Skocz do zawartości

B-17G FlyingFortress the Visible 1:48


dziuba

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziuba!

 

Witam na forum. Od pierwszego Twojego posta tutaj zagladam, bo sam mam chrapke na ten model. Jak dotad odstraszalo mnie tylko to, ze jedna z polowek kadluba jest przezroczysta (jak zreszta nazwa na pudelku wskazuje). Obawialem sie problemow z ryciem linii podzialu blach na przezroczystej polowce. Tymczasem Twoj in-box pokazuje, ze to tylko jedna z opcjii, bo Monogram wspanialomyslnie zapakowal obie polowki z szarego plastiku.

 

Ten model jako 1szy będzie miał takie duperele jak znaki użytkowania, blaszki, washing czy odpryski...

 

Zastanawia mnie jak zamierzasz zrobic wash na wypuklych liniach podzialu. Dotychczas myslalem, ze ta technika weatheringu mozliwa jest tylko przy liniach wglebnych, albo do podkreslenia "odstajacych" detali. A moze zaskoczysz nas wszystkich i zeszlifujesz weneryczne linie podzialu Monograma i wyryjesz nowe - wglebne?

 

Tak czy inaczej czesto bede tu zagladal. Powodzenia w pracy nad modelem, no i czekam na pierwsze zdjecia z warsztatu

 

P.S. Netykieta Modelworku zezwala na nieuzywanie polskich znakow - z czego bardzo sie ciesze, bo pisze z pracy, z kompa na ktorym nie ma i nie bedzie polskiej czcionki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chyba sie nie zrozumielismy... Jesli zrobisz wash na wypuklych liniach podzialu, to tylko podkreslisz cos czego wspolczesni modelarze strzega sie jak ognia. No moze troche przesadzilem, ale szanujacy sie modelarze chca oddac model jak najbardziej podobny do oryginalu. A w zadnym samolocie nie znajdziesz wypuklej linii wzdluz poszczegulnych paneli. Blachy w samolotach laczone byly i pewnie wciaz sa albo na zakladke, albo na styk. Tylko w pancerce takie linie mialyby sens imitujac linie spawow.

 

Wiec jesli chcesz zostawic te linie tak jak sa, to odradzam robienie washu. Jesli mimo to go zrobisz, to skonczysz z wypukla linia podzialu podkreslona i optycznie podwyzszona przez biegnace po obu jej stronach czarne kreski washu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhym...

Jeśłi mówisz, że tak będzie dobrze, to chyba tak zrobię?

Dzięki =)

 

 

edit: przyszła odpowiedź od Eduarda...czy to możliwe, żeby cena różniła się aż o 50zł? oO

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Tylko jak je zrobic wklęsłę potem?

 

Są specjalne rylce, do nabycia w sklepach modelarskich - polecam Hasegawy i Squadrona. Nie wiem jednak, czy Twoje plany nie są za bardzo ambitne. Chodzi mi o to, że B-17 w 1:48 nie jest łatwym modelem. Mimo wypukłych linii podziału blach , można go zrobić na niezłym poziomie bez dodatków. Przy tej wielkości modelu, takie linie nie będą aż tak raziły. Natomiast rycie wszystkiego od nowa jest bardzo pracochłonne, a każda nierówność linii będzie szpeciła.

Przy okazji - B-17 miał blachy na zakladkę, więc w naturze,w wielu miejscach występowały "wypukłości" .

 

W sprawie wyglądu lotników - kolorystyka taka, jak opisałeś. Może pomocne będzie to zdjęcie:

 

aao.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img244.imageshack.us/my.php?image=dsc07466ul6.jpg

http://img511.imageshack.us/my.php?image=dsc07469xw5.jpg

http://img511.imageshack.us/my.php?image=dsc07468in4.jpg

 

Czyli wszystko co każdy porządny pilot B-17 mieć powinien

 

edit: pytałeś o wyżej wymieniony zestaw czy o Big Ed'a?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HubertK cena w sklepie barwionych blaszek do kokpitu wynosi 65zł. W cenniku podana jest cena 16zł. Na stronie czeskiego eduarda widnieją 2 tego samego typu blaszki, jedna za 8 euro druga za 20 z hakiem. Ze zdjęc ta droższa nie jest barwiona, natomiast z opisu i owszem...oO

Dzięki za foty, przydadzą się!

 

@pezetel spoglądając na te kalki znalazłem zębaty wzorek na przód...na żadnym zdjęciu nie widziałem B-17 w takim malowaniu, nie wiem co o tym myślec

Także dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

spoglądając na te kalki znalazłem zębaty wzorek na przód

 

No, teraz to zdębiałem. Zębaty wzorek ??? Może chodzi o oznaczenia misjii bojowych ( białe bomby, na czarnym tle ) pod kabiną pilotów samolotu "Milk Wagon", który był cały w naturalnym metalu ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

spoglądając na te kalki znalazłem zębaty wzorek na przód

 

No, teraz to zdębiałem. Zębaty wzorek ??? Może chodzi o oznaczenia misjii bojowych ( białe bomby, na czarnym tle ) pod kabiną pilotów samolotu "Milk Wagon", który był cały w naturalnym metalu ?

 

Pozdrawiam.

 

edit:// a jednak mój błąd i strony

zamiast 3 stron z 3 partiami kalkomanii pod rzad jest pomieszane i to mnie zmyliło x]

 

@HubertK przez pomyłkę spojrzałem na to:

CX012 B-17F Flying Fortress HAS 16,00

 

Wybaczcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas HS jak tam czytanie ze zrozumieniem u Ciebie?:mrgreen:

 

Nie napalajcie się tak! model oczywiście pójdzie pod warsztat, ale dopiero jak skończe raptorka =)

 

A raptorek skończony? Nie...

 

sam też nie mogę sie doczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:p

Narazie na raptorku szlifuje stateczniki i prace zawieszam do momentu zakupu kompresora ;>

Dlatego też mam zamiar zacząc zabawe z B-17 pod koniec tego miesiąca =)

Oczywiście, jeśłi dostane do tego czasu blaszki

 

Co do samego B-17 to niepokoi mnie pewna rzecz. Mianowicie mijsca po wypychaczas wew. kadłuba. Jest ich niewiele jak na ten rozmiar, ale ślady wyglądają tak: Kadłub, żebro, wypychacz, a więc nie dośc, że kupa zabawy z usunięciem ich to jeszcze będzie trzeba podrasowac żebra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę jutro kupic parę farbek ;>

Narazie zakupiłem:

155(oliwkowy cos tam) i 56(aluminium) humbrola oraz 382 revella(drewno)

 

Jutro planuję zakup:

 

zinc chromate green(poszukuję odpowiednika humbrolowskiego! proszę o propozycje)

jakiś brąz na mundury(też prosiłbym o prop.)

stalowy(11)

 

i chyba najważniejsze pytanie. Monogram proponuje pomarańczowaty kolor materiału na stanowiskchach strzeleckich i w paru innych miejscach.

Na zdjęciu wygląda to zupełnie inaczej:

137rr2.th.jpgthpix.gif

 

Nie wiem jaki kolor by to odwzorowywał...(no i jak zrobic kurz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Zinc Chromate Green to wydaje mi się, że dobrym odpowiednikiem Humbrola będzie 226. Jeżeli planujesz go pomalować na Olive Drab (155) to będziesz musiał kupić Nautral Gray (145) ,aby pomalować spód. Oprócz tego to nie mam bladego pojęcia jak pomalować ten kolor materiału, ale raczej nie był to pomarańczowy.

 

P.S. Sam planuję budowę B-17G tyle że to będzie Academy w 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.