Skocz do zawartości

Rzeczna Gwiazda Śmierci, Aoshima+FiveStar, 1/700


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z zapowiedzią, teraz bedzie rzeczny temat. Po lÓCku mówiąc tematem niniejszego wONtku jest japońska kanonierka Uji, stan na koniec wojny.  Póki co zrobiłem kanapkę i ogoliłem pokład pod blachy...

 

IMG-20240619-WA0001.jpg

Edytowane przez Szydercza Gała
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Szydercza Gała changed the title to Rzeczna Gwiazda Śmierci, Aoshima+FiveStar, 1/700

Kanapka, trzeba podnieść żeby miało co w wodzie siedzieć i kawałek dna pokazać na falach. Poważnie sugeruję przeczytanie obu grupowych projekcikow ( huntowego i mutsukowego ), tam wszystkie te podstawy są przewalcowane na wszystkie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżniczka Le Wa wykradła już plany by ją zniszczyć atakiem kajaków?

Edytowane przez Lipa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Przez te ostatnie wygłupy w innych działach prawie zapomniałem jak sie lepi blaszki... prawie :haha:

Rośnie pancernik z masła, jajamoty sOM bez szans :haha:

IMG-20240624-WA0005.jpg

IMG-20240624-WA0004.jpg

Edytowane przez Szydercza Gała
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Szydercza Gała napisał:

Przez te ostatnie wygłupy w innych działach prawie zapomniałem jak sie lepi blaszki... prawie :haha:

Rośnie pancernik z masła, jaja otyło sOM bez szans :haha:

IMG-20240624-WA0005.jpg

IMG-20240624-WA0004.jpg

Nie miałem pojęcia o takich okrętach. Paczam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, donalyah00 napisał:

dŻĄka będzie płynąć czy się po prostu gdzieś unosić na wodzie przy brzegu planszy?

jest tak mała że nawet kilwateru w tej glinie nie zostawia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżonka mała  i płaskodenna, nie było sensu odciskać, 3 sekundy proxxonem i będzie dla niej miejsce. Odkosow nie rzeźbiłem,  bo Gwiazda będzie sunąć  majestatycznie, albo w ogóle kiwać się na beczce.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zaramkowane. 6mm MDF nie dało rady i tak zrobiło się śmigło :haha:

Nie wspominałem wcześniej, ale kłódkową wersje też sobie zrobiłem. Niestety moja kłódka nadaje się raczej do 350. Natomiast sama metoda jest technicznie jak najbardziej skuteczna i przyjemna w zastosowaniu :haha:

 

WhatsApp Image 2024-07-05 at 11.53.30.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczny kisiel, jeszcze bez pianki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nadbudówkowy gumoleon:

Obrazek

Obrazek

Nietypowo dla japońskich małych okrętów, większość pokładu była drewniana:

Obrazek

Obrazek

No i dżonka, w trakcie:

Obrazek

Obrazek

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wszystko zaczyna wyglądać - kolor wody, żagli dżonki i gumoleum, drewno pokładów - będzie smakowicie.

Zaciekawił mnie łańcuch kotwiczny odlany razem z kadłubem, ale na żywo to musi być maleństwo, więc nie będzie psuło efektu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na tyle przyzwoity, że blaszany, którym możnaby go zastąpić, nie stanowiłby specjalnej poprawy, ergo szkoda czasu i energii :haha:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.