Skocz do zawartości

Nooteboom Mega Windmill Transporter - Relacja z Budowy


MiloszKr

Rekomendowane odpowiedzi

Skromniutka aktualizacja. Rama w końcu została ukończona miejsca w których wcześniej były szpary zostały zaszpachlowane, teraz tylko pomalować.. Zderzak został już nastałe kabelki podczepione pod belke przednią. Każdy pręcik jest innej długości ale to się wyruwna. Zawieszenie pomalowane.

Fotki:

dscn7591pc1.jpg

dscn7592hi8.jpg

dscn7593gv5.jpg

dscn7594ao7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 194
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Za taką kasę producent nawet nie dał wymiarowych pręcików

Hej wydaje mi się, czy malujesz na żółto bez podkładu Kolor jest taki nierówny.

Z tego co wiem, a wiem od Miłosza, to on malował najpierw białym podkładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego cosię Andrzej orientuje to dobrze się orientuje,

 

Kolor wygląda na nieruwnomierny bo w niektórych miejsach jest poprzecierany bo byly jakieś drobne syfki i od obrubki szpachli.

 

Pręciki powiedzmy są podocinane wmiare ruwno ale miedzy niektórymi odchyłki są nawet o 3 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pręciki powiedzmy są podocinane wmiare równo ale miedzy niektórymi odchyłki są nawet o 3 mm.

Powiadasz 3 mm. moim zdaniem to bardzo duza różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety 3 osiowy wuzek przez ciotkę został deczko uszkodzony. A że ten element był zaraz po pomalowaniu to troszku remontu będzie potrzebował. Począwszy od zeskrobania farby po wyszlifowanie z szpachlowaniem i pomalowania jeszcze raz.

dscn7622cu6.jpg

Gdy 3 osiowy wuzek lerzał zabrałem się za ten dłuższy wszystko widać na zdjęciacj. Jak by się ktoś zastanawiał co to z przewód biegnie miedzy belkami powiem że w prawdziwym jest to linka stalowa gdzie podpina się instalacje nieskiego ciśnienia (pęk przewodów).

Dość zanudzania Fotki:

dscn7624mf4.jpg

dscn7625wb2.jpg

Kołyska do 3 osiowego wuzka i łącznik do 7 osiowego.

dscn7626kn1.jpg

dscn7627zl2.jpg

Ah te elementy fototrawione.

dscn7637tn0.jpg

Mała przymiarka.

dscn7639sx2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzylem się i wuzek 3 osiowy poleciał w DOT-a do zmycia farby jak i reszty jego elementów.

Zato popracowałem nad 7 osiowym wuzkiem i oto efekt z prac.

fotki:

dscn7642ui8.jpg

dscn7645fz6.jpg

dscn7647jm3.jpg

dscn7648xr0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku zaczynam kompletować instalacje w jedną całość ale widze że drogą będzie długa i kręta. Podpięte zostały 2 zbiorniki od magazynowania niskiego ciśnienia. A także 2 przewody elektryczne do obrysówek pojazdu. i Instalacja pneumatyczna do siłowników majacych za zadanie skręcania osiami.

A teraz fotki:

dscn7649oi4.jpg

dscn7651jx6.jpg

 

Tak wygląda w orginale:

6166646335366565ij9.jpg

A tak w modelu:

dscn7654jz0.jpg

Oczywiście nieskończona.

Tak wygląda w orginale:

3331373234303761xr2.jpg

A tak w modelu:

dscn7655qm6.jpg

Instalacja doprowadzajaca cisnienie do siłowników skręcajacych osiami. Brak jednego przewodu zrobiony będzie z żyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła jazda :D:D A czy ja dobrze widze, że te części odpowiadające za skręcanie osi są skręcone śrubkami?? To twój patent, czy firma dała śrubki do zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Praetorian

Patent ze srubkami i tego typu sprawami wymyśliła firma Mad Modell.

 

Do Majek

Wuzki czyli cały układ skrętny rozmontuje do lakierunku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie 7 osiowego wuzka zostalo złorzone i umocowane do przymiarki do reszty ramy. Widać że Guido dobrze mi proponował rozwiązanie instalacji pnuematycznej do poduszke ze względu na dośc wysokie wysunięcie ostanich skrajnych wuzków w modelu.

Dość ględzenia fotki:

dscn7675fv6.jpg

dscn7676kw4.jpg

dscn7676kw4.jpg

 

Przewody kabelki ijeszcze raz przewody. Dziś co zrobiłem to podpiołem jakieś 2 skrzynki rozdzielające Ciśnienie z wyskokiego na niskie. A także podłączyłem przewody nadzorujące niskim cisnieme do siłowników majacych za zadanie skręcania osiami. A także co zostało jeszcze zrobione to podpięty przewód wysokiego ciśnienia do poduszki majacej na zasadzie usztywniania całej ramy.

Fotki:

dscn7659mt8.jpg

dscn7663ei9.jpg

dscn7660ki0.jpg

dscn7661ay7.jpg

dscn7662cj5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milosz czy nie łatwiej byłoby Ci przed montażem najpierw pomalować elementy konstrukcji Obawiam się, że później nie wszystko da się rozebrać aby mieć dobry dostep do malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu przybyło kilka kolejnych przewodów zostały podłączone zbiorniki do magistrali o wyższym ciśnieniu. I powolutku została przepleciona instalacja od niskiego ciśnienia od poduszek w zawieszeniu (nie skończona).

Fotki:

dscn7815oj0.jpg

dscn7816qp6.jpg

dscn7817or7.jpg

dscn7818zp2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu przybyło kilka kolejnych przewodów zostały podłączone zbiorniki do magistrali o wyższym ciśnieniu. I powolutku została przepleciona instalacja od niskiego ciśnienia od poduszek w zawieszeniu (nie skończona).

Powiadasz powolutku moim zdaniem zasówasz z instalacją jak zając przez pole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.