Skocz do zawartości

P-47D-30 Revell 1:72


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

To znaczy jakie jest pytanie? Jak robisz winetke nie wiele większą jak sam model to odpuść sobie styropian i jakiekolwiek formowanie terenu, zwłaszcza lotniska. I najpierw zastanów się co będzie podstawą tej winetki? Masz jakiś przyzwoity kawałek drewna?

no fakt źle pytanie postawiłem

chodzi mi o to że właśnie nie mam żadnego drewna :| a mata ma być tak na płasko przyklejona na styropian czyli kawałek styropianu PŁASKI ->na to PŁASKA mata (beż żadnego formowania itp., po prostu kawałek łączki będą figurki i beczki z paliwem z innego zestawu) -> na to samolot + obstawa...

A co do tych figurek Hellera to będą to pierwsze takie figurki w życiu i dlatego może nie porywałem się na nic innego bo jak te spartolę to nie będę żałował. Chcę spróbować swoich sił po prostu i to nie ma byc dzieło sztuki tylko (jak dla mnie) czysta zabawa więc nawet jak figurki troszkę będą "odstawać" to nadrobię to P-47 ;D

Więc pytanie co do oklejenia tego styropianu powinno być takie: jeśli na klocek styropcia przykleję matę to boki podstawy będą widoczne. I właśnie o te boki mi chodzi. Co z nimi zrobić? Powtarzam, nie mam drewna, dysponuję chyba jakimiś kawałkami tektury.. muszę ojca podpytać

 

P.S.: Aha, wpadł mi do głowy pewien pomysł, ale chyba niezbyt dobry. czy te boki można też matą obkleić? Tylko to by wtedy jak kawałek trawy wyciągnięty z ziemi wyglądało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Łe.. odpuść sobie ten obleśny styropian. Pomysł z bokami w trawie tez wydaje mi się mało trafny. Poszukaj czegoś sztywnego i płaskiego na górze.

Wysil pokładu abstrakcyjnego myślenia, możesz zastosować nawet kawałek korka z finezyjnie wyszczerbionym brzegiem... W Toro Model podstawka jest za 8 złotych, a ładna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może drewniana ramka od obrazka i trawa w miejscu szybki. Ramkę kupisz praktycznie w większości sklepów papierniczych, księgarni, itp. Widziałem gdzieś w necie modele na takich podstawkach i wyglądało OK.

 

Jak już koniecznie chcesz styropian, to zajrzyj

http://www.plastikowe.pl/technika/porady/tania-podstawka-pod-model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeszcze inny trop- kup fajnę ramkę z oszkleniem do zdjęcia w jakimś konforamiszczu czy u fotografa, zastąp szkło matą lub przyklej na nie ww matę - powinno wyglądać lepiej niźli ten styropian ... no chyba, że styropian cię tak strasznie kusi.

A Ostach ma rację, Erni ma masę fajnych podstawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze inna opcja, jak już musisz mieć ten styropian... idź do Castoramy (jesteś z wa-wy, chyba macie jakąś:P my w Krk mamy kilka:P ) i tam znajdziesz stoisko z listewkami drewnianymi, takimi m.in. do oprawiania szyb w drzwiach, kupujesz taką 1-2m listewke z wyfrezowanym ładnie brzegiem, tniesz na długości jakie ci sie podobają i starannie przyklejasz do brzegu swojej podstawki, potem ewentualnie bejca czy jakiś bezbarwny na drewno, co by sie ładnie swieciło ja taką listewke kupiłem chyba za 3zł, 1,5m przy podstawce wyszlo mi to tak:

http://student.agh.edu.pl/~rkocot/FOTO%20MODELI/PzKpfw%20V%20Panther%20D/

słowem, tanio i w miare schludnie, pozdrawiam!!

p.s. to oszklenie to na serio ładnie ci wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

dziękuję wszystkim za porady, już mam pewien pomysł nawet

wracając do modelu, naprawdę zaczynam żałować, że nie poczekałem z nim do konkursu model bajka, sam się skleja..... no cóż, płacząc, pracuję dalej:

wnęki podwozia dostały kolorek (cholerny brak statywu objawił się poruszonym aparatem, za co przepraszam ):

DSC02358.jpg

DSC02357.jpg

chodź, pomaluj mój płat...

zdjęcie z wczoraj bo dziś gdzieś mi się zawieruszyło :P

DSC02356.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matka by mnie zabiła a ojciec zrobił takiego chowanego z samolotów, że bym przez rok nie znalazł

model bajka, sam się skleja

No i wykrakałem. Pylony bomb... no cóż, nie warto o nich wspominać, powiem jedynie, że szpachla poszła w ruch :/ Przy okazji, same bomby oraz zbiornik paliwa uległy samodestrukcji, na szczęście w magicznym pudełku z resztkami dawnych dziejów znalazłem 2 ostatnie bomby w 72

No i najpoważniejszy chyba mankament, nieszczęsny H11. Jak skończę ten model i mi nawet wyjdzie to chyba poszaleję i kupię.... czołg xD

foty prawdopodobnie jutro, kartkówka z fizyki nie wybiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, robota trwa

tu jeszcze stare zdjęcia, ale oddają faktyczny stan rzeczy:

DSC02359.jpg

a tu prezentacja, jak się pięknie śmigło kręci przy dmuchnięciu :)

DSC02363.jpg

poczet figurek hellerowskich: (Smoku - miałeś rację, te figurki to syf.. przesiedziałem nad nimi chyba z 6 godzin, z pomocą przyszła świeczka i skalpel, chyba jakoś wyglądają?)

DSC02367.jpg

oczywiście podstawki pójdą precz, ale to później

mały rzut oka na podwozie:

DSC02371.jpg

i fotka grosza z samym P-47:

DSC02373.jpg

c.d.n. .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamaskować kokpit i jazda Smile

w sumie jeszcze została mi mała poprawka tylnej wnęki bo się troszkę ten zielonkawy wlał na rdzawy ale pędzelek 00 da radę ;P a co do samego malowania to troszku czasu brakuje... :/:/:/ ale na Święta do Babci swojej wezmę modelik, pomaltretuję go tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się powozie! Jednak już w czasie budowy swojego dzbanka natrafiłem na to zdjęcie:

 

strutsplrq8.th.jpg

 

Nie miałem wystarczającej dozy samozaparcia aby poprawiać golenie w moim modelu. Jednak T-bolt z obniżonym powoziem wygląda ciekawiej - jak prawdziwa, ociężała amerykańska krowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera! Te figurki Hellera to naprawdę jeden wielki syf. Wszędzie farfocle i paprochy, które nie dają się spiłować, gumowy "plastik".. Ech, zostawiłem tylko dwie w miarę dobrze wyglądające figurki pilotów, reszta trafiła do pudełka, a pudełko do ciemnego zakątka szafy.

Przed chwilą nałożyłem pierwszą warstwę H11 i jak na razie jakoś wygląda

Agadamek - ja też nie mam na tyle sił i przede wszystkim umiejętności, żeby to podwozie formować - zostanie tak jak jest.

Jakoś coraz bardzie mnie ten mój projekcik irytuje.. :\ Już myślami krążę nad Tigerem....

No nic, mam nadzieję, że do Świąt skończę tego potwora. Fotki niebawem - aparat w stanie ładowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jachud3, zgadam się z Tobą, ten p-47 naprawdę milusio się składa. mój powstaje w barwach francuskich. niestety, nie mam czym zrobić zdjęć, więc uwierzcie na słowo- dla mnie sklejacza- spacer prawie. chcę napisać tylko,że żółte pasy na skrzydłach i stateczniku robię sam, a do maskowania uzywam .....zwykłej taśmy malarskiej :) maluję akrylami model master i pactra....i jestem zadowolony. wiem, ta taśma malarska może budzić uśmiech na twarzy, ale wychodzi całkiem, całkiem( szkoda,że nie mam czy zrobić zdjęć) pozdrawiam i gonię po browar :D :piwo:

A! jeśli potrzebujesz jeszcze amerykańskich bomb, pisz na priv, mam kilka sztuk, złom po b-17 academy

przepraszam że tak post pod postem, ale czym rozcieńczyć czarną akrylową do washa? bo w benzynach lakowej i ekstrakcyjnej siada... pomocy :sos:

ja rozcięczam spirytusem kosmetycznym mojej żonki:D

szybko schnie

 

 

 

jak połączyć ten post z moim poprzednim postem, który jest tuż przed tym

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damiusz, dzięki za chęci, ale możliwe, że to mój ostatni samolot, więc nie wiem, czy jest sens

prace trwają:

pomalowałem skrzydła i tylną część samolotu na ten H11, chyba ujdzie

DSC02374.jpg

DSC02376.jpg

DSC02382.jpg

pardon za fotki, mam trochę niestabilną rękę

nieszczęsne figurki w kolorze:

DSC02379.jpg

a teraz mali, ukryci aktorzy: klocki nie pozwalające na "odjechanie" maszynie

DSC02381.jpg

przed sekundą dokleiłem mu koła, trzyma się i JEST RÓWNO, co najważniejsze

niedługo ciąg dalszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, zainteresowanie spadło

no nic, prezentuję podwozie zamontowane niedawno...:

(fotki w świetle żarowym i z lampką wiem, wiem, ale innego światła nie uświadczę, bo cały dzień w szkole spędzam )

DSC02384.jpg

DSC02385.jpg

tu źle zrobiłem zdjęcie, lampa się odbiła od H11 i wyszło co wyszło

ale w każdym razie chodzi o sam zarys:

DSC02386.jpg

Po zdjęciach pomalowałem tą płetwę na górze kadłuba na czerwony wygląda nieźle, ale trza jeszcze ciut popracować

postanowiłem, iż czerwony pas na ogonie namaluję, coby się odcienie czerwieni zgadzały.

 

ciąg dalszy nastąpi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.