Skocz do zawartości

DKM Navy Type VII-C U-Boat Hobby Boss 1:350


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam.

Przykleiłem elementy fototrawione do kadłuba.

Jeszcze tylko przykleję wszystko do kiosku i zaczynam malować.

9Vfd954.jpeg

 

xqFYnZd.jpeg

 

Co do piany to mam pianę z Vallejo

Spróbuję z tym specyfikiem.

TRZmHn5.png

 

@Szydercza Gała jeżeli chodzi o watę, to używasz waty opatrunkowej bawełnianej?

Bo ja mam bawełnianą oraz bawełniano-wiskozową i występują tam takie farfocle jak poniżej.

Nie da się jej fajnie rozczesać, a może da ale jest to trudne.

cvBBJGR.jpeg

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
13 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Sama bawełna, czasem sie jakiś fuzel trafi ale rzadko.

17261726914784051449349724999551.jpg

17261727317444627540777226888622.jpg

Widać, że wata wacie nie równa.

Wata z Johnson's baby którą zaprezentowałeś, jest w Polsce niedostępna. Musiał bym ją z Anglii sprowadzać.

Żona kupiła mi z Bella i jest ok, bez tych farfocli.

A żel do piany z AK już zamówiłem:super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją wodę robię tak

1. Pokrywam całą wodę  Liquitex Gloss Medium & Varnish (zielony) 1 warstwa

2. Biorę mały kawałek waty, miejsce na wodzie gdzie chce dać pianę smaruje powyższym medium, nakładam watę szerokim płaskim pędzlem i delikatnie ją zwilżam medium. Jak się da za dużo medium to wata robi się przezroczysta. Zawsze można dołożyć w to miejsce waty jeśli za bardzo zniknie.

3. Gdy wata już jest nałożona i wyschła nakładam na nią żel AK Water Gel Transparent

4. Całą wodę poza pianą smaruje 2-3 warstwami Liquitex High Gloss Varnish 

5. Miejscami gdzie chce dodać trochę więcej piany na wacie delikatnie smaruje pianą od AK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

W dniu 22.09.2024 o 22:50, M.A.V. napisał:

popracuj jeszcze nad tymi peryskopami....  trochę koślawe i dziwne zgrubienia w niektórych miejscach...

Jak będziesz jeszcze kiedyś robił VII  to polecam ten zestawik :

https://www.mojehobby.pl/products/Zestaw-luf-i-peryskopow-U-Boot-VII.html

 

Coś pokombinuję jeszcze.

 

Tymczasem mały postęp, kadłub pomalowałem ciemnoszarym kolorem.

f0qCs9O.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
W dniu 1.10.2024 o 19:32, Szydercza Gała napisał:

Już na pierwszym powinno się cos dziać, nie o to przecież chodzi żeby model otynkować farbą.

Teraz mnie zaskoczyłeś. W samolocie,  czymś na gąsienicach lub kołach wiedział bym co mam zrobić. Natomiast teraz już od dwóch dni się głowię co mam zrobić z tym oktetem i jestem kompletnie zielony. Myślałem, że zielone glony, rdza itp., załatwią sprawę brudu i zacieków. A tu przed malowaniem na okręcie podwodnym preshading się też robi? Widziałem jak malujecie te kafelki na swoich statkach, myślałem że to dlatego bo mają płaskie burty i pływają a okręt podwodny jest obły i pływa pod wodą.

Nie wiem poddaję się.:miecz:

Ale dziękuję  za podpowiedz:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:haha:dlatego ze jest obły, mozna go potraktowac jak samolot, można pocieniowac jak czołg.... wszystko można. Mozna i sam brud i syf, ale fajniej wychodzi jak  z samym kolorem też cos sie dzieje...

Nic więcej już nie pisze, bo zaraz posypią się na mnie gromy, a z pod szafy wyjdą ci którzy twierdzą że Admirał Unrug zabronił stakOM się brudzić :wink:

Edytowane przez Szydercza Gała
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
15 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Nic więcej już nie pisze, bo zaraz posypią się na mnie gromy

U mnie w tematach gromy się sypać nie będą, bo są one otwarte dla wszystkich.

Ale dzięki, coś jeszcze powalczę.:super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szydercza Gała napisał:

....a z pod szafy wyjdą ci którzy twierdzą że Admirał Unrug zabronił stakOM się brudzić :wink:

bo porządek musi być !  jak załoga nie miała co robić to obowiązkowo szorowała i polerowała wszystko - miało się świecić jak Kominowe jajca  :haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tak wyglądał przed położeniem lakieru bezbarwnego. Zrobiłem tylko priszejdowe marmurki w kilku kolorach i położyłem jaśniejsze kolory niż oryginalnOM farbOM. Ja akurat lubię komiksowe zabaweczki oraz już podczas malowania planowałem malowanie pod mocny, rozumISZ, łetering. To tylko przykład i można pocieniować w inny sposób, innymi technikami. Osobiście uważam, że jakiekolwiek cieniowanie zawsze będzie lepiej wyglądać niż  tzw. "Fabryka". Tym bardziej jak już wspomniano, że masz b. ładną wodę.

DSC00186.thumb.JPG.e5cc8f4fa9ac5699dc70addb228cd16a.JPG

 

Tak wyglądał początek zabawy gdy zrobiłem sobie szkic, który potem uzupełniłem ok 4-5 innymi farbkami nim położyłem właściwe kolory

DSC00162.thumb.JPG.fe8fa822817651004ec573722009b58e.JPG

 

Mam nadzieję, że nie przekraczam dobrych obyczajów śmiecąc fotkami swoich zabaweczek. Uznałem, ze łatwiej będzie dyskutować mając jakieś obrazki. Michał na swojej babie jadze też cieniował tyle, że w inny sposób. Okręty podwodne to dość ciekawy temat jeśli chodzi o kolor modulejszyn.

 

 

Edytowane przez Lipa
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz wywołałeś BABĘ JAGĘ z lasu to pokażę o czym mowa:

 

Przed nałożeniem bazowego koloru na dno:

 

Obrazek

 

i po bazie:

 

Obrazek

 

góra przed bazą:

 

Obrazek

 

i po bazie:

 

Obrazek

 

A tu ju z na gotowo

 

Obrazek

 

Także jak widzisz i tu i tu podłodka. Nie ważne jakią metodę przyjmiesz, grunt  żeby był efekt ŁAŁ :haha:

 

 

Edytowane przez Szydercza Gała
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.