Skocz do zawartości

Rasowy ardeńczyk (M4A3 Sherman) HobbyBoss 1:48


Aleks Kornafel

Rekomendowane odpowiedzi

Oki, za niedługo fotki podeślę na maila. Lotnik?! - Skąd taki pomysł?

Na foty czekma. A co do lotnika, to ja zaczynałem od latadeł i nigdy nie straciłem milości do maszyn szalejących w przestwożach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A co do lotnika, to ja zaczynałem od latadeł i nigdy nie straciłem milości do maszyn szalejących w przestwożach.

 

Będę Ci kibicował... Aha, podaj mi swój e-mail, ponieważ jeżeli masz na Onecie to z WP wiadomości najczęściej nie dochodzą. Ja mam swoją pocztę na WP i najlepiej by było gdybyś Ty też miał - wtedy na pewno fotki dojdą. Daj mi adres swojego maila w tym temacie lub na priva.

 

::EDIT:: Już wszystkie zdjęcia wysłane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuacja monologu... Pomalowałem narzędzia i zrobiłem fakturę odlewu na wierzy i wannie. Ostatnio mi chodzi po głowie pomalowanie tego Shermana sprayem z Tamiyi - co o tym myślicie?

 

eabb55deb67ca8eamed.jpg

 

d6e6aa6a7f0a2e56med.jpg

 

adb1d0c7fcc70038med.jpg

 

3bcbe78c56489ec4med.jpg

 

23e509b6fe94508cmed.jpg

 

8f25f3ac5db78b12med.jpg

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak? W końcu fakturka rozpuszczalnikiem?

Spray Tamiyi? Chodzi Ci o podkład?

 

Faktura robiona nitroxem, a co do sprayu to chodzi mi o kolor bazowy czyli Olive Drab.

 

Widać że brudnego pędzla uzywałeś

 

Kurcze, zapomniałem go umyć... Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina! Też muszą się czepiać... :P

 

Zły pomysł.

 

Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że Tamiya robi farby w sprayu.

Jak masz aero, to lepiej przy nim pozostań.

Sprayem może Ci się nie udać cienkiej warstwy położyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że Tamiya robi farby w sprayu.

 

Oj, to pora przejrzeć oferty sklepów...

 

Jak masz aero, to lepiej przy nim pozostań.

 

Marzenia ściętej głowy - nie posiadam areo.

 

Sprayem może Ci się nie udać cienkiej warstwy położyć.

 

To też się pytałem jak się nim maluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja... Aha, Jakubie dlaczego uważasz, że spray'e Tamki to zły pomysł? Na jaki kolor pomalować te amortyzatory zaznaczone na zdjęciu nr 6. Zastanawiam się czy użyć tych płyt pancernych i jakich kalek (zdjęcie nr 7 i 8).

 

febf9fbe91349ec5med.jpg

 

5000216e296eb03emed.jpg

 

c681f9585dc2f15cmed.jpg

 

f5b283d8cb99ae35med.jpg

 

835218563e94bc8amed.jpg

 

27cb82ebab2020ccmed.jpg

 

f58bd410a74a1c40med.jpg

 

a8c66539583d4769med.jpg

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci post z kolei (mój) co mnie niezmiernie martwi - takie zainteresowanie... Ale mam jedno pytanie. Otóż po co dawało się te drewniane belki zaznaczone na poniższym zdjęciu?

 

5619b0a800d1b2a8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleks, przeżuć się na photobucket'a bo fotosik zdjęcia kradnie, nic nie ma.

Link prowadzi do strony głównej..

 

U mnie widać z Fotosika wszystko normalnie... rollingstones - dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Do tego dobra bazą będzie czerń/ciemny metal

 

Ok, dzięki. Za niedługo dam fotki już pomalowanego modelu tylko mam jeden problem... Producent podaje, że tank ma być cały w Olive Drab z czarnymi plamami - czy takie malowanie mogło na prawdę istnieć? Wiem, że pd. operacji Cobra tak były malowane Shermany ale jeszcze nie widziałem Shermanów z Arden w takim malunku. Sugerując się okładką pudła (jak wiadomo źródło informacji historycznej znikome) tank był dość charakterystyczny, z względu na oznaczenia na burtach pancerza. Z resztą sami zobaczcie:

 

Shermi.jpg

 

Bardzo proszę wszystkich o pomoc!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, choć większość z tych fotek znałem to tej ostatniej nie widziałem, ale widziałem film jak taki obładowany workami Sherman przejeżdżał. Masz tu linka (możesz go zobaczyć od 0:57 do 1:02). -----> http://pl.youtube.com/watch?v=V-7JZIHsRN0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem Shermana uprzednio umytego w wodzie z płynem do naczyń na Olive Drab z Pactry (A30) a potem domalowałem plamy (mieszanka Black z White). Z efektu nie jestem zadowolony i chciałem się Was poradzić czy kontynuować czy może zmyć farbę i zacząć od nowa? Zdjęcia po raz pierwszy robiłem przy naturalnym świetle - wyglądają lepiej od tamtych robionych przy sztucznym oświetleniu? Do malowania dolnej części wanny się nie przykładałem bo i tak będzie ubłocona i uśnieżona. Część plam improwizowałem, ponieważ nie mam zdjęć, które pokazywałyby ten czołg z różnych ujęć. Jeszcze poprawię te plamy na kadłubie bo, niektóre mają "strzępiate" przejścia i na niektórych widać też smugi. A teraz fotki:

 

malunek001.jpg

 

malunek002.jpg

 

malunek003.jpg

 

malunek004.jpg

 

malunek005.jpg

 

malunek006.jpg

 

malunek007.jpg

 

malunek008.jpg

 

malunek009.jpg

 

malunek010.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Aleks bym poprawił te malowanie. Na pierwszym zdjęciu widać smugi.

I jakieś jest takie mało przekonujące. Może to wina tego że nie jest nic po za malowaniem zrobione. A co do zdjęć jest to oczywiste że zdjęcia przy świetle naturalnym są ładniejsze. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.