Skocz do zawartości

Rasowy ardeńczyk (M4A3 Sherman) HobbyBoss 1:48


Aleks Kornafel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio kupiłem przepięknego Shremanka z HobbyBoss'a w skali 1:48. Zrobiłem in-box'a, którego możecie zobaczyć TUTAJ. Model skleja się bez problemów, a spasowanie części jest bardzo dobre (kleić nie umierać). Już co nie co przy nim porobiłem i ciągle dłubię, bardzo powoli i dokładnie (nie chcę żebym taki ładny model poszedł do kosza). Model będzie w malowaniu z Arden. Jak mi wyjdzie całkiem dobrze to nie wykluczone, że będzie miał małą dioramkę, ale to nic pewnego. Teraz zdjęcia, które są oświetlone punktowo czy coś takiego, ale mogę Was zapewnić iż następne będą o wiele lepsze! A więc to, co skleciłem do tej pory:

 

6b324d7fdc12a6afm.jpg

 

a20c3fec2f976ff1m.jpg

 

bb453bbd4d0fb137m.jpg

 

9affa641eeefc318m.jpg

 

247d8abeeabd1b68m.jpg

 

055a69de69334e23m.jpg

 

22415ff206e1aaa6m.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ale zdjecia robiłeś w jakimś studio fotograficznym

 

A gdzie tam... U mnie w domu.

 

 

Większość tych rzeczy jeszcze przed szlifowaniem?

 

Wiesz co gulus dopiero na tych fotkach zauważyłem niedociągnięcia itp. Po prostu gołym okiem większości takich błędów nie widać, to się nazywa magia fotek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mój pierwszy model w 1:48 nie licząc dawno popełnionego LAV-25 z Kitecha, który okazał się kitem nad kitami! Gąski możesz zobaczyć w moim in-box'sie, jest to wzór T54E1. Model można śmiało brać na pierwszy w tej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

A co Aleks możesz powedziec na temat innych modeli Hobby'Bossa?

A tak to jestem wielbicielem Shermanów, więc z chęcia obejżę pracę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużego wyboru w tej skali nie ma - z 'wielkoseryjnych' sa praktycznie tylko Tamiya i Hobby Boss. Potem już głównie żywice, short runs oraz stare Bandai (i ich różne przepaki). Ogólnie Tamiya jest lepsza, ale np. T-34 z HB powala na kolana pełnym wnętrzem i innymi duperelami w środku. No teraz jeszcze Hasegawa coś tam wydłubała w 1/48, ale to głównie ciężarówki i jakieś tam lotniskowe gadżety

W kwestii KITECHA - faktycznie, to się NIE LICZY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Aleks możesz powedziec na temat innych modeli Hobby'Bossa?

Tego kleje jako pierwszego w 1:48 z HobbyBoss'a ale następne są już w planach!

 

To się nie liczy

Fakt...

 

np. T-34 z HB powala na kolana pełnym wnętrzem i innymi duperelami w środku.

Na tego też przyjdzie pora.

 

Aha, możecie mi pomóc w szukaniu zdjęć Shermanów z Arden (ja w googlach znalazłem tylko 3)? Dzisiaj dam następne fotki z postępów bo, dzisiejszej nocy dużo się działo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Model się klei szybko i jak na razie bez problemowo... Pierwsze fotki przedstawiają model złożony do kupy. Na ostatniej zobaczycie takie reflektorki, które przysporzyły mi jak najwięcej kłopotów od początku klejenia tego modelu (nie mogłem ich złapać/przytrzymać). A teraz fotki:

 

e84f1f65030408ec.jpg

 

d582948609c10df4.jpg

 

6155c71eec2aecc3.jpg

 

72025d2efad56717.jpg

 

d8d38b23ebe66b69.jpg

 

Pozdrawiam śledzących ten temat!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie aktualizacja słowna... Otóż przykleiłem tylne reflektory i zrobiłem z elementów fototrawionych osłony wszystkich reflektorów na modelu. Przykleiłem już też koło napędowe i zawieszenie tego ostatniego koła (nazwa przeminęła z wiatrem). Jutro pomęczę się z zawieszeniem i pomyślę nad brudzeniem... Ma ktoś jakieś fotki Shermanów walczących w Ardenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.