Skocz do zawartości

Nooteboom Mega Windmill Transporter - Relacja z Budowy


MiloszKr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Trzeba odkorzyć co nieco ten temat. A więc jedno wahadło(ramię) jest już skończone wszytkie przewody podpięte na swoje miejsce pilot tabliczki ostrzegawecza a także kabelki do tablic ostrzegawczych zamocowane. Zostały jedynie jakieś drobne slady ekspluatavcyjne. W najbliższym czasie przejde się do sklepu dla plastyków po pastele. Koniec zamulania pora na fotki:

 

img3957sz7.jpg

img3964cp6.jpg

img3965si5.jpg

img3966lj4.jpg

img3977ay3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mnożą się u Ciebie te kabelki Miłosz jak nie wiem co, ale to dobrze, bo model dzięki temu wygląda coraz bardziej realnie. Pozdrawiam i mam nadzieję, że następna aktualizacja troche prędzej będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Skoro Marcin narzeka że żadko sa aktualizacje to teraz powinny być dość często

 

Skoro jedno wahadło jest skończone to na warsztat wziołem Turbinę Vestas V90. Wytłoczyłem linie za pomoca papieru 400ka mając za liniał tasme maskującą. I wbiłem 204 nitty co 14 mm z dokładnoscią odchyłki 0,2mm.

 

fotki:

img4152fv2.jpg

img4153vn5.jpg

Wlot powietrza do turbiny:

img4155ic2.jpg

Na oryginalnym zdjęciu turbiny element zasłonięty na kreomowo na dupie turbiny:

vestasv90wr2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Modelu Turbina wazy 2 KG i 88 Gram. A jako prawdziwa 1:1 waży 56 Ton

Zaś cała Turbina z wirnikiem i płatami śmigieł wazy 102 tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pora na ciąg dalszy prac na modelem.

Druga łapa jest już prawie na ukończeniu trzeba drobić kilka przewodów spiąć co nieco i będzie wszystko gotowe do podłączenia na 7 i 3 osiowy wuzek. Na koniec zostawiam sobie 3 osiowy wuzek i turbine.

Fotki:

img4286oh4.jpg

img4287bt7.jpg

img4288nm8.jpg

img4289ev6.jpg

img4290gb5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wózki robią wrażenie Ciekawi mnie czy utrzymają one turbinę w powietrzu, czy nie będzie ona za ciężka i nie klapnie na ziemię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadzam się z Andrzejem, czy ona nie będzie zaciężka, Miłosz kiedy połączysz turbinę z wózkami, nie mogę się już doczekać.

 

P.S jedno jeszcze pytanko, ile ty już kleisz tą naczepę Miłoszu chyba jest trudna co ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Andrzeju łapy jak i stopy pod łapami utrzymaja ciężar turbinny i nie załamią sie do wewnątrz jak widać w innych modelach już złorzonych przez modelarzy z zagranicy wszystko się trzyma

 

Do Wojtek Tul Naczepe wsumie dostałem w Maju 2006 roku a za budowe zabrałem się jakoś w połowie Sierpnia 2006 roku. Naczepa sama w sobie do zbudowania jest prosta wszystkie elementy pasują idealnie do siebie. Lecz ja postanowiłem zrobić naczepe z jak najbardziej odwzorowaną instalacją hydrauliczno pneumatyczno elektryczną na tyle na ile da się to. Jak widać na zdjeciach dobierane średnice żyłek otulinek i przewowód mniej więcej pasują do skali.

Ja chce mieć cioś więcej niż model. Chce miec jak najwierniejszą replikę tego modelu na tyle na imie moje możliwości mi pozwalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz jesteś wielki!

 

P.S.

I to jest modelarstwo redukcyjne w moim rozumieniu, jakby kto nie widział o co mi biegało w innym wątku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz jesteś wielki!

 

P.S.

I to jest modelarstwo redukcyjne w moim rozumieniu, jakby kto nie widział o co mi biegało w innym wątku ;)

 

Święta racja Ergie, to jest model i nie należy się śpieszyć, liczy się efekt końcowej pracy a nie dziadostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wczoraj w drugiej łapie było niepospinanie i nie popodpinane złączami i rodzielaczami ma już wszystko na miejscu. Czasem trzeba było ekwiblirystyczne operacje robić w przekładaniu przewowdów do siłowników podstawy wysuwanej z pod łapy ale się udało . Został do dorobienia pilot i przewody łączące oba wuzki ale to już zrobie jak model będzie w całości złorzony razem.

Fotki:

img4298yt3.jpg

img4300mv5.jpg

img4301ds5.jpg

img4303zx7.jpg

img4305in5.jpg

img4310bn9.jpg

I taka na smaczka całość:

img4307at0.jpg

 

Do Trucker93 za Scanię zabieram sie po niedzieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niech ktoś mi tu powie, że ten model i jego twórca nie są The Best ! Najbardziej, że tak powiem "podnieciła" mnie przymiarka. Nic mnie tak nie rusza, jak całokształt już prawie gotowego modelu. Z mojej strony mogę napisać tylko tyle, że okablowanie i wykonanie modelu jest wręcz wspaniałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy się 30zł odszkodowania za potłuczone ciało. Spadłem z krzesła i przez 5 min nie wiedziałem gdzie jestem i co zobaczyłem-....umarłem czy co??.

 

Model tak fantastyczny ze jedyne co mu brakuje to dyplomu za zajęcie 1 miejsca.I brakuje Scani ale cieszę się ze zaczynasz ja jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy się 30zł odszkodowania za potłuczone ciało. Spadłem z krzesła i przez 5 min nie wiedziałem gdzie jestem i co zobaczyłem-....umarłem czy co??.

Ja chce 300 bo taki mam dług.

 

Z niecierpliwością czekam na koniec prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko takie symboliczne 30.Model tak za...isty ze nie mogę wyjść z podziwu. tylko co to jest ta plama niebieska na turbinie.

 

Milosz a jak wysoko jest turbina od ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta plamka niebieska na turbinie bedzie zamalowana. Resztkuwke farby z aero potrzebowałem gdzieś złużyc to padło na turbine bo była pod ręką

Turbina w najniższym miejscu jest zawieszona 4,5mm nad ziemią a w najwyższym 6,5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.