Skocz do zawartości

Swordfish


KARPIU

Rekomendowane odpowiedzi

Tematu kolorystyki nei poruszam bo tu ostre spory były. Co mogę powiedzieć: owiewka niepomalowana. Farba położona ok. Zdjęcia rób "ze" światłem a nie pod światło, możliwie w naturalnym świetle. I broń Cie Panie Boże z lampą! Nie wolno! Naciągi no ujdą, ale warto pomyśleć nad zmianą sposobu ich zakładania - znawcy niech się wypowiedzą. Jam jeno prosty jednopłatosklejacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swordy miały malowanie góry jak spit późniejszy. spód błękitny ale jaśniejszy od niemieckich, (też czasem występował kolor biały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciągi zdecydowanie za grube, do tego źle zamocowane - nie powinny być przywiązane do słupków, tylko wychodzić ze skrzydła - najłatwiej zrobić to wywiercając cienkim wiertełkiem dziurki w płatach, przeciągając przez nie linkę (np. wyciągniętą z pończoch albo jeszcze lepiej jedwabną), zabezpieczając ją kropelką CA, a następnie zaszpachlować otwór i drobnym pędzelkiem poprawić malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychu-onisk, niech Cię ręka boska broni! Wszak Sworfishe miały morski kamuflaż, dark slate green i extra dark sea gray na górnych i sky na dolnych powierzchniach! Kolorystyka straszna spód wygląda jak RLM76 MM, a i te naciągi kapkę grube. Z czego są? Ogólnie-"jestem na nie". Ale podszedłeś ambitnie, bo z linkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No samolocik taki jak mój. Nawet nieźle zrobiony, ale... te naciągi. Pofatygowałeś się i ci to srednio wyszło. Oweiwka nie pomalowana ale to juz wspomniane. I co mnie najbardziej razi to, to, że on sie świeci... albo mi się wydaje. Model ma złe malowanie. Looknij na moje malowanie. Jest zbliżone do oryginału:

viewtopic.php?t=9939

 

Pozatym nawet, nawet ci wyszło moim zdaniem :P

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swordy miały malowanie góry jak spit późniejszy. spód błękitny ale jaśniejszy od niemieckich, (też czasem występował kolor biały)

Po co dajesz rady innym skoro nie znasz się na tym o czym piszesz?

Gdzie widziałeś kamo Temporary Land Scheme na Swordfishach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze to co wyczytałem, gdzieś kiedyś sprawdzałem i wyszło że miały jak Spity na górze, nie moja wina że ktoś tam popełnił błąd... choć przyznaje że ten błąd powtórzyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlagodze nieco oceny moich kolegow.

Warsztatowo jest calkiem znosnie. Po usunieciu tych nieszczesliwych nitek, Twoj Swordfish bedzie wygladal lepiej. Owiewke mozesz jeszcze mozesz podmalowac.

 

Merytorycznie..., nie znam sie na Swordfisha'ach, ale przedmowcy powiedzieli juz chyba wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie znasz się na tym o czym piszesz?

Gdzie widziałeś kamo Temporary Land Scheme...

Podkreślenie moje.

Temperate Land Scheme! Sorry, moja literówka

Nawet nie Temperate, tylko Kolega napisał "PÓŹNY kamuflaż Spitów" czyli chodziło o Day Fighter...obok DG Ocean Grey.

ZADEN morski nie miał Day Fightera na górnych powierzchniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.