Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, PrzemekW napisał:

Dziękuję bardzo.

Jak to teraz Rosjanie malują?

Ciemnozielone?

Czy jak na zdjęciu powyżej, niemalowane z napisami?

Przemek

Tu masz fotkę poglądową:

https://geekweek.interia.pl/militaria/news-ukraincy-zniszczyli-rosyjski-woz-piechoty-bmp-1am-basurmanin,nId,6015016

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PrzemekW napisał:

Dziękuję bardzo.

Jak to teraz Rosjanie malują?

Ciemnozielone?

Czy jak na zdjęciu powyżej, niemalowane z napisami?

Przemek

rosyjskie mały kaliber + rozmiar 

7.62 x 39 Ammo Crate (Empty, Natural Wood or Olive Drab) - Inert Products  LLC7.62 x 25mm Soviet Ammo Crate (Empty) - Inert Products LLCarmy box with ammunition belt isolated Stock Photo - Alamy

 

AK47 ammo wooden box. – Golding Surplus

Wymiary - wewnętrzne - wysokość 10cm, szerokość 36cm, głębokość 31cm , takie wymiary ja mam do tej skrzynki

 

Różne - malowanie

Soviet Era Medium & Large Caliber Inert Drill/Dummy Training Ammunition -  General Ammunition Discussion - International Ammunition Association Web  ForumOld bullet box hi-res stock photography and images - Page 8 - Alamy

Soviet army ammunition box with ammunition belt isolated on white  background. Text in russian - type of ammunition (RGD 5 UZRGM - hand  grenade), lot n Stock Photo - Alamy

Edytowane przez bulik58
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę. Potrzebuję wszelkich danych na temat stacji radiolokacyjnej P-14 "Danuta".

Wiem że to nie czołg czy jakiś transporter opancerzony ale też pojazd wojskowy(Ził-157) i do tego sprzęt używany w WP.

Potrzebuję rysunków, najlepiej z jakimiś wymiarami, przede wszystkim systemu antenowego, rozmiarów lustra anteny, masztu antenowego itp. No i jakichś zdjęć.

Wiem że jest/był zachowany egzemplarz w Lubuskim Muzeum Wojskowym. Może ktoś zwiedzając to muzeum robił jakieś zdjęcia.

Może ktoś ma dostęp do jakiejś dokumentacji technicznej. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jmx62 napisał:

Mam wielką prośbę. Potrzebuję wszelkich danych na temat stacji radiolokacyjnej P-14 "Danuta".

 

P-14 czy P-15 ? Jeśli wrzucisz zapytanie do wyszukiwarki to pokazuje P-15 Danuta.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, dzięki za zwrócenie uwagi. Błąd po mojej stronie tzw. palcówka. Oczywiscie że P-15 Danuta. P-14 to Dorota i całkiem inny typ radaru.

Chodzi mi o P-15 Danuta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jmx62 napisał:

Oczywiscie że P-15 Danuta

A ten zestaw znasz?

image.png.1f8045f3848f327c91a41f8d2f7a42e9.png

Nie wiem co tam potrzebujesz, ale może z jakiegoś inboxa coś podpatrzysz?

Jest jeszcze takie cóś:

https://www.mojehobby.pl/products/P15-Radar-Antenna-Grids.html

i takie:

https://www.mojehobby.pl/products/Zestaw-waloryzacyjny-siatka-radaru-do-Radar-P-15-ZZ-Model.html

Edytowane przez Grzes
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, jmx62 napisał:

 

Chodzi mi o P-15 Danuta.

Jakiś czas temu Marudek budował w 1/72 

1:72 Radar P-15 Danuta (Flat face) ICM + scratch

W Lubuskim Muzeum Wojskowości w Drzonowie jest ten radar.
Tyle mogłem ci pomoc.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy bulik58 i Grzes dzięki za pomoc. To już jest coś ale jeszcze daleka droga przede mną.

Nie sprecyzowałem do czego dążę.

Znalazłem w ofercie ICM "budę" czyli kontener który chcę posadzić na podwoziu Ził-157 z Trumpetera i to jest początek. A zapomniałem dodac że to 1/35.

Resztę czyli maszt antenowy, lustra anteny, podnośniki i cały pierdyliard szczególików  będę musiał wystrugać sam. Nie wiem jak to zrobię ale zrobię. Dlaczego to tak ważne dla mnie? Bo to był mój pierwszy radar na którym pracowałem prawie 40 lat temu. I zamarzyło mi się na state lata zbudować takie cudo.

Ktoś spyta to dlaczego nie zrobiłem sobie jakiejś dokumentacji np.zdjęciowej?

Bo w latach jeszcze głębokiej komuny latanie po jednostce wojskowej z aparatem fotograficznym graniczyło z idiotyzmem i groziło zsyłką na Syberię za szpiegostwo. Takie to były czasy.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość często zapędzam się w okolice Drzonowa bo mam tam rodzinę w okolicy. Jak tam będę to będę pamiętał o Tobie i zrobię sesję fotograficzną z Danuśką. :mrgreen:

Edytowane przez Endrju
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Endrju napisał:

Dość często zapędzam się w okolice Drzonowa bo mam tam rodzinę w okolicy. Jak tam będę to będę pamiętał o Tobie i zrobię sesję fotograficzną z Danuśką. :mrgreen:

Tak myślałem o Tobie Andrzeju, mialem pisać na PW ale mnie uprzedziłeś. Z góry dziękuję, byłoby super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Endrju napisał:

Dość często zapędzam się w okolice Drzonowa

Przejrzę co tam stoi, to może i ja coś zamówię :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.