Skocz do zawartości

T-34/85 Zvezda + Friulmodel + Voyager model


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

Dumo, widzę że na siłę próbowałeś utrzymać wszystkie osi kół na jednej linii, przez co te przed tym nośnym od pantery się unosi.

Nie wiem jak z ich wymiarami realnymi,ale wzrokowo juz wygladają na wieksze,niech os pantery będzie wyżej, a reszta zgodnie z instr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Po miesięcznej przerwie wróciłem do budowy mojej "tetetki".

Miałem dość użerania się z kołami i kadłubem, i z wejścia wziąłem się za wierze, minęło pare dobrych godzin zanim ją skleciłem.

Najgorszą częścią było usunięcie starej wieżyczki i zastąpienie ją żywicznym odpowiednikiem ( o niebo lepszym).

 

Zostało mi tylko oblachowanie wieży czego wręcz nienawidzę, części są tak małe, wręcz mikroskopijne np.zawiasy, z których na wejściu zrezygnowałem. Wykorzystam tylko te najważniejsze ( rzucające się najbardziej w oczy ).

 

Jutro postaram się skończyć wieże, no chyba, że zarwę dzisiejszą noc.

Pomyślimy, zobaczymy....

 

 

Aby nie byc gołosłownym parę fotek:

 

 

04cd6ba4552d9ec1m.jpg

 

1821dbc070e733c5m.jpg

 

5fd8a8720bdd4bd1m.jpg

 

d2c7e97f380c287dm.jpg

 

14342439f0d2c9dam.jpg

 

cde06677ad52b7a1m.jpg

 

 

 

Pozdrawiam Dumo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przeszlifował płyty kadłuba bo w tej chwili bardziej przypominają odlew jak wieża, a to były gładkie płyty walcowane. Odpowiednie przeszlifowanie da zaś strukturę wżer na gładkiej stali. No i wydaje mi się, że warto też zeszlifować te resztki błotników. To był jeden zagięty arkusz blachy dospawany na dodatek punktowo do płyty pancerza. Gdyby się tak urwał tylko pas poziomy, to ten pionowy miałby ostrą krawędź jak to cienka blacha, a to byłoby ciężkie do uzyskania w plastiku. Poza tym zaręczam, że nagi kadłub T-34, zupełnie bez błotników to jest czad! Pozwolę sobie pokazać co sam kiedyś rozgrzebałem w temacie reklamowanego tu Maquette.

http://img.photobucket.com/albums/v316/baldigozz/warsztat/05012008_021a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę, pasy z kadłuba znikną.

 

A co do kadłuba tylko na fotkach wygląda na odlew, lekko potraktowałem nitrem i mocno zeszlifowałem. Jak dojdzie podkład farba i washe faktura zaniknie trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklecam blachy na wieże i powoli zaczyna mnie już szlag trafiać.... wieczorem postaram się wrzucić fotki z dalszej budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumo, naprawdę wszystko fajnie, tylko zmień tego fotosika na photobucket.

 

Nic dodać nic ująć.

Zauważyłem u siebie straszną chorobę - jak ktoś wystawia zdjęcia na fotosiku to w zasadzie ich nie otwieram - wstyd ale to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba to będzie zmienić tylko że już bardzo dużo zdjęć wrzuciłem na fotosika i mam tam sporą biblioteczke.

 

Pomyśle nad tym, za godzinke wrzuce fotki, powiedzmy że wieże jest już skończona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego celu doskonale nadaje się lutownica.

Albo po prostu ostry frez.

Witaj Dumo! Widzę, że friulki założyłeś, a że podobno to Twój pierwszy raz , napisz jak to się robi ( z tymi friulami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak po pierwsze za friule sie o wiele przepłaca powinny kosztować najwyżej 50zł a na jadarze są po 130zł.

Ja na szczęście trafiłem na okazję i z przesyłką zapłaciłem około 100zł.

 

Friule składa się banalnie, ucinasz kawałek drutu, przykładasz 2 ogniwa i wkładasz drucik, i tak ogniwo po ogniwie, ogniwo po ogniwie , ogniwo po ogniwie , ogniwo po ogniwie , ogniwo po ogniwie itp. aż sklecisz całość.

 

No i to cała filozofia...

 

 

 

A co do odprysków, pomyśle o tym, pozdrawiam Dumo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób na wieżyczce imitację trafienia pocisku:D

Do tego celu doskonale nadaje się lutownica.

Pozdrawiam.

A ja bym tylko opiłował, zmniejszył łączenie górnej części wieży z dolną, za duże te odlewy są.

Inna wieża, ale łączenie takie samo:

 

t34763b.jpg

is21b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem tak zrobiłem przeniosłem się na photobucket ku waszemu zadowoleniu . Reggy mi trochę pomógł przy ustawieniu.

 

Koła sklecone już po drugiej stronie, pasek z kadłuba usunięty, posklejane tylne zbiorniki ( mam takie pytanie do czego one służyły bo nie mam pojęcia ???? ).

 

Teraz zostaje przeszpachlować pare elementów, usunąć szwy z kół i powoli nakładać blaszki na kadłub.

 

 

P1010065.jpg

 

P1010066.jpg

 

P1010067.jpg

 

P1010068.jpg

 

 

Pozdrawiam Dumo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła dokończone jeszcze tylko parę bzdurek na kadłub, blachy i dodatki.

 

P1010072.jpg

 

P1010071.jpg

 

P1010070.jpg

 

P1010069.jpg

 

 

 

Grzebałem w monografiach i dalej nie wiem do czego te zbiorniki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko że w jego wypowiedzi było "chyba" dlatego szukałem

 

A macie może jakieś fotki tych zbiorników?? Będę bardzo wdzięczny jak się jakieś znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te beczki to wytwornice dymu, już teraz nie pamiętam nazwy. Zdarzało się, że teciaki woziły tam inne bambetle- np beczki z olejem ale one wyglądały zupełnie inaczej. Proponuję zajrzyj do 2giego tomu Mitycznej broni Michulca, jest tam troszkę fotek. Niestety nie mam skanera żeby je wrzucić.

_____________________________________________________

edit:

 

 

znalazłem troszkę na swoim photobuckecie:

 

 

Tu są zwykłe beczki:

ilustracja006.jpg

 

tutaj zbiorniki oleju (bodajże po 200l) - ludzka pamięć jest zawodna....

 

ilustracja007.jpg

 

 

Wytwornice dymu były bardzo podobne do nich ale krótsze i bez widocznego korka.

Niestety ich zdjątek nie znalazłem.

 

Z tego co pamiętam z dyskusji gdzie tych fotek używałem, konkluzja była taka, że my wytwornic mieliśmy mało i używaliśmy głównie podczas operacji Berlińskiej - ale na chwile obecna tych informacji nie potrafię potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo super, super.

 

Przeglądam właśnie "mityczną broń" szukam tych beczek bo zvezdowskie jakoś mi nie pasują...

 

 

Fajną fotke znalazłem:

 

beztytu322u.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.