Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie stwierdziłem, że brakuje mi BWP-1 w kolekcji. I tu moje pytanie, jaki model w 1/35 kupić, żeby zrobić polskiego BeWuPa używanego obecnie (2024) w Wojsku Polskim? 

 

BWP.jpg.db0d82e7c84e52c002f95dfb6351da23.jpg

 

 

 

Inspiracją niech będzie ten film dokumentalny:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kolekcjoner WP napisał:

Właśnie stwierdziłem, że brakuje mi BWP-1 w kolekcji. I tu moje pytanie, jaki model w 1/35 kupić, żeby zrobić polskiego BeWuPa używanego obecnie (2024) w Wojsku Polskim? 

 

BWP.jpg.db0d82e7c84e52c002f95dfb6351da23.jpg

 

 

 

Inspiracją niech będzie ten film dokumentalny:

 

 

Trumpeter 05555 Soviet BMP-1 IFV

https://plastmodel.pl/8668-trumpeter-05555-soviet-bmp-1-ifv-135

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dawid J napisał:

Stanąłem właśnie przez KF-41 Lynx. Ponieważ nie mam żadnego doświadczenia z żywicą chciałem dopytać jakiej chemii używać i czym ją obrabiać?

 

Odnośnie chemii to mam na myśli rodzaj kleju i farb- czy mogą być akryle Pactry?

 

Za wszelkie dodatkowe wskazówki, będę bardzo wdzięczny.

Klej to CA

Obróbka piłka żyletka, DERMEL, pilnik, papier ścierny

Obowiązkowo podkład MR hobby, Tamiya, Citadel

Po tym każda farba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, robertmodelarz napisał:

 

Dzięki, jak skleję jeszcze połowę zapasów (10 modeli), to go kupię i skleję na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do was pytanie.  Może ktoś będzie wiedział z czego robili wydechy takie jak na zdjęciu ? Czy to jest stalowe ? Nie wiem jaką farbą to pomalować a jeśli macie jakieś propozycje to będę wdzięczny.

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez wojtek78555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Moim zdaniem to będzie coś takiego:

https://www.komin-stalowy.pl/okragle-wklady-kominowe.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwiMmwBhDmARIsABeQ7xS7EWXtBuceYQXiPMmn9luiXQEzbyHQbhVVZpBaISUE1RimKadtI2YaAmD-EALw_wcB

 

Do pomalowania tego to pewnie Alclad 2 Chrome czy coś podobnego...

Pozdrawiam

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DamianosPL napisał:

Czy ten kolor będzie odpowiedni na Ruskie czołgi? Chodzi mi o T34-85.

Italeri acrylic paint 4807AP - Flat Russian Armor Green - F.S.34083 - 20 ml  | eBay

Raczej do współczesnych maszyn. Jeżeli robisz model z drugiej wojny światowej to szukaj koloru 4BO.

ACRYLIC COLOR 4BO Russian Green | krolm.pl

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakie macie doświadczenie z c261 Greyish Sand od Hataki ? Wychodzi mi ten kolor jakoś za ciemny i nie wiem dlaczego. Farba kilka razy porządnie wymieszana a nadal kolor nie wychodzi jaki powinien być chyba że się mylę. 
IMG_1143.thumb.jpeg.34252c11a7a5edbfa974cf8a53b7bd15.jpeg

IMG_1031.thumb.jpeg.9b8efbc372c20bd14950646de65e7536.jpeg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Raczej do współczesnych maszyn. Jeżeli robisz model z drugiej wojny światowej to szukaj koloru 4BO.

ACRYLIC COLOR 4BO Russian Green | krolm.pl

Czyli ten by był dobry? H-11 Russian Greend 4BO bo dla mnie farby Miga są szajs.

H511.jpg?20240321132141

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DamianosPL napisał:

Czyli ten by był dobry? H-11 Russian Greend 4BO bo dla mnie farby Miga są szajs.

H511.jpg?20240321132141

Bardzo dobry wybór. 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy ktoś obyty w tematach oznaczeń pojazdów wojskowych mógłby mi powiedzieć co nieco o tym poniżej? Muszę to znaleźć w większej rozdzielczości a coś mi nie idzie.

 

image.png.41ec460eeed5ab4bbffea811613be188.png

 

 

e: temat chyba nieaktualny 😛

Edytowane przez halset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bulik58 napisał:

Gdzieś widziałem już podobne oznaczenie tzn.  tą twarzyczkę , czy jest to rosjanin?

 

To Star 266 Hibneryt z 12 Brygady Zmechanizowanej. Tutaj całość:

 

image.thumb.png.b690a830bca83e744298625ea84ec510.png

 

Otóż szukam kwitów na Hibneryta bo muszę zrobić kalki (im szybciej tym lepiej), ale chyba jednak będzie inny egzemplarz. Chyba że ktoś ma jakiś fajny walkaround z wszystkimi oznaczeniami to nie pogardzę 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, halset napisał:

Czy ktoś obyty w tematach oznaczeń pojazdów wojskowych mógłby mi powiedzieć co nieco o tym poniżej? Muszę to znaleźć w większej rozdzielczości a coś mi nie idzie.

 

image.png.41ec460eeed5ab4bbffea811613be188.png

 

 

e: temat chyba nieaktualny 😛

Znak taktyczny dywizjonu rakietowej artylerii przeciwlotniczej. Toro model  35D13 kalki 

Edytowane przez wojtek78555
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w skali 1/72 są w ogóle dostępni amerykańscy czołgiści z Korei? Szukam jednej figurki - dowódcy, który będzie wystawał z włazu M24 Chaffee. Widzę co najwyżej figurki z Vietnamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sjmport napisał:

Czy w skali 1/72 są w ogóle dostępni amerykańscy czołgiści z Korei? Szukam jednej figurki - dowódcy, który będzie wystawał z włazu M24 Chaffee. Widzę co najwyżej figurki z Vietnamu.

W zasadzie dowolni drugowojenni - ale z późniejszego okresu lepsi - w Koreii dorzynany był głównie sprzęt z drugowojennych zasobów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, patatajnik napisał:

W zasadzie dowolni drugowojenni - ale z późniejszego okresu lepsi - w Koreii dorzynany był głównie sprzęt z drugowojennych zasobów

Taki np dowódca czołgu z lornetką z zestawu Zvezdy się nada? Pytam, bo jest bardzo podobny do takiego z Tamki (z roku 1945).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.