Skocz do zawartości

Wybór drugiego aerografu


KGie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem aerografu PS-289 oraz H&S ULTRA.

PSa używam do docelowego malowania z którego jestem zachwycony, natomiast ultry używałem do podkładów, lakierowania i wszystkich brudnych rzeczy - używałem ponieważ po przelaniu litrów farb padł.

Wykorzystując sytuację chciałbym kupić nowy aerograf na jego miejsce tylko i wyłącznie do brudnej roboty. Marzy mi się aero ze spustem pistoletowym, Proconboy  290 byłby idealny ale jego cena jest ciut za duża do swojego przeznaczenia i w to miejsce znalazłem sparmaxa gp-850 i gp-50.

Co sądzicie o tych dwóch aerografach, który byłby lepszy do casualowego malowania i brudnej roboty ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Ciebie preferencje odnośnie zbiorniczka ale ja bym brał ten który nie jest z boku.Takich nie lubię.GP -850.Tylko.Niby mają swoje zalety te ze zbiorniczkami z boku.Ale ciut gorzej z czyszczeniem  z farby.

Edytowane przez push-up78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, KGie said:

 

Wykorzystując sytuację chciałbym kupić nowy aerograf na jego miejsce tylko i wyłącznie do brudnej roboty. Marzy mi się aero ze spustem pistoletowym, Proconboy  290 byłby idealny ale jego cena jest ciut za duża do swojego przeznaczenia i w to miejsce znalazłem sparmaxa gp-850 i gp-50.

 

 

 

Ja bym jednak poszedł w PS-290. Cena z amazon.jp to jakieś 420,- zł.

Edytowane przez Tomek1124
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, push-up78 napisał:

Nie wiem jak u Ciebie preferencje odnośnie zbiorniczka ale ja bym brał ten który nie jest z boku.Takich nie lubię.GP -850.Tylko.Niby mają swoje zalety te ze zbiorniczkami z boku.Ale ciut gorzej z czyszczeniem  z farby.

Nigdy nie miałem do czynienia z bocznym zbiornikiem i trochę obawiam się, że będę dłużej siedział nad czyszczeniem niż malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Tomek1124 napisał:

Ja bym jednak poszedł w PS-290. Cena z amazon.jp to jakieś 420,- zł.

Masz jakiś link ? cena bardzo atrakcyjna.

Gdzie jest haczyk ? długi czas oczekiwania ? cło nieznanej wielkości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie miałem do czynienia z PS-290 ale z tego co mówili kilkukrotnie użytkownicy na forum jak i z tego co widać na filmikach YT, ten aero sprawdza się przy naprawdę sporych powierzchniach do malowania. Ma duże zapotrzebowanie na  powietrze (w porównaniu z typowymi aero), więc aby uzyskać pożądany efekt trzeba zapewnić mu nie tylko większe ciśnienie, ale i przepływ. Nie każdy kompresor da temu radę. A wtedy ilość farbowego sprayu jaki z siebie wypluwa ten aero jest niemała. Lepiej mieć spore pomieszczenie lub/oraz porządny wyciąg malarski.

Tak czy inaczej, jeśli ktoś chce to stosować do podkładowania/werniksowania myśliwców w 1/72 (o detalach i mniejszych częściach nie wspominając) to mam spore wątpliwości.

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, KGie said:

Masz jakiś link ? cena bardzo atrakcyjna.

Gdzie jest haczyk ? długi czas oczekiwania ? cło nieznanej wielkości ?

Poniżej linki:

https://www.amazon.co.jp/-/en/Cleos-PS290-Procon-Trigger-0-02-inch/dp/B0007U92MU?ref_=ast_sto_dp&th=1

https://www.amazon.co.jp/stores/page/C403EEC8-307B-4495-8F08-0C59D6E1D935?ingress=2&visitId=058f81e6-831c-4328-8efd-fdc8f95bdea0&ref_=ast_bln

 

Kupowałem we wrześniu 2023; dostawa 4 dni z Japonii; kupujesz z Amazon, więc wszystkie opłaty celno-skarbowe zawarte są w cenie.

Aktualnie nie są dostępne, ale trzeba śledzić ten link, bo często zmieniają info o dostępności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HKK napisał:

Sam nie miałem do czynienia z PS-290 ale z tego co mówili kilkukrotnie użytkownicy na forum jak i z tego co widać na filmikach YT, ten aero sprawdza się przy naprawdę sporych powierzchniach do malowania. Ma duże zapotrzebowanie na  powietrze (w porównaniu z typowymi aero), więc aby uzyskać pożądany efekt trzeba zapewnić mu nie tylko większe ciśnienie, ale i przepływ. Nie każdy kompresor da temu radę. A wtedy ilość farbowego sprayu jaki z siebie wypluwa ten aero jest niemała. Lepiej mieć spore pomieszczenie lub/oraz porządny wyciąg malarski.

Tak czy inaczej, jeśli ktoś chce to stosować do podkładowania/werniksowania myśliwców w 1/72 (o detalach i mniejszych częściach nie wspominając) to mam spore wątpliwości.

Odniosę się do Twojego postu jako użytkownik takiego aerografu:

- kompresor typu AS-186 w zupełności wystarcza pod względem ciśnienia powietrza

- ilość oparów jest rzeczywiście bardzo duża, w mieszkaniu bez wyciągu wyprowadzonego na zewnątrz nie wyobrażam sobie pracy

- aerograf "pożera" farbę niczym karabin Gatlinga amunicję

- do nakładania podkładów i werniksów w 1/72 jak najbardziej się nadaje, ale nie jest konieczny

- przy odrobinie wprawy można malować mniejsze powierzchnie

- bardzo ułatwia mi uzyskanie błyszczącej powierzchni przez mały odkurz, zwłaszcza przy użyciu nasadki eliptycznej

- dobrze znosi farby "błotne" typu Vallejo czy Army Painter, łatwiej go też po nich wyczyścić

Edytowane przez Fixer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, push-up78 napisał:

PS to jednak PS...Wart tych piniendzy....

Też mam podobne podejście, ale z tyłu głowy również mam to, że on będzie używany tylko do podkładów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2024 o 14:53, Tomek1124 napisał:

Poniżej linki:

https://www.amazon.co.jp/-/en/Cleos-PS290-Procon-Trigger-0-02-inch/dp/B0007U92MU?ref_=ast_sto_dp&th=1

https://www.amazon.co.jp/stores/page/C403EEC8-307B-4495-8F08-0C59D6E1D935?ingress=2&visitId=058f81e6-831c-4328-8efd-fdc8f95bdea0&ref_=ast_bln

 

Kupowałem we wrześniu 2023; dostawa 4 dni z Japonii; kupujesz z Amazon, więc wszystkie opłaty celno-skarbowe zawarte są w cenie.

Aktualnie nie są dostępne, ale trzeba śledzić ten link, bo często zmieniają info o dostępności.

a co sądzisz o amazonie brytyjskim ?

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B0007U92MU/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3P5ROKL5A1OLE&psc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.