Skocz do zawartości

B-17G FlyingFortress the Visible 1:48


dziuba

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie to i tak dobrze Ci idzie. Jestem pod wrażeniem.

I mam pytanie, przed nałożeniem łosza położyc lakier czy po?
Powiadają, że i przed i po...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Witam po dłuuugiej przerwie

W tym czasie prawie nic nie zrobiłem, jednakże zacząłem prace nad obszarem ponad wejściem za kabiną pilotów(jeśli ktoś wie o co chodzi x])

Oto efekty 3 dni dłubania:

 

20090211016rm1.jpg

w640.png

 

20090211017gw4.jpg

w640.png

 

20090211018qz9.jpg

w640.png

 

20090211019ps9.jpg

w640.png

 

dla porównania oryginał(po prawej na górze):

 

020cz8.jpg

w640.png

 

Jak zwykle wychodzi mi fuszerka, ale co ja poradzę...:(

Proszę o sugestie =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, na tym etapie dłubanie nad tym elementem skończona

Potem jeszcze oare drucików dojdzie no i oczywiście kolor.

Żadnych rad co dalej ne dostałem więc wg własnego "widzimisie" ;]

Jednak proszę o jakieś opinie ...

 

 

20090214026nw2.jpg

 

20090214028yk4.jpg

 

20090214031ye3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Hym, temat umarł śmiercią naturalną, nie ma to jak napisać po 2 latach Lecz ostatnio odkopałem model i co prawda nie wiem, czy znajdę czas i chęci, aby go dokończyć, ale udało mi się już co nieco zacząć zdjęcia prawie skończonego fotela pilota:

 

imag0053o.th.jpg

 

imag0049qw.th.jpg

 

imag0047aq.th.jpg

 

imag0050e.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Dobrze, że coś się wreszcie ruszyło w temacie.

Oby następne przerwy były już krótsze. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... a myśmy sobie tu z Mosesem ostatnio tak sobie właśnie rozmawiali na temat tego modelu . Nawet nie wiedziałem, że tu taka relacyja się toczy ale dobry moment sobie wybrałeś żeby o sobie przypomnieć bo akurat rozpocząłem polowanie na ten model .

 

Pozdrawiam i powodzenia

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piter, ano dobry, dobry w razie czego służę ogólnymi planami konstrukcyjnymi i tym podobnymi się nazbierało tego oO Co do polowania...już za moich czasów(kupowałem go 3 lata temu?) był ciężki do dostania, jestem ciekaw, jak to wygląda teraz =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-budka z modelami itp Jest tego trochę - jeden nawet za 30$ kup teraz - jak wychacze gdzieś 2 sztuki z jednej lokalizacji to dam znać bo jednak trzeba troszkę wyłożyć na przesyłkę. Co do planów i dokumentacji to mam tego na tony, ale dzięki za propozycje . Możliwe, że w niedalekiej przyszłości dotrą do mnie zdjęcia żyjącego oryginału bo zleciłem takowe do wykonania więc na pewno się podzielę, natomiast może... może..... mooooże ... w troszkę dalszej przyszłości będzie okazja dotknąć fortecy na żywo... ale o tym ciiii bo nie chcę zapeszać .

Pozdrawiam

Piotrek

 

P.S. kurde, widzę, że się znowu fajny kącik robi - to tak jak otwarcie nowej knajpy na dzielnicy z fajnym klimatem i fajnymi ludźmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie męczę prawą ścianę kabiny pilotów...o masakra, wykończą mnie te fototrawki

Jakieś zdjątko poglądowe:

 

imag0054ch.th.jpg

 

A teraz się przewietrzyć bo moje super glue daje strasznie niemiłe opary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
jakim cudem złapac i przykelic kawałek wielkości 1/3milimetra?:D

gdzieś niedawno wyczytałem, chyba na tym forum, o patencie na jakąś masę plastyczną, do której można lekko przytwierdzić taki mikry element i wtedy dokleić w zamierzone miejsce.

Brzmi rozsądnie.

 

ja na "drobniaki" robię tak ---- taśma malarska

(z jednej strony zagjęta aby ją trzymać) na to drobiazg + klej z jednej i z drugiej po kropli a następnie łącznie z taśmą przykładam na miejsce i czekam parę minut aż przyłapie i skalpelem delikatnie taśmę odrywam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.