Skocz do zawartości

T-34/85 Zvezda + Friulmodel + Voyager model


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wziąłem się za pigmenty, pierwszy raz wypróbowałem MIG'a i wielce zadowolony nie jestem. Lepsze efekty uzyskiwałem z suchych pasteli.

Na dodatek bardzo ciemnieją po wymieszaniu z terpentyną.

 

Właśnie nałożyłem na gąski warstwę tego specyfiku i chyba będę zmuszony to ściągnąć.

 

Wieczorem postaram się parę fotek wrzucić...

 

 

 

 

Pozdrawiam Dumo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak pigmenty po wyschnięciu się rozjaśniły (na szczęście), nałożyłem wartwę lakieru błyszczącego Motip. Jak wyschnie nałożę matt Pactry.

 

 

P1010249.JPG

 

P1010252.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Zapowiada się dość ciekawie chociaż jeśli mogę dorzucić swoje 3 grosze to... Jakieś ślad po trafieniu tz. od rykoszetu by się przydał na przedniej płycie bądź na wieży.. W końcu z założenie miał być trochę pokiereszowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze efekty uzyskiwałem z suchych pasteli.

 

Serio, aż tak źle? Też korzystam z pasteli i współpraca z nimi idzie mi super ale myślałem o przejściu na wyroby MIGa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, aż tak źle? Też korzystam z pasteli i współpraca z nimi idzie mi super ale myślałem o przejściu na wyroby MIGa...

 

Może troszkę przesadziłem nie są takie złe, ale moim zdaniem za duża cena co do jakości.

 

 

Po prostu pigmentów się z zasady nie lakieruje ;)

 

Znaczy polecam lakier Motip nie ściemnił w ogóle pigmentów.

 

To jak przecież to się sypie jak tego nie zabezpieczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest white spirit, jest fixer miga.

Oczywiście jak ktoś jest świadom efektów jakie chce uzyskać lakierując, to przecież nie jest to dzielenie przez zero i świat nie wybuchnie i spokojnie można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o to chodzi wole mocny lakier samochodowy, który jest o wiele tańszy i wystarcza na 3 modele.

 

Najbardziej się wystraszyłem jak zalałem gąski terpentyną wszystko nagle ściemniało ale po wyschnięciu jest wporzo

 

 

Jakieś ślad po trafieniu tz. od rykoszetu by się przydał na przedniej płycie bądź na wieży.. W końcu z założenie miał być trochę pokiereszowany ;)

 

 

No już niestety nie będzie, model jest już pokryty czarnym podkładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koty za płoty - pigmenty czy to miga czy innej firmy na początku wszystkim sprawiają kłopoty. Jak się z nimi zapoznasz to się polubicie i nie będziesz nawet chciał słyszeć o pastelach. To tak jak byś się przesiadł z fury do Mercedesa. na początku wszystko jest inne ale potem komfort prac jest nieporównywalny. Pigmenty przy ich podstawowym opanowaniu stają się przewidywalne w efekcie końcowym i co najważniejsze są niesamowicie realne w efekcie. Kup sobie white spiryt do ich nakładania jest lepszy niż terpentyna. Acha i jak są mokre to faktycznie robią się strasznie ciemne - trzeba poczekać aż wyschną - ja ten czas skracam suszarką i opcją zimne powietrze w niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam.

 

 

Po dłuższym czasie wziąłem się za "tetetke", nareszcie miałem bez imprezowy weekend i wykorzystałem go prawię w całości na model.

 

Na kadłub wstępnie nałożyłem aerkiem rozjaśnienia, 3 zielenie pactry, pomalowałem wstępnie duperelka i wszystko zalakierowałem sidoluxem.

 

Teraz musze namalować pędzelkiem 000 "Polskiego Orzełka" i numery taktyczne, wash, wathering, pigmenty i nareszcie koniec.

 

Już długo męczę tego ruskiego czołga.

 

 

P221109_12.28.jpg

 

P221109_12.28_01.jpg

 

P221109_12.28_02.jpg

 

P221109_12.28_03.jpg

 

 

Sory za jakość zdjęć, robione telefonem, niestety często w domu nie bywam.

 

 

 

Pozdrawiam Dumo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, tak na początek sory za jakość zdjęć (robione telefonem).

 

 

Tetetka jak i tygrys na ukończeniu, zostały tylko pigmenty i na podstawkę.

 

Ciekawe efekty wychodzą po nałożeniu na pigmenty lakieru samochodowego. Na prawdę fajny efekt rdzy szczególnie z pigmentem "europe dust".

 

 

T-34/85

 

P080110_11.48_02.jpg

 

P080110_11.49.jpg

 

P080110_11.49_01.jpg

 

 

PzKpw. VI "Tiger"

 

P080110_11.47.jpg

 

P080110_11.48.jpg

 

P080110_11.48_01.jpg

 

 

Pozdrawiam Dumo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieeemaaa

 

 

Wziąłem się za fotki, wyszły o niebo lepsze (mam nadzieję) od ostatnich.

 

Nałożone pigmenty na jednym i drugim ale nadal się cholernie świecą.

 

 

Mam pytanie czy Pigment Fixer mi zmatuję powierzchnie ????

 

 

Tygrysek:

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

 

Tetetka:

 

7.jpg

 

8.jpg

 

9.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

 

 

Pozdrawiam Dumo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele bardzo ładne, ale na litość Boską, zmniejsz te obrazki (418.07 KB (428102 bajtów) !! Ładuje się to jak krew z nosa. Wystarczy do 150 KB i max DPI 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda, wsio działa jak powinno a i obrazki właściwe - wszystko widać. Jak się ma 512mb to i zmniejszenie fotek nie pomoże.

 

A co do modeli, tetetka śliczna... A tygrys, jakiś taki po kąpieli i świeci się dość mocno.

 

Sehr Gut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda, wsio działa jak powinno a i obrazki właściwe - wszystko widać. Jak się ma 512mb to i zmniejszenie fotek nie pomoże.

Sehr Gut.

Nie każdy ma 10Mb, trzeba się liczyć z innymi, ktoś może mieć mobilny, pomyśleć trochę trzeba, zobacz inne fotki, są dużo lepszej jakości i dużo lżesze, nie mam zamiaru plakatu drukować. Modele są Ok, ale fotki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.