Skocz do zawartości

ORP Błyskawica od Mirage 1/400


LucasB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że postanowiłem wrócić do modelarstwa w tym roku już tak na poważnie to wybór padł na Błyskawicę . Od czasu do czasu budowałem jakieś małe modeliki z Lidla które od czasu do czasu sie pojawiają za 5-8 funtów  ale to były weekendowe modele. Mam straszny sentyment do tego okrętu bo był to mój pierwszy kartonowy model zbudowany w dzieciństwie z Małego Modelarza.  Model  od Mirage nie wygląda zbyt imponująco ale chcę dodać trochę detali.  Chętnie wysłucham wszelkich wskazówek.  Co do malowania to wciąż  się zastanawiam czy barwy wojenne czy np dzisiejsze jako muzeum . Jeśli poradzę sobie z tą skalą to będę budował flotę w tej skali . 

P.S. Przepraszam jeśli będę edytował ten post 50 razy ale muszę wykminić jak zdjęcia dodawać :) 

 

A62LHyah.jpg

Wywierciłem bulaje by dodać  trochę więcej detali do modelu - to nic nie kosztuje :) 

lA3Je9mh.jpg

XH1w7TRh.jpg

Schody i drabinki w tym modelu to jakiś żart wiec spróbuje je zamienić na elementy foto trawione od ABER

dYaPLW2h.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez LucasB
dodano zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zainteresowaniem pooglądam Twoje zmagania. Rozumiem, że od spodu wypełnisz czymś te bulaje, żeby nie prześwitywały, prawda?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, socjo1 napisał:

Z zainteresowaniem pooglądam Twoje zmagania. Rozumiem, że od spodu wypełnisz czymś te bulaje, żeby nie prześwitywały, prawda?

Dziękuje za miłe powitanie . Właściwie nie myślałem o tym , może wkleję jakaś płytkę przez środek . Wiem że to może za dużo ale myślę o oświetleniu więc nie mogę ich zaślepić .

Na razie wycinam i pasuje elementy i zacząłem zabawę z działami - chyba muszę sobie lepszą lupę sprawić do tych drobiazgów .

jbyUtI9h.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, LucasB napisał:

 Co do malowania to wciąż  się zastanawiam czy barwy wojenne czy np dzisiejsze jako muzeum .

 

A62LHyah.jpg

 

Nie znam modelu, ale sugerując się opisem to dużego wyboru nie masz. Ale barwy muzealne (kamo jakie ostatni raz będąc widziałem) też są wojenne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, LucasB napisał:

Co do malowania to wciąż  się zastanawiam czy barwy wojenne czy np dzisiejsze jako muzeum

32 minuty temu, Baas ArK napisał:

 Ale barwy muzealne (kamo jakie ostatni raz będąc widziałem) też są wojenne.

 

 jeśli chodzi o ten kamuflaż :

blyskawica.thumb.jpg.48de589ef8cfac85facf1d0614db00a1.jpg

 

to jest to jak najbardziej malowanie wojenne ---> kamuflaż nosi nazwę Admiralty Dark Disruptive

 

Błyskawica nosiła go od jesieni 1942 roku aż do remontu po kolizji z HMS Musketeer w lutym 1944 w bazie Scape Flow

Jest nawet zachowana fota Błyskotki wykonana zaraz po tym dzwonie  :szczerbol:

https://www.iwm.org.uk/collections/item/object/205154389

 

Edytowane przez M.A.V.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update - próbuje codziennie po pracy chociaż coś podłubać .

Próbuje coś zrobić z wyrzutnią  bomb głębinowych - na razie mam cos takiego .

 

EAhqDFzh.jpg

no i okna na mostku

hx8Lsd7h.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.