Skocz do zawartości

StuG IV (Sd. Kfz. 167) Early - Academy 1:35


SFModel

Rekomendowane odpowiedzi

Ta czwóreczka będzie jako wóz porzucony np. z braku paliwa , awarii , uszkodzeń w boju (uszkodzone boczne fartuchy , utrata gąsienic / y itp. , czy bez jakiejkolwiek widocznej przyczyny?  Ciekawym bardzo efektu końcowego .Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Kamo pomalowane. Wyczytałem, że pojazdy tej jednostki były malowane w warsztatach polowych i nie było jednego schematu. Wszystko zależało od gościa z farbą i jego wizji. Dlatego też wzorowałem się trochę na malowaniu podanym w instrukcji jak niżej:

IMG_1681.thumb.JPEG.d3334eb556dc6bf829fda107d2c82374.JPEG

 

Mówię, wzorowałem a nie chciałem skopiować. Chciałem u siebie uzyskać właśnie efekt niedomalowania, czasami kleksów itp. Dlatego też plamy kamo są nierówno wypełnione, zrobione niechlujnie. To jest efekt zamierzony. Teraz trochę podbiję kolor chyba. Muszę się jeszcze zastanowić. A wy co sądzicie?

 

IMG_1683.thumb.JPEG.388ccb91b36da6ac29af71d5cd1c2ba2.JPEGIMG_1684.thumb.JPEG.27056db4887643f103e40131313bff06.JPEGIMG_1685.thumb.JPEG.cde852e7bf0fb8f2ef7e746738408f05.JPEGIMG_1686.thumb.JPEG.840e2b3d2f60cde297589a685e7e242b.JPEG

 

 

@bulik58Pojazd będzie porzucony przez niemiaszków i zdobyczny przez US Army. Nie uszkodzony, nie zniszczony, tylko tak jakby załoga najzwyczajniej uciekła bo skończyło się paliwo. Albo niekoniecznie chcieli umierać za Fuhrera. Mniej więcej tak to będzie wyglądać:

IMG_1687.thumb.JPEG.1dac8f971d17aafc5e4843d26aa4ff2a.JPEG

 

@meser262 @EvildeadDziękuję za podrzucenie schematów malowania. Pomogły mi przy inspiracji i myśleniu jak to zrobić. 

Edytowane przez SFModel
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal mi nie lezy kolor tego dunkelgelbu. Jest za malo żółty i brak mu nasycenia. Lakiery go przyciemnią ale braku  żółtego odcienia i nasycenia nie zmiwnią. Z jakiwgo zestawu farb do koloru bazawego korzystales? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że kolor mi też nie leżał. Schrzaniłem po prostu, bo zamiast użyć Buff'a to wziąłem Deck Tan do rozjaśniania. No i wyszedł mi bardziej pustynny odcień. Ale trochę nasyciłem ten kolor kładąc na niego filtr z żółtego. 

20 godzin temu, patrykd napisał:

Z jakiwgo zestawu farb do koloru bazawego korzystales? 

Podkład to brąz, potem XF-15 jako baza a następnie rozjaśniam XF-15 aby uzyskać jaśniejsze odcienie. 

 

 

IMG_1696.JPEG

IMG_1697.JPEG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców. W miejscu gdzie są uszkodzenia zimmeritu, jaki powinien być kolor? Minia czy może jakiś inny kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorki w miejscu odprysków zimmeritu dodane. Obecnie prezentuje się to tak. Teraz biorę się za kalki a potem wash i zabawa z brudzeniem. 

 

 

IMG_1722.JPEG

IMG_1723.JPEG

IMG_1724.JPEG

IMG_1725.JPEG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kalki i lakier położone. Obecnie w trakcie łoszowania. Już fajnie zmienia kolorek. A jak będzie skończony, to w ogóle będzie wyglądał całkiem nieźle. Zdjęcia wrzucam z częściowo rozgrzebanym etapem, bo długo mnie nie było a że BT-7 ukończony na etapie budowy, to doszedłem do wniosku, że zrobię jakąś aktualizację. 

 

Po skończonym washu biorę się za detale i narzędzia, potem już weathering - niszczenie i brudzenie. Może do końca wakacji uda mi się skończyć 🤣

IMG_2472.JPEG

IMG_2473.JPEG

IMG_2474.JPEG

IMG_2475.JPEG

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.