Skocz do zawartości

Nooteboom Mega Windmill Transporter - Relacja z Budowy


MiloszKr

Rekomendowane odpowiedzi

Złorzyłem całość na sucho by zobaczyć efekt końcowy. Poprostu efekt powala i długość przeraża na pozytyw tego słowa. A telefonik taki malutki przy tym modeliku.

dscn8494pj3.jpg

 

Wyszło słonko na polku więc i wyszedłem z modelem na sesje . Wszystko widać co zostało zrobione od ostatniego razu.

Nie będę sie rozpisywał fotki:

dscn8496df7.jpg

dscn8497qw6.jpg

dscn8498rv2.jpg

dscn8499qe8.jpg

dscn8500xz1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 194
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rewelacja, na własne oczy widziałem podobną naczepę raz, ale była bez ładunku.

A jeśli chodzi o folię aluminiową, to dzisiaj widziałem w praktikerze aluminiową folię samoprzylepną w rolce, która mogłaby imitować chrom. Cena ok 10 zł za rolkę, starczy na 100 lat.

Jesteś wielki, podziwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dawno mnie tutaj nie było oj dawno. Od jakiegoś czasu pracuje nad modelem. Myśle że nie mam się co rozpisywać wszyscy zauwarzą rużnice miedzy fotkami z września a z stycznia:)

A oto fotki This is Show Time:

dscn9569cq2.jpg

dscn9570az7.jpg

dscn9571eu7.jpg

dscn9572tp8.jpg

dscn9573uv4.jpg

Imała przymiarka całości..:

dscn9575df3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Znów jakiś czas mnie nie było Tutaj więc pora znów borobić mały szum kilka osób powysyłać do Chirirgów i dentystów Czas na małą aktualizację

 

Od dłuższego czasu męczyłem się nad zbudowaniem rozdzielacza do przewodów pneumatycznych. Wsumie wykonałem ich z 5 rodzaji z czego przedstawiony na fotce jest najbardziej zadowalajacym rozdzielaczme o jaki mi chodziło. Moneta dla poruwnania wielkości.

dscn01116cw.jpg

Oryginał:

66316334353461391bj.jpg

 

Rozdzielacz i przewody zostały zamocowane już na stałe a przewody podpięte do siłowników i rozdzielacza. W miejscu w którym widać niedomalowania będzie zastosowany brudzing.

dscn01354id.jpg

dscn01360is.jpg

dscn01372xo.jpg

dscn01395oz.jpg

 

Instalacja na ramieniu po długim czasie zostałą ukończona. Jak widać wszystko jest popodpinane w swoje miejsca. Ramię połączone na stałe z wuzkiem 7 osiowym. Przewody od tablicy przyłączy połączone z skrzynkami rozdzielczymi w wuzku. Chyba to by było na tyle tych przyjemności

dscn0153ko2.jpg

dscn0155yj0.jpg

dscn0156qb0.jpg

dscn0157ji9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów jakiś czas mnie nie było Tutaj więc pora znów borobić mały szum kilka osób powysyłać do Chirirgów i dentystów ]

Właśnie walnąłem koparą o ziemię i zaraz lecę do dentysty wstawiać zęby, więc spodziewaj się rachunku

Naczepka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jakiśczas temu przeszła mi chwilowo wenna na Scanie 10x4 Więc zabrałem sie za Nootebooma. Pręciki elegancko wypoziomowane i ułożone ruwniutko +- 1 mm odchyłki. Zawieszenie z osiami i kołyską załorzone na sucho.

dscn0435bz8.jpg

dscn0438lp8.jpg

dscn0439qb7.jpg

 

Dziś na wieczór pokusiłem się o złorzenie całości. Jak się okazuje monstrum jest olbrzymie aż dziw jak cała konstrukcja utrzymuje prawei 2 Kg baniak imitujacy turbinę.

Kilka fotek :

dscn0441qq4.jpg

dscn0443yc1.jpg

dscn0444li0.jpg

dscn0449wz3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... Mój 22 letni brat, który jest kompletnym laikiem w dziedzinie samochodów ciężarowych, a tym bardziej modelarstwa po zobaczeniu tych zdjęć (a przecież to dopiero namiastka efektu końcowego) powiedział "O ja pierd.... nicze " Szczerze mówiąc zgadzam się z nim w 100%

 

Cuda Panie, cuda!!

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz zestaw mógłby mieć gablotę ale zwarzywszy na dł modelu to niewiem jak byś to przewoził na wystawy nie mam pojęcia, chyba że będziesz jeżdził na wystawy z podstawką a model na pułce i za gablotą prawda !!!! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i za gablotą prawda !!!!

 

 

Wojtek jeśli chcesz zakończyć zdanie słowem "prawda" to bardziej w postaci: "i za gablotą, prawda?" Forma której używasz jest tak niezrozumiała (szczególnie z piętnastoma wykrzyknikami na końcu zdania), że wygląda to jakbyś swoje zdanie narzucał innym. A może tę prawdę Miłosz ma postawić za gablotą?? Tylko trochę nie bardzo to rozumiem. Bardzo Cię proszę staraj się pisać kilka zdań prostych ( z jednym orzeczeniem), ale bardziej zrozumiałych aniżeli jedno zdanie na 4 linijki z którego nic nie wynika.

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek niech Cię główka nierozboli od myślenia jak będzie przewożony model na konkursy. Tak samo jak każdy inny na podstawce o długości 170 cm i do samochodu.. A gablota będzie jednolita wykonana z plexiglasu w firmie AdPlex i zostanie odebrana na MTM 2007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKej to tylko, moja dygresja była pozdrawiam W.T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.