Skocz do zawartości

Wybór drugiego aerografu


KGie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem aerografu PS-289 oraz H&S ULTRA.

PSa używam do docelowego malowania z którego jestem zachwycony, natomiast ultry używałem do podkładów, lakierowania i wszystkich brudnych rzeczy - używałem ponieważ po przelaniu litrów farb padł.

Wykorzystując sytuację chciałbym kupić nowy aerograf na jego miejsce tylko i wyłącznie do brudnej roboty. Marzy mi się aero ze spustem pistoletowym, Proconboy  290 byłby idealny ale jego cena jest ciut za duża do swojego przeznaczenia i w to miejsce znalazłem sparmaxa gp-850 i gp-50.

Co sądzicie o tych dwóch aerografach, który byłby lepszy do casualowego malowania i brudnej roboty ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Ciebie preferencje odnośnie zbiorniczka ale ja bym brał ten który nie jest z boku.Takich nie lubię.GP -850.Tylko.Niby mają swoje zalety te ze zbiorniczkami z boku.Ale ciut gorzej z czyszczeniem  z farby.

Edytowane przez push-up78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, KGie said:

 

Wykorzystując sytuację chciałbym kupić nowy aerograf na jego miejsce tylko i wyłącznie do brudnej roboty. Marzy mi się aero ze spustem pistoletowym, Proconboy  290 byłby idealny ale jego cena jest ciut za duża do swojego przeznaczenia i w to miejsce znalazłem sparmaxa gp-850 i gp-50.

 

 

 

Ja bym jednak poszedł w PS-290. Cena z amazon.jp to jakieś 420,- zł.

Edytowane przez Tomek1124
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, push-up78 napisał:

Nie wiem jak u Ciebie preferencje odnośnie zbiorniczka ale ja bym brał ten który nie jest z boku.Takich nie lubię.GP -850.Tylko.Niby mają swoje zalety te ze zbiorniczkami z boku.Ale ciut gorzej z czyszczeniem  z farby.

Nigdy nie miałem do czynienia z bocznym zbiornikiem i trochę obawiam się, że będę dłużej siedział nad czyszczeniem niż malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Tomek1124 napisał:

Ja bym jednak poszedł w PS-290. Cena z amazon.jp to jakieś 420,- zł.

Masz jakiś link ? cena bardzo atrakcyjna.

Gdzie jest haczyk ? długi czas oczekiwania ? cło nieznanej wielkości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie miałem do czynienia z PS-290 ale z tego co mówili kilkukrotnie użytkownicy na forum jak i z tego co widać na filmikach YT, ten aero sprawdza się przy naprawdę sporych powierzchniach do malowania. Ma duże zapotrzebowanie na  powietrze (w porównaniu z typowymi aero), więc aby uzyskać pożądany efekt trzeba zapewnić mu nie tylko większe ciśnienie, ale i przepływ. Nie każdy kompresor da temu radę. A wtedy ilość farbowego sprayu jaki z siebie wypluwa ten aero jest niemała. Lepiej mieć spore pomieszczenie lub/oraz porządny wyciąg malarski.

Tak czy inaczej, jeśli ktoś chce to stosować do podkładowania/werniksowania myśliwców w 1/72 (o detalach i mniejszych częściach nie wspominając) to mam spore wątpliwości.

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, KGie said:

Masz jakiś link ? cena bardzo atrakcyjna.

Gdzie jest haczyk ? długi czas oczekiwania ? cło nieznanej wielkości ?

Poniżej linki:

https://www.amazon.co.jp/-/en/Cleos-PS290-Procon-Trigger-0-02-inch/dp/B0007U92MU?ref_=ast_sto_dp&th=1

https://www.amazon.co.jp/stores/page/C403EEC8-307B-4495-8F08-0C59D6E1D935?ingress=2&visitId=058f81e6-831c-4328-8efd-fdc8f95bdea0&ref_=ast_bln

 

Kupowałem we wrześniu 2023; dostawa 4 dni z Japonii; kupujesz z Amazon, więc wszystkie opłaty celno-skarbowe zawarte są w cenie.

Aktualnie nie są dostępne, ale trzeba śledzić ten link, bo często zmieniają info o dostępności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HKK napisał:

Sam nie miałem do czynienia z PS-290 ale z tego co mówili kilkukrotnie użytkownicy na forum jak i z tego co widać na filmikach YT, ten aero sprawdza się przy naprawdę sporych powierzchniach do malowania. Ma duże zapotrzebowanie na  powietrze (w porównaniu z typowymi aero), więc aby uzyskać pożądany efekt trzeba zapewnić mu nie tylko większe ciśnienie, ale i przepływ. Nie każdy kompresor da temu radę. A wtedy ilość farbowego sprayu jaki z siebie wypluwa ten aero jest niemała. Lepiej mieć spore pomieszczenie lub/oraz porządny wyciąg malarski.

Tak czy inaczej, jeśli ktoś chce to stosować do podkładowania/werniksowania myśliwców w 1/72 (o detalach i mniejszych częściach nie wspominając) to mam spore wątpliwości.

Odniosę się do Twojego postu jako użytkownik takiego aerografu:

- kompresor typu AS-186 w zupełności wystarcza pod względem ciśnienia powietrza

- ilość oparów jest rzeczywiście bardzo duża, w mieszkaniu bez wyciągu wyprowadzonego na zewnątrz nie wyobrażam sobie pracy

- aerograf "pożera" farbę niczym karabin Gatlinga amunicję

- do nakładania podkładów i werniksów w 1/72 jak najbardziej się nadaje, ale nie jest konieczny

- przy odrobinie wprawy można malować mniejsze powierzchnie

- bardzo ułatwia mi uzyskanie błyszczącej powierzchni przez mały odkurz, zwłaszcza przy użyciu nasadki eliptycznej

- dobrze znosi farby "błotne" typu Vallejo czy Army Painter, łatwiej go też po nich wyczyścić

Edytowane przez Fixer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, push-up78 napisał:

PS to jednak PS...Wart tych piniendzy....

Też mam podobne podejście, ale z tyłu głowy również mam to, że on będzie używany tylko do podkładów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2024 o 14:53, Tomek1124 napisał:

Poniżej linki:

https://www.amazon.co.jp/-/en/Cleos-PS290-Procon-Trigger-0-02-inch/dp/B0007U92MU?ref_=ast_sto_dp&th=1

https://www.amazon.co.jp/stores/page/C403EEC8-307B-4495-8F08-0C59D6E1D935?ingress=2&visitId=058f81e6-831c-4328-8efd-fdc8f95bdea0&ref_=ast_bln

 

Kupowałem we wrześniu 2023; dostawa 4 dni z Japonii; kupujesz z Amazon, więc wszystkie opłaty celno-skarbowe zawarte są w cenie.

Aktualnie nie są dostępne, ale trzeba śledzić ten link, bo często zmieniają info o dostępności.

a co sądzisz o amazonie brytyjskim ?

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B0007U92MU/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3P5ROKL5A1OLE&psc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć

 

Sam ostatnio poszukiwałem aero do podkładów (nawet założyłem wątek, zanim wpadłem na ten), najlepiej z uchwytem pistoletowym. Dzięki linkom od @Tomek1124trafiłem na okazję w postaci PS-275. Okazało się, że na japońskim Amazonie można go kupić za POŁOWĘ ceny, z wliczoną już przesyłką. W przypływie radosnego szaleństwa 🤪 zamówiłem go razem z gripem PS-290G (jakby ktoś pytał pasuje idealnie). Skusiłem się na mniejszą dyszę, ze względu na ilość farby rozpylanej. Ważniejszy był dla mnie komfort pracy.  Jedyne co mogę powiedzieć po kilku dniach pracy, to BAJKA 😁!!! Wygoda niesamowita, totalnie inny komfort pracy, wręcz niewiarygodny. Jak ktoś rozważa zakup takiego aero, to baaaardzo szczerze polecam. Jedynie co mi troszeczkę nie pasuje, to czyszczenie zbiorniczka. Jako, że jest wkręcany w korpus, ma długi i wąski kanał. Na tyle wąski, że patyczek do uszu nie da rady. trzeba kombinować. 

Poza tym wart jest każdej złotówki. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.