Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej wyglada Jeep z Airfixa szkoda kasy na Akademy , cały jest skopany a burty ma jak tiger przedni pancerz pozdrawiam OLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, OLO napisał:

Lepiej wyglada Jeep z Airfixa szkoda kasy na Akademy , cały jest skopany a burty ma jak tiger przedni pancerz pozdrawiam OLO.

No pewnie tak jest. Tylko tutaj w zestawie jest jeszcze Kübelwagen i ten mini ciągnik plus cosik na dioramy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Można powiedzieć że jestem tu nowy w sensie działu na kołach.

Mam.pytanie o UAZa-469 w skali 1/35.

Na myśli mam model  Trumpetera nr kat. 02327 i model Zvezdy 3629.

Cenowo porównywalne ale mnie interesuje który z nich jest bliższy prawdy i który jest bardziej składalny.

Ogólnie w którego lepiej zainwestować i potem lepiej się bawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jmx62 napisał:

Można powiedzieć że jestem tu nowy w sensie działu na kołach.

Mam.pytanie o UAZa-469 w skali 1/35.

Na myśli mam model  Trumpetera nr kat. 02327 i model Zvezdy 3629.

Cenowo porównywalne ale mnie interesuje który z nich jest bliższy prawdy i który jest bardziej składalny.

Ogólnie w którego lepiej zainwestować i potem lepiej się bawić?

To zależy jakiego UAZ-a chcesz robić: Milicja, WOP, LWP- są delikatne rozniecę w światłach. W tym wątku masz dużo informacji na ten temat:

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

Podejrzewam że kolega Vieh_san nie miał wyboru bo był tylko Trumpeter, modelu Zvezdy po prostu jeszcze nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2024 o 05:10, OLO napisał:

Lepiej wyglada Jeep z Airfixa szkoda kasy na Akademy , cały jest skopany a burty ma jak tiger przedni pancerz pozdrawiam OLO.

Przy okazji - jest też Heller, przepak Airfixa.  MisterCraft to też chyba Airfix/Heller?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2024 o 13:51, Kolekcjoner WP napisał:

Potrzebuję farb do polskiego kamuflażu z lat 1932-1936, celem pomalowania TKD

 

TKD_pluton.jpg.f6d048ced8e4f51e01285724be9505f3.jpg

 

TKD_defil_2.thumb.jpg.d3f8d9625fcce7be1957cb0e55e2f524.jpg

 

TK3-JapCamo_Vallet.jpg.713f2e90e2050bf3b3aeae819b89b0f0.jpg

Zadałem Twoje pytanie specjalistom z Muzeum Wojska Polskiego gdzie stoi odbudowany TK-3  w kamuflażu japońskim- zdjęcia z fundacji ProMilitaris. Nie podali mi nr RAL lub FS, kolory dobrali "na oko" na podstawie zachowanych oryginalnych części pojazdu. Myślę, że takie kolory dobierzesz spokojnie z palety barw np., HATAKA.

http://promilitaris.pl/dzialo-sie/japonski-kamuflaz-tk-3/

tk3_27.jpg

tk3_25.jpg

tk3_26.jpg

tk3_24.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Zadałem Twoje pytanie specjalistom z Muzeum Wojska Polskiego gdzie stoi odbudowany TK-3  w kamuflażu japońskim- zdjęcia z fundacji ProMilitaris. Nie podali mi nr RAL lub FS, kolory dobrali "na oko" na podstawie zachowanych oryginalnych części pojazdu. Myślę, że takie kolory dobierzesz spokojnie z palety barw np., HATAKA.

http://promilitaris.pl/dzialo-sie/japonski-kamuflaz-tk-3/

tk3_27.jpg

tk3_25.jpg

tk3_26.jpg

tk3_24.jpg

 

Wielkie dzięki za informację i super zdjęcia! Teraz to muszę też zbudować TK-3 w tym kamuflażu :rozkaz:

Edytowane przez Kolekcjoner WP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, halset napisał:

Czy ktoś wie czym różni się Krug 2K11 od 2K11A? Ewentualnie co jest do przerobienia na polską wersję z tego zestawu?

 

W 1976 roku, Wojsko Polskie przyjęło na uzbrojenie przeciwlotniczy zestaw rakietowy 2K11M1 Krug, do 61. Brygady Artylerii Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Skwierzynie. Była to jedyna jednostka w Polsce używająca PZR 2K11 Krug. Przeszkolenie na nowy sprzęt odbyło się w Kijowie. W dniu 10 sierpnia 1978 roku, brygada wykonała pierwsze strzelanie bojowe na poligonie w Związku Radzieckim. W 1995 roku, po raz pierwszy w kraju, odbyły się strzelania bojowe na poligonie w Ustce. W latach 1999-2000 WZU-2 z Grudziądza, opracowało projekt modernizacji stacji naprowadzania rakiet 1S32M1/M2. W ramach remontów głównych prowadzonych w latach 2000-2005 zmodernizowano sześć stacji naprowadzania rakiet. System Krug był używany do 2011 roku, kiedy to jednostkę wojskowa rozformowano

UPGRADE OF THE 2K11 KRUG (SA-4) ANTI-AIRCRAFT ...

Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulik58 napisał:

(...)

 
 

 

Przeglądam sobie zdjęcia Kruga z Zabrza i staram się porównać ze zdjęciami modelu i nie bardzo widzę różnice pomiędzy wersjami - ale też bardzo prawdopodobne jest że nie wiem gdzie patrzeć, stąd pytanie 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, halset napisał:

 

Może być tak jak to zostało opisane przez Wiki i WZU S.A (powyżej) iż zmiany dotyczyły tylko stacji naprowadzania rakiet 1S32M1/A1

 

Edytowane przez bulik58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanąłem właśnie przez KF-41 Lynx. Ponieważ nie mam żadnego doświadczenia z żywicą chciałem dopytać jakiej chemii używać i czym ją obrabiać?

 

Odnośnie chemii to mam na myśli rodzaj kleju i farb- czy mogą być akryle Pactry?

 

Za wszelkie dodatkowe wskazówki, będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stwierdziłem, że brakuje mi BWP-1 w kolekcji. I tu moje pytanie, jaki model w 1/35 kupić, żeby zrobić polskiego BeWuPa używanego obecnie (2024) w Wojsku Polskim? 

 

BWP.jpg.db0d82e7c84e52c002f95dfb6351da23.jpg

 

 

 

Inspiracją niech będzie ten film dokumentalny:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kolekcjoner WP napisał:

Właśnie stwierdziłem, że brakuje mi BWP-1 w kolekcji. I tu moje pytanie, jaki model w 1/35 kupić, żeby zrobić polskiego BeWuPa używanego obecnie (2024) w Wojsku Polskim? 

 

BWP.jpg.db0d82e7c84e52c002f95dfb6351da23.jpg

 

 

 

Inspiracją niech będzie ten film dokumentalny:

 

 

Trumpeter 05555 Soviet BMP-1 IFV

https://plastmodel.pl/8668-trumpeter-05555-soviet-bmp-1-ifv-135

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dawid J napisał:

Stanąłem właśnie przez KF-41 Lynx. Ponieważ nie mam żadnego doświadczenia z żywicą chciałem dopytać jakiej chemii używać i czym ją obrabiać?

 

Odnośnie chemii to mam na myśli rodzaj kleju i farb- czy mogą być akryle Pactry?

 

Za wszelkie dodatkowe wskazówki, będę bardzo wdzięczny.

Klej to CA

Obróbka piłka żyletka, DERMEL, pilnik, papier ścierny

Obowiązkowo podkład MR hobby, Tamiya, Citadel

Po tym każda farba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, robertmodelarz napisał:

 

Dzięki, jak skleję jeszcze połowę zapasów (10 modeli), to go kupię i skleję na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do was pytanie.  Może ktoś będzie wiedział z czego robili wydechy takie jak na zdjęciu ? Czy to jest stalowe ? Nie wiem jaką farbą to pomalować a jeśli macie jakieś propozycje to będę wdzięczny.

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez wojtek78555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Moim zdaniem to będzie coś takiego:

https://www.komin-stalowy.pl/okragle-wklady-kominowe.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwiMmwBhDmARIsABeQ7xS7EWXtBuceYQXiPMmn9luiXQEzbyHQbhVVZpBaISUE1RimKadtI2YaAmD-EALw_wcB

 

Do pomalowania tego to pewnie Alclad 2 Chrome czy coś podobnego...

Pozdrawiam

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DamianosPL napisał:

Czy ten kolor będzie odpowiedni na Ruskie czołgi? Chodzi mi o T34-85.

Italeri acrylic paint 4807AP - Flat Russian Armor Green - F.S.34083 - 20 ml  | eBay

Raczej do współczesnych maszyn. Jeżeli robisz model z drugiej wojny światowej to szukaj koloru 4BO.

ACRYLIC COLOR 4BO Russian Green | krolm.pl

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakie macie doświadczenie z c261 Greyish Sand od Hataki ? Wychodzi mi ten kolor jakoś za ciemny i nie wiem dlaczego. Farba kilka razy porządnie wymieszana a nadal kolor nie wychodzi jaki powinien być chyba że się mylę. 
IMG_1143.thumb.jpeg.34252c11a7a5edbfa974cf8a53b7bd15.jpeg

IMG_1031.thumb.jpeg.9b8efbc372c20bd14950646de65e7536.jpeg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Raczej do współczesnych maszyn. Jeżeli robisz model z drugiej wojny światowej to szukaj koloru 4BO.

ACRYLIC COLOR 4BO Russian Green | krolm.pl

Czyli ten by był dobry? H-11 Russian Greend 4BO bo dla mnie farby Miga są szajs.

H511.jpg?20240321132141

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.