Skocz do zawartości

B-17G FlyingFortress the Visible 1:48


dziuba

Rekomendowane odpowiedzi

jakim cudem złapac i przykelic kawałek wielkości 1/3milimetra?:D

gdzieś niedawno wyczytałem, chyba na tym forum, o patencie na jakąś masę plastyczną, do której można lekko przytwierdzić taki mikry element i wtedy dokleić w zamierzone miejsce.

Brzmi rozsądnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

czyżby coś typu pattafix?

szukałem nie mogę znaleźć. Myślę, że zwykła plastelina mogla by być, albo nakleić na kawałek słabej taśmy klejącej-właśnie mi do głowy przyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu moje pytanie, pamiętam, że aby zrobic na licznikach itp. efekt szybki coś się do środka wpuszczało, jakiś płyn. decalfix? pamięta ktoś nazwę?

 

ClearFix świetnie nadaje się do robienia szybek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa patenty Andrzeja Ziobra.

Drobne elementy najłatwiej przykleja się przy pomocy patyczka. Ustawiamy element modelu, do którego ta drobnostka będzie przyklejona, nieruchomo. Następnie zwilżamy delikatnie koniec patyczka i nakładamy na niego część. Malutka kropelka CA (którą chyba najłątwiej nałożyć cienką igłą) i przykładamy element we właściwe miejsce trzymając patyczek obiema rękami (WAŻNE! Jedną ręką przyłożenie go we właściwym miejscu we właściwy sposób jest praktycznie niemożliwe). Gdy klej zaschnie, po prostu delikatnie odrywamy patyczek.

Co do zegarów to podklejamy pod tablicę z wywierconymi otworami w miejscu zegarów wydruk wykonany w wysokiej rozdzielczości na błyszczącym papierze fotograficznym. Da nam to ładny połysk upraszczając równocześnie konstrukcję, gdyż nie trzeba podklejać żadnej folii. Wpuszczanie w zegary kropelek lakieru itp. utrudnia dojrzenie podziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArmiA, mam 8 częściową tablicę z fototrawek ( Dzięki za patent z patyczkiem)

w dziurki na szybki zapuściłęm igłą tegoż kelju, o którym wspominałem, i wyszło całkiem przyjemnie

Zastanawia mnie tykllo to, że pod blaszką został kawałem plastiku...na instrukcji montażu już go nie powinno byc. Chyba go wytne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skończyłem kleic tablicę

Tragedia! x]

doklejenie pedałów okazało się tak trudne, że zajęło mi to ok 4h(a i tak krzywo wyszło...). Udało mi się też puścic kebelki bo belkach koło pedałów(w oryginale idą co prawda po takim schodku w tych belkach czy jak to nazwa, ale niestety tutaj nie miałem takiego miejsca więc...)

Teraz co mnie zastanawia. Walnąc na to jakiś podkładzik typu surfacer czy lac farbe od razu?

[zdjęcia jak telefon odzyskam]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jakim kolorem walnąc powierzchnię samolotu.(co do wnętrza będzie to napewno 226 humbrolla)

Nabyłem dziś 2 farbki vallejo, które bardzo mi się spodobały!

powinno to wyglądac mniej więcej jak kolory na Dakocie z tematu kolegi Ipkinssa.

Jakieś propozycje?

(ps. sorry za ilośc pytań ale wolę spytac niż zespuc ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doczytałem temat Ipkinssa jeszcze raz i jednak inny kolor

Ja mam brown violet(jest troszkę ciemniejszy niż użyty przez niego olive drab i o dziwo-pomimo nazwy-jest zielony;))

 

edit:// pomalowałem kawałek złomu na ten kolor i oto jak wygląda:

 

dsc00462ia8.jpg

w640.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uparłeś się na farby Valllejo to trzeba było pomalować na 043 (w ich palecie kolorów to jest właśnie Olive Drab). Ja wolę malować Humbrolami, w końcu mam przelicznik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uparłem się, chciałem spróbowac i nadal myślę

Humbrolka wydaje mi się troszkę za zielona..

A jakby tego vallejo jeszcze pobrudzic i zrobic coś imitującego kurz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś imitującego kurz...

Aż tak długo to te B-17 na lotnisku nie stały, chyba, że to będzie eksponat muzealny...

 

Humbrolka wydaje mi się troszkę za zielona..

Eee tam... Tą farbę też można w końcu "pobrudzić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B-17 latają jak na dziś bardzo rzadko..

Widziałem zdjęcia z lotniska i są dośc podniszczone(może to nie kurz? wygląda jak, może poprostu wyblakło w pewnych miejscach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem raczej nad odwzorowaniem obecnej...czy jednak lepiej zrobic taką z II? Pozatym mam poważne ątpliwości czy nie zrobic jednak całości zamiast półprzeźroczystej

 

edit:// chyba jednak humbrolle...czemu? nałożyłem troszq washa na te vallejo...washa z olejnych...bardzo ładnie farba odeszła x]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą przeźroczystą połówką to raczej zależy od wykonania wnętrza. Masz do niego blaszki, więc jeśli nic nie skopiesz będziesz miał, co eksponować. Jak coś nie wyjdzie to cóż... będzie trzeba ukryć. Jeśli chcesz wykonać malowanie samolotu, który lata obecnie to będziesz musiał odpowiednio dobrać malowanie do niego (w końcu na chodzie jest tylko kilkanaście B-17). Zajrzyj do tego tematu: viewtopic.php?t=9654

 

Co do washa, to na farbę położyłeś lakier??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nie ładniej będzie wyglądał model w całości...?:>

Brat(były modelarz) proponował, abym większośc tej przeżroczystej połówki zamalował, a zostawił tylko prostokąciki w tych najważniejszych miejscach...

Nie, lakieru nie kładłem(niestety nie mam gdzie kupic ;<, w rodowym sklepie nie ma a w necie głupio płacic tyle za lakier ile za przesyłkę...)

 

 

mały edit: którą wersję wybiorę zależy od dostępności kalek chyba najbardziej,...

z latających wchodzą w grę tylko

Texas Raiders

Thunderbird

Nine o' Nine

B17 Flying Fortress

Pink Lady

Sally B.

(kolorystycznie)

ale nigdzie nie mogę znaleśc ŻADNYCH kompletnych kalek więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, lakieru nie kładłem

Aaaa widzisz... Wyjaśniania byłoby trochę za dużo, więc zajrzyj do tego tematu: viewtopic.php?t=6669

Kalkomanie do B-17 w 1/48 widziałem kiedyś w jakimś zagranicznym sklepie. Malowania były tylko i wyłącznie z nose artami, ale Pink Lady i Sally B. tam chyba nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Malowania były tylko i wyłącznie z nose artami(...)

 

a co to jest jeśli można...;)

Niestety za granicą totalnie nie mam pojęcia gdzie szukac :/

wcześniej pezetel podał mi link do jadara, ale niestety były tylko 2 na 3 części...(nawet już nie pamiętam dla jakiego konkretnie samolotu) a teraz już i nawet tych nie ma...Kalki z mojego modelu są do Scorchy II, która nie dośc, że nie lata to jeszcze jest srebrna(któryż to kolor odrzuciłem na wstęie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jest jeśli można...;)

Rysunki na samolotach, przeważnie gołe panienki

Jeśli nigdzie nie ma kalkomanii to cóż... pozostaje szukać.

A Scorchy II to jest zajefajne malowanie! Szkoda, że nie robisz właśnie tego albo innego srebrnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe! I za to lubię Anerykańskich pilotów

Srebrny kolor Fortecy raczej kojarzy mi się z B-29 aniżeli z B-17.

Znalazłem TU coś co wygląda na kalki do B-17...?

 

Poniżej linki do zdjęc kalek, które gdzieś powinny byc i niestety nie ma mi odpowiadających

http://www.swannysmodels.com/images/B17G/ss48023.jpg

http://www.swannysmodels.com/images/B17G/ss48672.jpg

http://www.swannysmodels.com/images/B17G/ss48942.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"American Beauty" ma mój głos :D:D:D

 

 

Rozumiem, że ze względu na te wielkie, piękne, soczyste, młode...róże? :>>>>

Niestety American Beauty była srebrna ^88^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.