bo qrde nie posiadam arkuszy plastiku. To nie stanowi problemu, głowie sie nad wlotami powietrza na silniku które są grubo odlane i nie wiem jak się ich pozbyć, szlifierki nie posiada małej wiertareczki też nie i tu jest lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głowie sie nad wlotami powietrza na silniku które są grubo odlane i nie wiem jak się ich pozbyć, szlifierki nie posiada małej wiertareczki też nie i tu jest lipa.

Nie trzeba mieć małej wiertarki, wystarczy wiertło 1 mm i obsadka, jeżeli takiej nie masz, to wiertło wpakuj do obsadki od nożyka. Nawierć kilkadziesiąt otworów i nożykiem wytnij to co chcesz wyrzucić.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie stanowi problemu, głowie sie nad wlotami powietrza na silniku które są grubo odlane i nie wiem jak się ich pozbyć,

Chodzi Ci o ten grill, co by go na siatkę z blaszki wymienić?! Jeśli nie masz wiertarki to weź cienki śrubokręcik, albo wkrętak zegarmistrzowski. Nagrzej końcówkę nad zapaloną świeczką i wytop stosowne otwory, a następnie pozostałości przy krawędziach celem wyrównania wyrównasz skalpelem i papierem ściernym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie twoje rozumowanie

To co oczywiście żarcik był, niemniej teraz na serio. Budujesz egzemplarz polskiego czołgu, czy ten specyficzny egzemplarz ruska z kołem Panthera? A może budujesz mix, nie zważając na kwestie merytoryczne. Niemniej śledzę relację z uwagą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawy ciąg dalszy, najlepsze jest to, że wziąłem się za wszystko co metalowego i ani razu się jeszcze nie zdenerwowałem.... takie cuda często się nie zdarzają.

 

 

50dd48c4c3bc77f4.jpg

 

2b80a9e866378c2e.jpg

 

ba5ccd46802e18eb.jpg

 

365d1358d0d8eb6b.jpg

 

e65dff14ce90dfcf.jpg

 

ae6a0c8072fe57dd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.