Skocz do zawartości

B-17G FlyingFortress the Visible 1:48


dziuba

Rekomendowane odpowiedzi

Nie napalajcie się tak! model oczywiście pójdzie pod warsztat, ale dopiero jak skończe raptorka =)

Teraz chciałbym zadac parę pytań a potem będę tu relacjonował budowę ;)

mianowicie, czy te blaszki będą pasowały?

http://www.jadarhobby.pl/eduard-49337-b17g-flying-fortress-cockpit-interior-p-614.html

 

po 2gie jaką farbkę polecacie do oprysków? (kolor, firma)

 

po 3 zastanawiam się nad kolorystyką...wchodzi zielona i srebrna w grę

 

po 4: proszę o wszelkie możłiwe zdjęcia tego samolotu. mam już dośc pokaźną kolekcję, ale nadal mi brakuje takich rzeczy jak wnętrze i zbliżenia na działka np.

 

po 5: zdjęcia

 

 

dsc05453oj0.th.jpgthpix.gif

 

dsc05454xc4.th.jpgthpix.gif

 

dsc05455kj6.th.jpgthpix.gif

 

dsc05456mm2.th.jpgthpix.gif

 

dsc05457ng2.th.jpgthpix.gif

 

dsc05458db6.th.jpgthpix.gif

 

dsc05459by4.th.jpgthpix.gif

 

dsc05460ht5.th.jpgthpix.gif

 

 

 

 

ps. jak widac mam jż kółka żywiczne i przeźroczyste szybki w komplecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ale pytań :D

@HubertK a jest taki? i jak sie skontaktowac? około 600 części

 

@Boros sam kadłub ma długośc 45cm. rozpietosc sktzydeł koło 55

 

@Lucas HS w instrukcji podają ciemno zielony i "olive drab" i właśnie taką kolorystykę zastosuje. w oryginałach są jeszcze zółte, kremowe i takie ochydno zielone(wszystko obicia, sama rama czy co to tam zawsze zielone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, ten model "niestety" bez znaków charakterystycznych(chyba, że się zalicza do nich spaprana robota ;>) czy się boję....bardzo. Jest to model, który ma byc zadedykowany bratu, któru wciągnął mnie w tą "zabawę" większym odpowiednikiem B17 czyli B-29 w tej samej skali.

Ten model jako 1szy będzie miał takie duperele jak znaki użytkowania, blaszki, washing czy odpryski...chcę poświecic mu wiele czasu i mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak postęp prac?

 

przeczytaj wstęp

początrkowe prace powinny ruszyc mniej więcej w momencie, kiedy przyjdą blaszki =)

bardzo dziękuję wszystkim za zdjęcia!

mam już chyba wszystko co potrzebne =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystając z chwili czasu chciałbym zwrócic szczególną uwagę na precyzję z jaką monogram wykonał ten model. doprawy, jeżeli łączenia będą tak świetne jak częsci to wielka chwała dla monogramu.

 

dsc00436ev0.th.jpgthpix.gif

 

dsc00437oh3.th.jpgthpix.gif

 

dsc00439fe3.th.jpgthpix.gif

 

dsc00440cz6.th.jpgthpix.gif

 

dsc00441nu1.th.jpgthpix.gif

 

dsc00443op8.th.jpgthpix.gif

 

dsc00444wk8.th.jpgthpix.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, polski eduard nie daje znaku życia, pozostaje czeski.

jutro troszkę z nudów chcę zabrac się za malowanie 4 ziomków pilnujących wózka z bombami przy zamolocie ;>

instrukcja proponuje takie malowanie(z ang.):

 

oficer i członkowie załogi nosili munduty, koszule i spodnie w kolorze khaki. Kurtki były wykonane z ciemno brązowej skóry, natomiast kamizelki były żółte. Pasek był w kolorze "budnego białego" bądź jasno szarego, czasami bywały żółto brązowe. Sprzączka na pasku była koloru srebrnego. Czapki przeważnie były brązowe, spodek czapki był wytarty u oficerów i miał brązowy "dzióbek" . "Clipboard" zazwyczaj bywał ciemno brązowy ze srebrną spinką. Buty były zrobione z brązowej skóry z naturalną wełną wystającą od góry.

 

 

jak myślicie? właśnie tak malowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziuba. muszę Cię zmartwić. Netykieta netykietą, ale chodzi o szacunek dla czytających.

Bocienszko pszeczytac jakktos wklepujebez znakuwi z blendamipoprostu odzuca...

Trochę przejaskrawiłem, ale jak Ci się to czytało?

Nie prowadzimy tu walki o poprawną polszczyznę, bo jak nie nauczy Was tego szkoła, to tym bardziej my. Ale jeśli chcesz, by ktokolwiek czytał Twoje posty (a mniemam, że taki masz cel skoro je piszesz), to dbaj o to, by były czytelne i zrozumiałe. I nie martw się - to nie dotyczy się tylko i wyłącznie Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak mus to mus. =) Posty pisże bardzo szybko o z przyzwyczajenia nie stosuję wielkich liter i polskich znaków. Skoro o wam przeszkadza- postaram sie to zmienic na tym forum. ;)

@Kermit jedną z głównych zasad netykiety jest zakas pisania posta pod postem, co ciągle tu łamiemy(nie wspominam, że czasem musimy)

 

Coś nt. modelu? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie będziemy walczyć, jak nie trzeba, po prostu prosimy o jakąś tam pisownię

Co to modelu... nie ma gadać. Ładnie odlany, czekamy na wykonanie

A co do:

 

Kermit jedną z głównych zasad netykiety jest zakas pisania posta pod postem, co ciągle tu łamiemy(nie wspominam, że czasem musimy)

Są wyjątki. Np 2 części relacji z budowy ze zdjęciami, kiedy nikt nie odpowiada.. Poza tym obowiązuje edytowanie postów

 

Sorry, nie będę się już bawił w admina xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.