Skocz do zawartości

Nooteboom Mega Windmill Transporter - Relacja z Budowy


MiloszKr

Rekomendowane odpowiedzi

Po długim zastanawianiu się w końcu podjołem decyzje że zaprezentuje ten o to model i jednocześnie rozpoczynam budowę naczepy Nooteboom Mega Windmill. Relacja będzie bardzo powoli się rozwijać poniewarz mam jeszcze 2 modele do skończenia które, są na pierwszorzędnym planie. Jak wiecie do tej naczepy powstanie Scania 164L 10x4.

 

Na płycie DVD jest 1 godzinna prezentacja naczepy w transporcie jak około 1000 szczegułowych zdjeć tej naczepy.

 

A oto fotki części:

dscn7277xc0.jpg

dscn7278gk7.jpg

dscn7279wx5.jpg

dscn7280zh4.jpg

dscn7281ep1.jpg

dscn7282ph5.jpg

dscn7283cb8.jpg

dscn7284sl4.jpg

dscn7285fa2.jpg

dscn7286nk8.jpg

dscn7287oc4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 194
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja myślałem, sądząc po temacie topicku, że te, jakże dźwięczne nooteboom, to nazwa wiatraka (albo transportera), a z tego co widzę po okładce, to nazwa firmy (pierwszy raz o takiej słyszę).

Napisz trochę więcej o tym zestawie: jakie duże to jest, ile ma, pi raz oko, częsci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widac na pudle - model składa się z 1000 elementów, długośc naczepy z ładunkiem o ile się nie mylę ma około 150 cm. Na eBay'u.de. była za 399 euro.

Miłosz życzę powodzonka w budowie, a ja zasiadaam w fotelu i cierpliwie będę obserwował ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kozi84. Naczepe zakupiłem na Angielskiej stronie KFS Kif From Service http://www.kitformservices.com Cena jaka kosztuje to 256 Funtów. Za sama naczepe + 27 Euro dałem za płyte DVD do tejże naczepy jak i nie wspominajac o kosztach przelewów bankoowych i wysyłki. Wsumie zamknołem się w kosztach około 1500-1550 zł.

 

Do gulus. A więc tak Firma Nooteboom jest to firma zajmująca się produkcja naczep ponadgabarytowych i ponad normatywnych. Jednym słowem stworzone do trudnych zadań i transportowania ładunków o ktorych się człowiekowi nieśniło.

Ten model który zakupiłem to Nooteboom Mega Windmill. naczpa przeznaczona do transportowania jakiś okrągłych przedmiotów lub tak jak na zdjeciu na samymprzodzie (pierwsza fotka) dziwnych urządzeń. Model zawiera tak na około 1000 części tyle jest napisane na pudełku tego otuż modelu. Model po złorzeniu w całośc będzie wynosił około 140 cm z tym oto białym elementem. Ale jak widze producent pomyślał także o tym że element inny można samemu dorobić sobie. W tedy pewnie i dało by się zrobić o długosci 200 cm. Do tego modelu mam zamiar podpiąć Scanię 164L w konfiguracji zawieszeniowej 10x4. Model wykonywany jest na licencji firmy Nooteboom i wykonuje go niemiecka firma Mad-Modelle http://www.mad-modelle.de/ Wyprodukowan została limitowana seria 100 sztuk tej oto naczepy.

Myslę że Twoja początkowa teoria rozumoania była poprawna ponieważ tego typu naczepa też słuzrzy do transportu elementów do wiatraków wiatorwych śmigieł i niewiadomo czego jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w zeszlym roku bylem w Danii, widzialem na autostradzie kolumne ciezarowek wiozacych sobie taki wiatraczek - elektrownie wiatrowa (dl. jednej lopaty wiatraka - ok 30m). Cale ustrojstwo bylo wiezione chyba na 6 czy 7 zestawach, juz nie pamietam ile wtedy tego naliczylem. I te naczepy, na ktorych to bylo wiezione byly podobne do tej pokazywanej tutaj.

Zdawalo mi sie tez ze juz gdzies ta nazwe slyszalem... Teraz sobie przypomnialem. Otoz elementy do samolotow Airbusa sa produkowane w roznych czesciach Europy. Pozniej jest wszystko zwozone do jednej fabryki i tam montowane do kupy. Na Discovery widzialem kiedys program o Airbusie A380 - tym najwiekszym. Pokazywali tam tez transport poszczegolnych elementow. Na naczepach Nooteboom przewozili skrzydla samolotu z lotniska do hali montazowej. Zeby bylo smieszniej, cala kawalkada musiala przejechac przez jakies malutkie brytyjskie miasteczko w srodku nocy. Fajnie to wygladalo, bo taki zestaw ciagnik+naczepa ze skrzydlem na pokladzie byl wiekszy niz niejeden dom w tym miasteczku.

No dobra, to tak jako ciekawostka, sorry za offtop...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się bardzo ciekawy model. Swoją drogą jestem miłośnikiem ponad gabarytowych modeli i dżwigów , jednakże cena tej naczepy jest zdecydowanie za duża biorąc pod uwagę, że jest to plastik. No ale cena to już rzecz względna . Sam zresztą też wydałem 300 euro za model gotowy z metalu w skali 1/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po malutku doprzodu. Złorzyłem Podstawy elementów nośnych konstrukcji o którą sie zaczepia elementy podtrzymujace a one znow już potrzymują cały ladunek. Te elementy jeszcze są nieskończone. Model jest tak precyzyjny że bez suwmiarki się nieobeszło. Wielkortnie patrzyłem na spis częsci z tyłu instrukcji i wielkorotnie mierzyłem elementy by znaleść te które maja pasować.

Zdjęcia:

dscn7293zz1.jpg

dscn7290bq3.jpg

dscn7291os9.jpg

Foto Orginalnego elementu:

6132643433613132er1.jpg

dscn7297di6.jpg

dscn7298uf2.jpg

dscn7299ap8.jpg

 

M_arcin a co to za model kupiłeś w skali 1:50 że kosztował 300 Euro ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o_O to co napisałeś to lekka przesada chyba ?!

Ale widzę, że nawet takie małe problemy nie powstrzymują budowy ;), powodzenia.

 

Z czym przesada Fliper_nx??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M_arcin a co to za model kupiłeś w skali 1:50 że kosztował 300 Euro ??

 

A... model ten co prawda nie jest do sklejania jak już napisałem ale konktetnie chodzi o demag ac 500-1 ssl firmy conrad w skali 1/50. robią oni gotowe modele ciężarówek ponadgabarytowych, dźwigi itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak zacząłem czytać tą relacje to nie mogłem wyjść z pozdiwu

Też bym chciał takie cudo sklejać, ale cena...

Oczywiście z chęcią będę śledził relacje i wrazie czego służył pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie wyraźułem się jasno - sory. Konretnie chodzi mi o tą suwmiarkę, lekko mnie to zdziwiło, że aż taki hardcore jest stym modelem ;).

 

Dla twojej wypowiedzi przykład z ksiażki. (instrukcja montażu). :

dscn7394sx3.jpg

Tego raczej niewykonasz z zwykłą linijką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne etapy prac powlutku się posuwaja do przodu. Korpus jak i oporządzenie przedniego 3 osiowego wuzka nabiera kształtów. W belce sa wywiercone otwory na przepuszczenie przewodów . Pracuje już nad rozdzielaczami. Wszystko dokładnie spasowywuje po 10 razy no i oczywiście bez suwmiarki nie ma mowy. A ostatnia fotka prezentuje kręcka odnośnie zawieszenia

Fotki:

dscn7484my1.jpg

dscn7483up4.jpg

dscn7482au5.jpg

dscn7481ai1.jpg

 

P.S. Model będzie miał kolorystyke Granatowożółtą

 

Odwrotna kolorystyka niż na tym zdjęciu.:

1mc5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Respekt ;), naprawdę zaj*** fajnie wychodzi model, a ta zawiecha ... ta "przyczepa" .... model wymiata, dopiero teraz do mnie doszło co sklejasz, przecie to kolos jak choo***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na tych fotkach jest bez turbiny i już mówisz że jest duże. A co dopiero jak doliczysz do tego turbinę która ma 47 cm długości.

 

Andrzeju będe szpachlował 4 miejsca . Reszta jest niepotrzebna bo wszystko tak idealnie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace poszły dalej. Od 3 dni męczyłem się z instalacją przewodów i rozdzielaczy. Cześć przewodów na zdjeciu 6 koło zawieszenia i 2 białe wystajace na końcu ramy będa przymocowane. 6 odpowiadajace będą od podłaczenia do poduszek a 2 na końcu to wiazki kabli elektrycznych majacych być przymocowane do puszek od tylnich lamp.

Zawieszenie jest jeszcze nie skończone ale już bliżej niż dalej. Wczoraj przywiozeł do domu zakupione 700 ml farby żółtej dorobionej z Palety Fiata z modelu Seicento Sporting jak i 700 ml granatowej z Palety Forda z modelu Fusion.

 

A oto fotki:

dscn7517ag2.jpg

Rozdzielacz..

dscn7528ej1.jpg

dscn7530ya0.jpg

dscn7536ix7.jpg

dscn7537of9.jpg

dscn7538im4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.