Skocz do zawartości

T-34/85 Zvezda + Friulmodel + Voyager model


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wracając do wytwornic dymu mam wątpliwości do tego elementu nie wiem czy to jest uproszczenie zvezdy czy tak ma być, proszę doradźcie

 

P1010073.jpg

 

 

 

Gdzie można dostać jakąś ciekawą figurkę do włazu na wieży bo jak na razie moje poszukiwania zakończyły się na niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastąpił czas na inwencję (własną) twórczą..... czyli rozpoczęcie prac nad błotnikami.... blacharka.

 

Blachy produkcji Warka Strong

 

 

Jeszcze muszę je troszku przeszpachlować i zrobić nity.

 

 

P1010075.jpg

 

P1010076.jpg

 

P1010078.jpg

 

P1010079.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przeglądałem temat "Wodzika" z Isem-2, i mam pytanie co do peryskopów czy na t-34 były montowane daszki czy nie ??

Jak widać na fotkach już je wykonałem ale jakby co można zerwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można dostać jakąś ciekawą figurkę do włazu na wieży bo jak na razie moje poszukiwania zakończyły się na niczym...

Tamiya robi fajny zestaw ruskich czołgistów...

Jak widać na fotkach już je wykonałem ale jakby co można zerwać.

Zostaw, t-34 miały te klapki. Ostatnio zakupiłem też T-34/85 tyle, że z Dragona Premium, i też nad tym problemem myślałem, ale jak przeglądnąłem kilka fot to się wyjaśniło, że klapki te powinny być obecne.

 

Aha: w kwestii modelu troszkę za bardzo zmasakrowałeś te błotniki boczne, no i brakuje wywinięcia krawędzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj . Te beczółki z tył to BDSz , wytwornice dymu do stawiania zasłon dymnych , możesz sobie je darować . numeru typu nie znam , T-54 miał BDSz-5 , więc może 1 lub 2 . Przejrzałem J.Magnuskiego Wozy bojowe LWP (bardzo pomocna publikacja ) i nic tam nie ma o BDSz i jego zastosowaniu w czasie wojny . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Model jest już na wykończeniu, muszę tylko dołożyć parę blaszek, zbiorniki, trochę szmatek i pierdółek.

 

Chciałem się fotkami pochwalić ale niestety pożyczyłem czytnik kart i nie mam jak. Jutro zdjęcia powinny się tutaj pojawić.

 

 

Pozdrawiam Dumo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pół roku nie znajdywałem na niego czasu ale jutro: 3 dni matury i w piątek go powinienem dokończyć.

 

To do zobaczenia, Boozy dzięki za śledzenie tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odzyskałem czytnik kart, jak obiecałem tak wrzucam fotki.

Model na wykończeniu, lecz coś mi znowu przerwało, przyszła moja panzer III i się za nią jak na razie wziąłem, ździwiłem się co do jakości modele Tamiy'i przeciętnie nieciekawe a ten bije na głowę Dragona, mało to szpachlowania faktura elegancka ogólnie została mi tylko wieża do sklejenia, budowa jak na razie trwała mniej niż 2 godziny, poniżej fotki.

 

 

T-34/85

 

P1010095.jpg

 

P1010096.jpg

 

P1010097.jpg

 

P1010098.jpg

 

P1010099.jpg

 

P1010100.jpg

 

 

Panzer III Ausf.N

 

P1010101.jpg

 

P1010102.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do jakości modele Tamiy'i przeciętnie nieciekawe a ten bije na głowę Dragona

Nie wiesz co mówisz, spasowanie zawsze było lepsze u Tamiyi i nawet model z 1989 (tiger) bije na głowę dzisiejsze model DMLa. Zaś nowe modele Tamci - Jagdtiger, Char, Hetzer nie mają sobie równych tak spasowaniem, jak i zgodnością merytoryczną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panzer III jest ogólnie rzecz biorąc skończony, tygrysa zostawiłem bo nie mam kasy na blachy i wziąłem się po tych paru miesiącach na nowo za "tetetke". Usunąłem badziewne błotniki i zabieram się powoli za blaszki.

 

Jak dobrze pójdzie i nadal będę miał chęć jutro go skończę...

 

P1010230.jpg

 

P1010231.jpg

 

Pozdrawiam Dumo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były dwa pytania - 1-były stosowane dwa typy zbiorników w T-34/76 zbiorniki z paliwem , w T-34/85 na tych stelarzach wożono co popadło ale na zdjęciach datowanych na 1944 są takie zbiorniki , czy użyto bojowo wytwornic dymu ? zasłony dymne były stawiane ale czy na T-34 jednoznacznej odpowiedzi nie ma - ten czołg był do wszystkiego . 2- Daszki na peryskopach - stosowano po wojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy prezentowane koła sa napewno do tej "wersji", z tego co wyczytałem, sprawa z T-34 jest strasznie skoplikowana, patrz same wersje T34/76, podwozie (prawie) takie samo, a inna wieża. Na zdjęciach widziałem już sporo kombinacji, model, który powinien mieć całe stalowe koła - '41, były zamontowane koła od modelu np. '42. Popatrz na zdjęcie, gdzie stoją dwa teciaki 34/85. Sam się nabrałem dając na stronę 34/85 z 1944 roku, a jak się okazało, była to produkcja powojenna. Możesz pokazać te koła z kompletu, razem z tymi żywicznymi, mogą się różnić ilością śrub - inna fabryka. Sprawdź też, czy na tym modelu który robisz powinna być "Krasnaja Zwezda", ponieważ na większości modeli (99%) na zdjęciach nie widać jej, są za to napisy w stylu "Za Stalina". Patrz również na model T-34/85 z operacji Berlińskiej, tam nie ma gwiazd, jeżeli już to białe pasy na bokach i górze wieży ("inwazyjne")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia jakie koła, akurat było tyle wersji że jest w czym wybierać.

 

 

Hehe Very Happy kolega załorzył koła od Pantery

 

A jak troszeczkę inwencji musi być

 

 

Daszki na peryskopach - stosowano po wojnie

 

Na pewno mi się wydaję że drugo wojenne 85 też miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można dostać jakąś ciekawą figurkę do włazu na wieży bo jak na razie moje poszukiwania zakończyły się na niczym...

http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=114860&kateg=288597 sam je mam i swietnie pasuja do "Rudego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko nie zvezda mój kolega sobie sprawił je x lat temu. Moim zdaniem są tragiczne. Szukam po allegro jakiś żywicznych ale jeszcze na nic nie trafiłem ciekawego.

 

Model można powiedzieć jest już zbudowany, wieczorem update.

Może mi jeszcze doradzicie co na niego wrzucić....

 

 

 

Pozdrawiam Dumo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewo nie głupi pomysł, wracając do błotników zrobić je z blaszki czy nie.

Poprzednie za dobrze mi nie wyszły...

 

Sporo roboty było przy blaszkach, starałem się wykonać je najlepiej jak potrafiłem z wykorzystaniem wszystkich części. Na silniku jeszcze się znajdzie parę narzędzi, duperelek.

 

Mam pytanie czy ruscy też używali minie jako podkład, zastanawiam się jak w przyszłości zrobić odpryski na nim.

 

 

Do rzeczy:

 

P1010232.jpg

 

P1010233.jpg

 

P1010234.jpg

 

P1010235.jpg

 

P1010236.jpg

 

P1010237.jpg

 

P1010238.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, co do tych "szmat", to weź kawałek normalnego, cienkiego prawdziwego materiału, a nie żadne bibułki, to jest 1:35, więc można sobie na to pozwolić. Co to za drut na tyle, obawiam się, że jest za gruby i to dużo za gruby. Siatkę maskującą można zrobić z gazy, farbujesz to na ciemno zielono i dajesz tam jakieś ścinki materiału, lub nawet nie, można ją pomalować dwoma kolorami. Na zielonej siatce malujesz czarne lub brązowe krechy jak kamo. Jeżeli chodzi o bale pod koła, to weź dwa razy grubsze jak nie ciut więcej niż ręka figurki w w/w skali. To na chwilę obecną tyle z moje strony. Nie wyginaj za bardzo tych błotników, one nie były znowu takie cienkie.

 

t34764b.jpg

 

t34853.jpg

 

t348524.jpg

 

Foto Tank -> T-34/85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to przez zdjęcie ale na ostatniej fotce gąsienica zdają się być nie równo względem podłoża.

 

Gąski na zdjęciach rzeczywiście są krzywe bo na szybko założyłem Friulki.

 

skala72 na pewno wykorzystam któryś z twoich pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.